Archiv článků

25.04.2017 22:15

Zástupci zlínského sledge hokejové klubu vyrazili v úterý ve složení trenér Tomáš Sedláček, útočník Kamil Šnajdar a PR manažer Jakub Kudláč na přednášku pro žáky Základní školy ve Velkém Ořechově a zahraniční učitele ze Švédska, Itálie, Německa a Slovenska, kteří spolupracují se školou v rámci mezinárodního projektu Erasmus+.

 

Na zhruba dvouhodinové přednášce se žáci se zahraničními učiteli dozvěděli vše o sledge hokeji, prohlédli si poháry s medailemi, hrací saně a hokejky.

 

Škola měla sama zájem o přednášku, což nás velmi potěšilo. Dle toho to taky na místě vypadalo. Kdybych na takovou školu chodil já, asi bych byl velmi spokojen. Jsou tam příjemní učitelé a prostředí je taktéž na hezké úrovni. Děti byly velmi zvídané a kladly mnoho dotazů, nechyběla ani naše autogramiáda, kterou si sami žáci vynutili. To nás překvapilo, tolik podpisů snad nerozdal náš tým dohromady za celou kariéru. Velmi nás mrzí, že jsme dětem nemohli dát alespoň nějaké kartičky, musíme je nechat na příště udělat. Věřím, že se školou navážeme dobré kontakty a žáci začnou třeba i chodit na naše zápasy,“ uvedl za SHK LAPP Zlín Jakub Kudláč.

 

08.04.2017 19:35

Sedmou sezónu na střídačce zlínských sledge hokejistů zakončil čtvrtým titulem, celkově třetím v řadě. Trenér SHK LAPP Zlín má sice po tomto ročníku o několik vrásek na čele víc, každopádně nakonec přeci jenom mohl se svým týmem slavit zisk zlatého hattricku.

 

Sezónu samozřejmě vzhledem k titulu mohu hodnotit jenom kladně, dopadlo to přesně podle představ,“ řekl Sedláček s odkazem na to, že už před startem ligy se o titulu mluvilo. „Jenomže ono to není tak jednoduché, kór letos, kdy se v silné sestavě objevila i Studénka a rázem základní část nebyla pouze nějaká formalita a bojem o to, kdo začne play off doma, ale muselo se vážně bojovat o první čtyřku, jelikož se na ni tlačilo pět týmů. Mělo to letos grády, třeba my jsme do posledního víkendu neměli jistotu play off, nakonec jsme ale vyhráli základní část,“ popisuje lodivod Lappáků.

 

Jeho tým měl slabší úvod ligy, kdy prohrál na ledě Varů, Sparty a Studénky. Potom však nabral klid na hokejky a až k titulu prošel bez prohry. Mezitím navíc nečekaně vyhrál turnaj ve Švédsku, taktéž bez jediné porážky. „Nemohli jsme počítat s tím, že nám dá někdo něco zadarmo. Tým si sednul, vše fungovalo dle představ. Sice začátek ligy byl těžší, ale nakonec to nevadí. Ono samozřejmě každá obhajoba je těžká, dvojnásobná ještě těžší. A za rok to bude zase o něco těžší. Každý se na vás chce vytáhnout, takže všichni hráči musí na ledě odevzdat i víc, než by měli. Byla to těžká sezóna, o to je ale zlato cennější,“ usmívá se pětačtyřicetiletý trenér, jehož mužstvo ani v letošním ročníku na domácím ledě neprohrálo. Celkově tato bilance dělá skoro tři roky.

 

Jestli se mu tým bude nějak měnit, to ještě neví. „Zatím to neřešíme, ale je to na programu dne v nejbližší době,“ pověděl Tomáš Sedláček. A jestli načne osmou sezónu na střídačce LAPPu i on? „Musím se zeptat doma, jestli mi to ještě budou tolerovat,“ dodává s humorem.

 

Dále čtěte: Mistrům ze Zlína oficiálně skončila sezóna

 

29.03.2017 10:07

Zlínským sledge hokejistům v pátek 24. března, přesně týden po zisku titulu, oficiálně začala dovolená. Poslední akcí v letošní sezóně byla pro mistry čtvrteční akce s generálním partnerem LAPP KABEL kdy si zaměstnanci firmy mohli se zlatými hochy zkusit slegde hokej na živo.

 

Zlatý hattrick se slavil dlouho, no ještě ve čtvrtek však museli hráči LAPPu na led. V letošní sezóně naposledy. Znovu se na něm kompletně celý tým představí až začátkem srpna. „24. března klukům skončily klubové povinnosti, znovu se tým sejde na ledě až začátkem srpna. V jeho polovině je na programu soustředění a snad i nějaký ten přátelský zápas,“ nastínil Petr Julina, vedoucí mužstva SHK LAPP Zlín.

 

Hráči však od sebe nebudou odděleni celé čtyři měsíce, na polovinu května je naplánována týmová akce. „Navíc hráči, kteří jsou v reprezentaci, budou mít nějaké kempy na ledě,“ dodal Julina. A začátkem září, jako již tradičně, se ve Zlíně uskuteční mezinárodní turnaj LAPP Cup. Bližší informace o něm přineseme později.

 

Fotogalerie ze čtvrtečního zakončení sezóny se zaměstanci LAPP KABEL a fanoušky naleznete zde: petrsledge.rajce.idnes.cz/SLEDGE_HOKEJ_157

 

26.03.2017 20:21

Dvěma góly ve finále značně pomohl zlínským sledge hokejistům jako správný kapitán dokonat zlatý hattrick, načež si v kabině s chutí snědl pardubický perník. Reprezentační obránce a hráč, jenž nikdy nehrál jinde než ve Zlíně, v rozhovoru pro Zlínský deník pověděl mnoho zajímavostí, nechyběla ani troška humoru. 

 

Rozhovor čtěte zde: www.sledgehokejzlin.cz/products/zlinsky-denik-21-3-2017/

 

18.03.2017 12:12

Ve Zlíně se po pátečním triumfu nešlo spát. Tamní sledge hokejisté v samostatných nájezdech udolali poměrem 3:2 svého soka z Pardubic a pověsili si na krk zlaté medaile. A co víc, jakožto první v historii dokázali získat putovní pohár do svého trvalého držení za mistrovský hattrick! Historická chvíle nejen pro Zlín, sledge hokejisté z Baťova města se ve 20 hodin a 20 minut v pátek 17. března 2017 stali nesmrtelnými. Zlatý gól dal v rozstřelu Martin Joppa, gólman Molek zase všechny tři pokusy soupeřů úspěšně zlikvidoval.

 

ZLÍN - PARDUBICE 3:2sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0 - 1:0)

 

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl (C), Šafránek – Stodůlka (A), Palát (A), D. Hábl, Joppa, Ligda, Slováček, Rauš.

 

Sestava Pardubic: Boček (Drahý) – Štěpják, Kvoch. J. Kubeš, P. Kubeš (C), R. Buhr – Motyčka, Michalec, Horníček, V. Buhr, Doležal (A), Kořínek, Chudomoský, Ledvinka.

 

Branky a nahrávky: 38. Z. Hábl (Joppa), 39. Z. Hábl (Palát, Šafránek), rozh. náj. Joppa – 4. Kvoch, 43. P. Kubeš.

 

Statistiky: Vyloučení: 0:1 Využití, v oslabení: Bez. Střely na branku: 25:8 (8:3, 8:2, 7:1 - 2:2), Konečný stav série: 2:0.

 

Úvod zápasu Lappákům dle představ nevyšel. Ačkoli měli v prvních minutách více ze hry, ve 4. minutě inkasovali. Vyhození domácí obrany zachytil na modré čáře Kvoch a svým pohotovým pokusem zaskočil Molka - 0:1. Drtivá převaha domácích pokračovala i nadále, ovšem koncovka Zlínské velmi trápila a do pauzy už další branka nepadla.

 

Branka Bočka byla pro LAPP zakletá i nadále. Nespočet šancí gól nepřinesl ani v prostředním dějství. Buď domácí trefovali brankovou konstrukci, nebo pro jistotu branku netrefovali vůbec.

 

Vše bylo o jednom gólu. Branka na 0:2 by zřejmě zápas zlomila, stejně tak ale vyrovnávací trefa mohla dodat klid na hokejky Zlína. To druhé nakonec bylo pravdou. A kdo jiný by měl vzít celou situaci na sebe, než kapitán.

 

Ve 38. minutě Zdeněk Hábl vyrovnal, načež za 72 vteřin svou další brankou překlopil vedení na stranu Zlína. Do konce třetí třetiny v tu dobu zbývalo něco málo přes šest minut, těsné vedení ale Lappáci neubránili. Paradoxně další chybná rozehrávka zařídila vyrovnání z hole Pavla Kubeše, která však byla teprve první střelou Mustangů ve třetí části!

 

Nerozhodl ani pětiminutové prodloužení, ačkoli šancemi se taktéž nešetřilo. Fanoušci v čele s bubeníkem s kompletní bicí soupravou hnali domácí ke zlatu.

 

Samostatné nájezdy také dlouho neviděly gól. Až ve třetí sérii otevřel skóre domácí Martin Joppa krátkou kličkou a zasunutím puku pod ruku brankáře Pardubic. „Poradil mi zkušený Petr Stodůlka, co mám udělat, napůl gól patří jemu. Je to můj nejdůležitější gól v kariéře,“ pověděl střelec, jak se o pár sekund později ukázalo, zlatého gólu. Kapitán Mustangů Kubeš totiž v rozhodujícím momentu na Molka neuspěl.

 

Jsme mistři, jsme mistři,“ zvolal kdosi při sprintu k brance domácího gólmana. Historický moment dojal nejednoho. „Jsem tvrďák, ale toto mě dostalo. Poprvé v trenérské kariéře jsem dojatý,“ řekl trenér Sedláček, který za sedm let získal s týmem čtyři tituly.

 

„Máme za sebou sedm let spolupráci a čtyři tituly. Moc vám děkuji, děkuji za to, jak reprezentujete rodinu LAPP,“ pověděl René Sedlák, ředitel společnosti LAPP KABEL, s. r. o, která je generálním sponzorem SHK LAPP Zlín.

 

 

15.03.2017 11:06

Možná už v pátek bude zlínské publikum svědkem historického okamžiku, kdy sledge hokejisté LAPPu jakožto první v historii dokonají zlatý hatrrick, což by znamenalo vzít si natrvalo do držení pohár pro vítěze. "Bylo by hezké, kdyby se vrátil tam, kde to vlastně všechno vzniklo," řekl trenér Zlína Tomáš Sedláček na adresu toho, že právě v Batově městě tento sport vznikl. Ve Zlíně se hraje v pátek od 18:30, v případě prohry bude rozhodovat sobotní duel ve stejný čas na stejném místě, na obě utkání je vstup ZDARMA.

 

První důležitý krok udělali zlínští sledge hokejisté v sobotu na ledě Pardubic, kde zvítězili 3:1. "Zápas samozřejmě hodnotím pozitivně, jelikož jsme vyhráli. Sice tam byly úseky, ve kterých nás soupeř přehrával, ale to se dalo čekat. Pardubice jsou kvalitní tým, nic vám nedají zadarmo, tím tuplem ne ve finále. Před utkáním byla možná menší nervozita, každopádně kluci jsou natolik zkušení, že se s tím poprali dobře,“ pověděl trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

V sérii hrané na dva vítězné zápasy tak má jeho celek dva mečboly. „Bude to svátek, doufám, že bude podobně bouřlivá atmosféra jako v Pardubicích. Snad si to užijeme i s tou zlatou tečkou na konci,“ doufá kouč LAPPu. Pro jeho svěřence bude výhodou domácí prostředí, kde už více než dva roky neprohráli. „Ale musíme to euforii krotit, dokud rozhodčí nepískne konec a na naší straně nebude svítit vyšší číslo vstřelených branek, nesmíme nic vypustit. Ano, hrajeme doma a vedeme, tudíž pod tlakem je soupeř, avšak je to zrádné. Ovšem ano, jsme blízko, a zároveň daleko, od onoho cíle,“ řekl Sedláček.

 

Mustangům by měl navíc ve Zlíně chybět Bernard Herink. „Malé plus to je, ale to nesmíme řešit. Jak jsem říkal před sérií, hokej se hraje celoplošně, ne na jednoho hráče,“ má jasno trenér, jenž kroutí na střídačce Moravanů již sedmou sezónu.

 

Co by se dělo při případné výhře, to se pochopitelně neříká. „Není to publikovatelné,“ směje se pětačtyřicetiletý lodivod. Podobně se směje i při dotazu, kdo dle něj vstřelí případný zlatý gól. „Klidně ať je vlastní,“ odvětí. Na tuto anketní otázku můžete hlasovat na pravé straně našeho webu.

 

Hráči SHK LAPP Zlín budou doufat v podporu diváků, pro které je vstup ZDARMA, navíc vstupenky v ceně 0 korun budou slosovatelné o hodnotné ceny!

 

Věcné ceny věnovaly tito partneři:


   

     

 

 

11.03.2017 19:14

Zlínští sledge hokejisté slaví ve finálové sérii první výhru, a to když zásluhou Šafránkova hattricku zvítězili na ledě Pardubic 3:1. Lappáci si za slušné atmosféry vytvořili tříbrankové vedení, které nakonec udrželi až do závěrečné sirény. Slavit mistrovský hattrick mohou Zlínští již v pátek na domácím ledě, kde se hraje od 18:30 hodin. Případný třetí rozhodující zápas je na programu v sobotu taktéž od půl sedmé.

 

 

PARDUBICE – ZLÍN 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

 

Sestava Pardubic: Boček – Motyčka, Štěpják, Hýbner, Kvoch, Kubeš Jiří, Michalec, Horníček, Kubeš Pavel, Buhr Votěch, Hering, Doležal, Kořínek, Chudomský, Ledvinka, Buhr Richard

 

Sestava Zlína: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, Hábl Zdeněk, Stodůlka, Palát, Ligda, Hábl David, Slováček, Joppa, Rauš

 

Branky a nahrávky: 29. P. Kubeš (Štěpják) – 10. Šafránek (Palát, Stodůlka), 20. Šafránek (Stodůlka, Z. Hábl), 25. Šafránek (Stodůlka).

 

Statistiky: Vyloučení: 2:2 Využití, v oslabení: Bez Střely na branku: 12:20 (6:4, 4:10, 6:2) Vyhraná vhazování: 18:25 Diváci: 270

 

Úvod utkání patřil domácímu celku, dvě nebezpečné střely vyslal Herink, gólman Matoušek byl ale připraven. Když následně hráli Mustangové přesilovou hru, pálil kapitán Pardubic Pavel Kubeš pouze do tyče.

 

Od deváté minuty ale přebrali slovo Zlínští. Ligda svůj samostatný únik gólově ještě nezakončil, o minutu později už ale Zdeněk Šafránek zakončil parádní kombinaci úspěšně – 0:1. Z následného tlaku Lappáci už do pauzy branku nevytěžili, z brejku se to nepovedlo ani Mustangům.

 

Nikterak zajímavý začátek prostředního dějství skončil po pěti minutách gólem. Ihned po buly v útočné třetině vystřelil Zdeněk Hábl, jehož pokus se přes hokejku Stodůlky dostal až k dorážejícímu Zdeňku Šafránkovi – 0:2!

 

Poté měl dvě solidní šance Palát, především jeho druhou střelu Boček vůbec neviděl, leč o masku domácího brankáře se kotouč odrazil na horní síťku. Druhá třetina jasně patřila Zlínu, a tak po zásluze zvýšil na 3:0. David Hábl ještě úniku nevyužil, následně ve 26. minutě z mezikruží už ale Zdeněk Šafránek uspěl, čímž dovršil hattrick! Nutno však jmenovat o Petra Stodůlku, jenž byl asistencí u všech branek.

 

Až ke konci periody Mustangové zahrozili, a přestože Matoušek předvedl několik parádních zásahů, přeci jenom Východočeši snížili. Až moc prostoru ke střele dostal Pavel Kubeš, jenž se nemýlil – 1:3.

 

Poslední část byla spíše bojovná, Zlín bránil dvougólový náskok. Branky mohly přidat oba týmy, nakonec ale nepadla v této třetině žádná. Spokojenější tak byl z obou fanouškovských táborů ten hostující o počtu zhruba dvaceti lidí.

 

Fotogalerii naleznete zde: www.facebook.com/pg/Sledge-hokej-Zl%C3%ADn-180789641950963/photos/?tab=album&album_id=1629623013734278

 

Děkujeme za dnešní perfektní povzbuzování a zároveň zveme fanoušky na domácí zápasy, které se hrají v pátek 17. 3 od 18:30 hodin na PSG aréně. Případný třetí rozhodující duel je na programu o den později ve stejný čas.

 

09.03.2017 14:35

Bude to jeho osmé finále v kariéře, snad počtvrté vítězné. Pavel Julina v šestatřiceti letech je služebně nejstarším hráčem ligy, nikdo nehraje déle. V sobotou vyjede bojovat se svým týmem o zlatý hattrick do Pardubic. "Zlatý hattrick je sen," říká Julina v rozhovoru pro Zlínský Deník, který si můžete přečíst na následujícím odkazu.

zlinsky.denik.cz/hokej_region/zlaty-hattrick-je-sen-hlasi-julina-20170308.html

 

07.03.2017 21:02

Boj o zlatý hattrick pro Lappáky míří do finishe. Zlínští sledge hokejisté odstartují finálovou sérii hranou na dvě vítězná utkání na půdě soupeře, v Pardubicích se hraje v sobotu od 15 hodin ve velké Tipsport aréně. Odvety jsou pak naplánovány na pátek 17. března od 18:30 na PSG aréně, případně ve stejný čas o den později, tj. v sobotu.

 

Zlín postoupil do finále po vyřazení Sparty 2:0 na zápasy. To Mustangové měli tvrdší oříšek, Karlovy Vary předčili až ve třetím rozhodujícím duelu. „Každopádně Pardubice ke konci základní části nabraly neskutečnou formu a to potvrdily vyřazením Varů. Je těžké předvídat, kdo má navrch. Šance jsou padesát na padesát, uvidí se až na ledě,“ pověděl trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

Vzestupnou formu Východočechů potvrzují i vzájemné duely ze základní části obou finalistů. Za což v prvním měření sil vyhrál LAPP doma 9:2, v Pardubicích zápas došel až do nájezdů. 4:3 nakonec triumfoval znovu Sedláčkův výběr.

 

Ten si bude muset dát pozor i na hvězdu Pardubic a celkově německé reprezentace Bernarda Herinka. „Eliminovat jeho sílu se určitě nějak dá, není to ale o jednom hráči. Musíme hrát celoplošný hokej,“ uvědomuje si pětačtyřicetiletý stratég.

 

Síla Mustangů může být i v početném kádru. „Ale nebudou z něj určitě hrát všichni. Tohoto se moc nebojím, i naši hráči jsou na tom dobře fyzicky. Navíc je konec sezóny, není se na co šetřit,“ burcuje Sedláček.

 

Menší vrásky na čele mu dělá účast zlínských hráčů Ligdy a Joppy na reprezentační akci Slovenska v Itálii mezi prvním a druhým finálovým duelem. „Co už naděláme, v reprezentačních povinnostech jim samozřejmě bránit nebudeme. Dostanou ale kázání, aby se nezranili,“ dodává s úsměvem kouč trojnásobného českého šampióna.

 

19.02.2017 14:43

Zlínské sledge hokejisty čeká ve finálové sérii tým Pardubic. Ten dokázal na ledě Karlových Varů v rozhodujícím utkání zvítězit 4:1 a celkově tak ovládl sérii poměrem 2:1. LAPP v sezóně v obou případech Mustangy porazil, doma 9:2, na jejich ledě 4:3 po samostatných nájezdech.

18.02.2017 19:34

Zlínští sledge hokejisté za parádní atmosféry na domácím ledě rozebrali pražskou Spartu 5:0 a slaví postup do finále. Lappáci využili hned prvního semifinálového mečbolu a ukončili sérii za stavu 2:0. Ve finále se Zlín utká s vítězem série Karlovy Vary versus Pardubice, kde je stav nerozhodný 1:1 na zápasy.

 

ZLÍN – SPARTA 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Z. Hábl, Šafránek, Stodůlka, Palát, Ligda, Joppa, D. Hábl, Rauš, Slováček

Branky a nahrávky: 7. David Hábl (Joppa), 11. David Hábl (Joppa, Ligda), 22. Šafránek (Ligda), 24. Joppa (Ligda), 29. Palát (Šafránek, Zdeněk Hábl).

Statistiky: vyloučení: 1:1, využití: 1:0, v oslabení: bez, střely na branku: 22:11 (14:1, 6:2, 2:8), diváci: 160, konečný stav série: 2:0

 

Domácím hráčům skvěle vyšel vstup do utkání, David Hábl ani Joppa ale své šance neproměnili. Poslat Pražany do vedení mohl v úniku Zapletal, branku ale minul, čímž zpečetil osud utkání, od té doby totiž Sparta až do třetí třetiny vůbec nezahrozila.

 

V čase 6:02 se Lappáci radovali poprvé, nabídku Joppy zužitkoval v gól David Hábl – 1:0! Uběhlo pět minut a Vápenka inkasoval podruhé, znovu zafungovala kombinace mezi Martinem Joppou a skórujícím Davidem Háblem – 2:0. LAPP vedl po první třetině zaslouženě, poměr střel byl 14:1.

 

Prostřední dějství rozhodlo definitivně. Palát sice nejprve z vyložené šance trefil břevno, následný pokus Zdeňka Šafránka už ale do sítě zapadl – 3:0. Uběhly dvě minuty a už se mluvilo o debaklu, slovenské přečíslení Ligda a Martin Joppa zakončil druhý jmenovaný – 4:0.

 

Ve 28. minutě putoval na trestnou lavici sparťanský Zapletal a reprezentační gólman Vápenka inkasoval popáté, tentokrát po dělovce Davida Paláta. LAPP tak předvedl unikátní kousek, Vápenka totiž pět gólů dostal naposledy 21. února 2015 v Karlových Varech.

 

Do třetí části už domácí trenér Sedláček pustil do hry všechny hráče, navíc nehrál pro zranění Zdeněk Hábl. To znamenalo víc práce pro zlínského brankáře Molka, který si nakonec několika skvělými zásahy zaslouženě udržel čisté konto. „První dvě třetiny jsem neměl skoro žádnou práci, až v té poslední mě kluci nechali vyniknout,“ usmíval se Molek, který si připsal jedenáct těžkých zásahů.

 

Onlajn přenos včetně gifů z gólů zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-18/id/200807

 

14.02.2017 19:10

 

Ani nestihnou zlínští sledge hokejisté doslavit triumf ze Švédska a už je budou čekat další důležité zápasy. Již v sobotu od 15 hodin budou moci hráči LAPPu slavit postup do finále, a to v případě, že využijí semifinálového mečbolu se Spartou. Pokud se to nepovede, o den později bude na programu rozhodující duel, jenž se rovněž odehraje na PSG aréně ve Zlíně, a to od 11:45 hodin.

 

V pondělí přijeli zlatí hoši z Malmö, již ve čtvrtek už je ale čeká trénink a o víkendu utkání. „Musíme tu euforii krotit,“ ví trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. Jeho tým má v sérii mečbol, a to když na ledě soupeře úvodní duel vyhrál 1:0. „A nebude mi vadit, když stejným poměrem vyhrajeme i v sobotu. Týmu věřím, navíc hrajeme doma,“ říká kouč úřadujících mistrů české ligy.

 

V sobotu proti Zlínu nastoupí samozřejmě i kapitán Sparty Zdeněk Krupička, jenž byl právě s Lappáky ještě před pár dny ve Švédsku. „V našem celku se mu velmi dařilo, navíc byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje, takže samozřejmě si na něj budeme muset dát pozor. Nedávno to byl spoluhráč, ale už když jsme ho vysazovali v Praze, schytal pár poznámek,“ usmíval se Sedláček.

 

Zlínští hráči jsou tak velmi dobře naladěni na sobotní bitvu, důležité samozřejmě bude dobře zregenerovat. „Turnaj byl velmi náročný, za čtyři dny jsme odehráli osm zápasů, navíc k tomu cestování… Kluci už ke konci finále žrali led a počítali vteřiny. Každopádně sílu vám výhra dodá, navíc když to zvládneme v rámci odplaty, jelikož Oslo nám na LAPP Cupu vyfouklo stříbro,“ uzavírá předzápasový hovor Tomáš Sedláček.

 

Hráči SHK LAPP Zlín budou doufat v podporu diváků, pro které je vstup ZDARMA, navíc vstupenky v ceně 0 korun budou slosovatelné o hodnotné ceny!

 

Věcné ceny věnovaly tito partneři:


   

     

 

12.02.2017 15:14

Švédská pohádka jménem Zlín na Malmö open má šťastný konec! Zlínští sledge hokejisté dokázali ve finálovém klání bojovností porazit norské Oslo 2:1 a odšpuntovat tak šampaňské. LAPP si tak neskutečně vylepšil bilanci z tohoto turnaje, kde je sice už poosmé, každopádně nikdy nedopadl lépe jak šestý. Zlatí hoši se ihned po zápase vydávají na dlouhou zpáteční cestu, která bude jistě velmi zajímavá.

 

ZLÍN – OSLO 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

 

Sestava Zlína: Matoušek - Julina, Doležal, Z. Hábl, Kubeš, Krupička, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 23. Z. Hábl, 38. Kubeš (Palát) – 38.

Statistiky: Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1 V oslabení: 1:0 Střely na branku: 14:12 (4:3, 4:3, 6:6)

 

V úvodu utkání začali lépe norští hráči, kteří na dobré čtyři minuty dostali Zlín pod tlak. Následně si LAPP zahrál díky zbytečnému faulu soupeře přesilovku, gólový účet zápasu se však neotevřel. Před první pauzou ještě solidní pokus vyslal od kruhu Julina, ovšem pouze do lapačky brankáře Tigers.

 

V prostředním dějství dobře našel Kubeš mezi kruhy volného Davida Hábla, i jeho pokus ale skončil v pohotové lapačce brankáře Denga. A když zbytečný faul Paláta Zlín v oslabení přečkal, šel do vedení. V čase 22:04 rozvlnil síťku skrytou střelou Zdeněk Hábl! – 1:0. Oslo znervóznělo, ale do druhé přestávky už se stav i díky gólmanovi Matouškovi nezměnil.

 

Na začátku třetí třetiny se museli Zlínští dvakrát bránit oslabení, a navíc při tom druhém odskočili do dvoubrankového vedení! Ujel v něm Pavel Kubeš a uspěl – 2:0! Již za půl minuty ale Oslo snížilo, přesilovku tak nakonec využilo…

 

Následovalo sedm perných minut pro celý Zlín, čas utíkal neskutečně pomalu… Nakonec ale dvě sekundy před koncem uskočil Norům puk do středního pásma, čímž odstartovaly oslavy.

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-12/id/200996

 

11.02.2017 15:59

Zlínští sledge hokejisté si na Malmö open zahraje finále! Skvělou zprávu ze severu Evropy přineslo semifinálové utkání mezi LAPPem a domácím FIFHem, které čeští bojovníci ovládli poměrem 3:1! Souboj o zlato se odehraje v neděli ve 14:15 hodin proti Oslo Tigers, které v semifinále porazilo Dolný Kubín hladce 5:0.

 

ZLÍN – FIFH 3:1 (1:1, 2:0)

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 11. Z. Hábl (Krupička, Doležal), 17. Kubeš (Krupička), 23. Kubeš – 7.

Vyloučení: 1:1 Využití: Bez V oslabení: 1:0 Střely na branku: 15:6 (7:3, 8:3)

 

Zápas začal na obě strany opatrně, větších šancí nebylo. Více do útoku se tlačili Zlínští, to se jim však v 7. minutě vymstilo, kdy šli Švédové do vedení po rychlém brejku – 0:1.

 

Následně dobře zapracovala dvojice Kubeš – Palát, druhý jmenovaný ale ani jednu tutovou nabídnutou šanci k vyrovnání nevyužil. První branka LAPPu přišla až v 11. minutě, kdy střelu Doležala dorazil do sítě Zdeněk Hábl – 1:1.

 

Do druhé půle vstoupili hráči českého týmu ještě lépe, a to když ihned vedli. Rána Krupičky se odrazila od masky k Pavlu Kubešovi, jenž nezaváhal!

 

FIFH moc nehrozil, a když už se mu něco povedlo vymyslet, byl na místě brankář Molek. Na konečných 3:1 upravil v oslabení opět Pavel Kubeš, který využil zaváhání soupeřovi obrany při rozehrávce k nekompromisní ráně pod břevno. Zápas tedy průběhem připomínal střetnutí těchto dvou týmů ve skupině, kde Zlín taktéž obracel stav na konečných 3:1.

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-11/id/200966

 

Onlajn na finále zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-12/id/200996

 

11.02.2017 13:13

Zlínští sledge hokejisté slaví v Malmö vítězství v základní skupině turnaje. V posledním utkání se švédskou Nackou vyhráli 6:2 a dosud tak nepoznali na turnaji přemožitele. LAPP se 16 body skončil první s dvoubodovým náskokem na druhé Oslo a v semifinále narazí na švédský FIFH, který ve skupině porazil 3:1. Zápas se hraje již dnes od 14:15 hodin!

 

ZLÍN – NACKA 6:2 (3:0, 3:2)

 

Sestava Zlína: Matoušek - Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 3. Z. Hábl (Kubeš), 3. D. Hábl (Krupička), 8. Palát (Kubeš), 18. Palát (Kubeš), 21. Julina, 29. Krupička (Stodůlka) – 24. a 26.

Statistiky: Vyloučení, využití, v oslabení: Bez Střely na branku: 15:7 (5:3, 10:4)

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-11/id/200752

10.02.2017 23:53

Zlín versus Oslo… Ke konci druhého hracího dne se sešly dva týmy, které už měly jisté umístění v popředí tabulky po základní části, a i proto možná zápas skončil remízou 1:1, zřejmě zaslouženou… Jak pro koho ale. LAPP je nyní na druhé pozici bod za svým dnešním soupeřem, každopádně má o zápas méně než on… Prvenství v tabulce po základní skupině si může vybojovat zítra proti švédskému týmu Nacka HI, úvodní buly je v 11:45 hodin.

 

 

ZLÍN – OSLO 1:1 (1:0, 0:1)

 

Sestava Zlína: Molek -  Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát, Slováček

Branky a nahrávky: 11. Palát (Kubeš) – 30.

Statistiky: Vyloučení: 2:1, navíc TS pro Oslo Využití, v oslabení: Bez Střely na branku: 7:12 (3:4, 4:8)

 

Oba týmy nasadily od úvodního buly do hry kompletní soupisku, jelikož oba celky již měly jisté semifinále.  Do více šancí se dostávali norští hráči, naráželi však na parádního brankáře Molka, jenž dosud držel na turnaji neprůstřelnost.

 

Lappáci hned ve druhé minutě špatně střídali a museli se bránit ve čtyřech, zvládli to však obstojně. První větší šance Zlína měl Kubeš, situaci ale překombinoval. Ještě před pauzou se zlínský muž v masce blýskl při úniku soupeře, kde taktéž dokázal tento minisouboj vyhrát.

 

Za to brankář Osla si vybral slabší chvilku, a to když se ve 12. minutě rozhodl vyjet pro puk mezi kruhy. Svou rozehrávkou vystavil své spoluhráče do maléru, čehož využil Pavel Kubeš, který pohotově posunul puk do prázdné branky zakončujícímu Davidu Palátovi – 1:0.

 

Molek čaroval i ve druhém poločase, přečíslení Norů tři na jednoho vykryl lapačkou, a když už byl i zlínský brankáře na vše krátký, zaskočil za něj na brankové čáře obránce Julina. Poté však stejný hráč údajně zalehl puk v brankovišti a bylo nařízeno trestní střílení. I s tím si však Molek poradil, zasáhl maskou!

 

Tlak Osla se stupňoval, více než dvě minuty před koncem navíc kouč Tigers odvolal brankáře. A v ten moment se začaly dít věci…

 

Když už Zdeněk Hábl jel sám na prázdnou branku, vypadalo to, že bude rozhodnuto, jenomže v ten moment se ozvala píšťalka rozhodčího. Ofsajd! „Absolutně jsem to nechápal… Podíval jsem se doprava a viděl jsem tam Zdeňka Krupičku, tak jsem ho už málem sjel… Nakonec jsem ale zjistil, že mi tam přejel brácha, který ale neskutečně rychle zmizel na střídačce,“ popisoval po utkání kapitán SHK LAPP Zlín a autor neplatného gólu Zdeněk Hábl s obdivem, jak rychle jeho bratr David zapadl na střídačku…

 

A aby toho nebylo málo, Oslo nakonec 23 vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnalo na 1:1. Nakonec tedy asi spravedlivá remíza, Oslo bylo aktivnější. Každopádně pro gólmana Molka zase velmi nespravedlivá… „Nevadí. Samozřejmě to mrzí, byla by ta výhra o to cennější, že jsme nijak netaktizovali, hráli všichni a točili se pořád dokola. Ani při závěrečném power-play nebyla na ledě TOP sestava. Určitě si ale zaslouží uznání brankář Molek, v kabině si vysloužil velký potlesk,“ řekl trenér Zlína Tomáš Sedláček.

 

„Sice jsem dostal na turnaji první gól, ale co už. Nejsem nějak extra zklamaný, spíše překvapený, jak moc mi dnes kluci pomohli. Zblokovali neskutečné množství střel, kolikrát jsem hleděl, že ten puk ke mně nedošel. Inkasovaný gól mě mrzí, navíc když jsem si na tu střelu sáhl,“ pověděl gólman Stanislav Molek.

 

A ještě si neodpustíme jednu citaci. „Uvidíme se ve finále,“ prorokoval po zápase kouč Oslo Tigers.

 

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-10/id/200751

 

10.02.2017 15:53

Zlínští sledge hokejisté po čtyřech zápasech stále bez ztráty bodu vedou Malmö open. V zápase s domácím FIFH Malmö sice inkasovali první gól na turnaji, následně ale zběsilým finishem dokázali otočit průběh utkání a zvítězit 3:1. Večer čeká LAPP střetnutí s norským Oslem.

 

 

ZLÍN – FIFH 3:1 (0:1, 3:0)

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Kubeš, Doležal, Krupička, Z. Hábl, D. Hábl, Stodůlka, Palát

Branky a nahrávky: 24. Zdeněk Hábl (Julina), 28. Krupička (Palát, Kubeš), 30. Krupička

Statistiky: Vyloučení: 1:5 Využití: 2:0 V oslabení: Bez Střely na branku: 17:9 (7:5, 10:4)

 

Lappáci do utkání vstoupili dobře, hned po úvodním buly se dostal do úniku Palát, branku ale minul. Na druhé straně musela fungovat vyrážečka Matouška, ovšem podařilo se jí to pouze jednou. Na podruhé už rána Lundgrena od modré čáry zapadla pod horní tyčku.

 

Vyrovnat mohl Zdeněk Hábl, zblízka ale po pasu Kubeše pálil mimo. Při následné přesilovce kapitán LAPPu zase zahrozil, trefil ale jen břevno. Před pauzou měl parádní možnost i Krupička či Palát, ani oni však neuspěl.

 

Na začátku druhého poločasu Zlínští hráli další početní výhodu, Kubeš ani Krupička ale neuspěli. Hned vzápětí se naskytla další početní výhoda pro Lappáky, na kterou si dokonce trenér Tomáš Sedláček vzal oddechový čas. Jenomže… následné téčko na Kubeše odpískáno nebylo, Háblovo držení ale ano.

 

Švédové však v zápase měli pět vyloučených hráčů, a až čtvrté vyloučení LAPP využil k vyrovnání. Zdeněk Hábl si sjel mezi kruhy a propálil gólmana FIFHu. To zrovna do konce zápasu zbývalo šest minut… Uběhly další tři a Zlín už vedl, další přesilovku využil Zdeněk Krupička, jenž byl připraven na dorážku.

 

Těsné vedení 2:1 Zlín nakonec ještě navýšil, půl minuty před koncem Malmö ve spěchu založilo špatně útok a z brejku stvrdil výhru opět Zdeněk Krupička3:1!

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-10/id/200750

 

09.02.2017 18:50

Zlínští sledge hokejisté zažívají parádní vstup do turnaje Malmö open. V prvním hracím dni uspěli proti dvěma norským týmům poměry 10:0 a 5:0, načež v závěru dne srazili do kolen v derby slovenský Dolný Kubín 3:0. LAPP tak přenocuje na čele tabulky před norským Oslo Tygers, se kterým se utká zítra.

 

 

DOLNÝ KUBÍN – ZLÍN 0:3 (0:1, 0:2)

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Kubeš, Z. Hábl, Palát, D. Hábl, Stodůlka, Krupička, Doležal

Branky a nahrávky: 15. Krupička (Kubeš, Palát), 24. Krupička (Kubeš, Z. Hábl), 26. Kubeš (Z. Hábl)

Statistiky: Vyloučení: 1:2 Využití, v oslabení: Bez Střely na branku: 7:11 (3:5, 4:6)

 

Zlínští začali aktivně, hned v první minutě na kruhu Paláta Zdeněk Hábl, prvnímu jmenovanému ale kotouč uskočil. O tři minuty později z blízka pálil Kubeš, ani on ale Lepáčka nepropálil. Na druhé straně zase musela fungovat lapačka Molka. V 7. minutě se trestuhodně dostal k dorážce Stašák, na zlínského brankáře si však nepřišel.

 

Následovala přesilovka pro LAPP, tam však své parádní šance spálil Krupička, Zdeněk Hábl i Petr Stodůlka. Když šel na trestnou lavici Palát, měli Slováci možnost dostat se do vedení, opak byl ale málem pravdou, to když Krupičkova rána neskončila v bráně jen díky dobře postavené brankové konstrukci. Dvacet vteřin před pauzou už ale Zdeněk Krupička uspěl, sám před bránou musel uspět…

 

V úvodu druhého poločasu zahrozil proti Molkovi Joppa, zlínský brankář byl však úspěšnější. Následně na druhé straně vyzval ke skórování Kubeše Zdeněk Hábl, pardubický kapitán ve službách LAPPu ale orazítkoval tyčku.

 

Možnost vyrovnat měl slovenský mančaft při vyloučení Juliny, do větší šance se ale nedostal.  A tak se ke slovu dostali zase Zlínští, na 2:0 zvýšil Zdeněk Krupička, i když nutno dodat, že jeho zakončení do prázdné klece bylo hororové…

 

Definitivní tečku utkání dal ve 26. minutě Pavel Kubeš, kterému parádně připravil puk do střelecké pozice po dobrém sólu kapitán Zdeněk Hábl.

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-09/id/200749

 

09.02.2017 15:50

I druhý norský tým na Malmö open dostal od zlínských sledge hokejistů příděl. Lappáci sice v úvod zápasu měli menší potíže dostat se do útoku, díky šťastnému gólu šli však ve 4. minutě do vedení. Zlínští následně přidali další čtyři góly a upravili stav na konečných 5:0. Jedinou vážnější šanci měli Norové ve druhé půli, kdy Matouška zachránilo břevno. Další utkání čeká svěřence Tomáše Sedláčka od 16:45 v derby proti Slovensku.

 

                                     

 

ZLÍN – ROSENBERGEN 5:0 (3:0, 2:0)

 

Sestava Zlína: Matoušek (Molek) – Julina, Z. Hábl, Doležal, Kubeš, Krupička, Slováček, D. Hábl, Palát, Stodůlka

Branky a nahrávky: 4. Slováček, 6. Krupička (Julina), 9. Stodůlka (Krupička, Julina), 20. Palát (Krupička), 30. Palát (Kubeš)

Statistiky: Vyloučení: 1:0 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 12:1 (7:0, 5:1)

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-09/id/200748

09.02.2017 09:39

Zlínští sledge hokejisté na úvod Malmö open vymazali deseti góly norský tým Mjosa Kjelkehockey. Již od úvodního buly měl český tým jasnou převahu a po půli vedl 3:0. Norové, kteří nestřídali, následně obdrželi dalších sedm branek, stav se zastavil na skóre 10:0. Gólman Molek "vychytal" čisté konto, jediná střela na něj skončila na tyči. Další utkání čeká Lappáky od 13 hodin s dalším norským týmem, a to s Rosenbergem.

 

                                                  

 

ZLÍN – MJOSA 10:0 (3:0, 7:0)

 

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl, Doležal, Kubeš, Krupička, Slováček, D. Hábl, Palát, Stodůlka

 

Branky a nahrávky: 7. Palát (Kubeš), 12. Krupička (Stodůlka), 15. Z. Hábl (Krupička), 19. Doležal (Krupička), 21. D. Hábl (Krupička), 22. Julina (Z.Hábl), 22. Stodůlka (D. Hábl), 26. Z. Hábl (Julina), 29. Krupička (Doležal, Stodůlka), 30. Kubeš (Z. Hábl).

 

Statistiky: Vyloučení, využití, v oslabení: Bez Střely na branku: 30:0 (15:0, 15:0).

 

Onlajn přenos zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-09/id/200747

07.02.2017 15:44

Zlínští sledge hokejisté vyrazili na turnaj do švédského Malmö s citelnou ztrátou, ze zdravotních důvodů neodcestoval na sever útočník a kapitán české reprezentace Zdeněk Šafránek. Lappáci by do cíle měli dorazit ve středeční dopoledne, turnaj pro ně začíná ve čtvrteční ráno.

 

Všechny informace a odkazy na onlajn přenosy naleznete na zde: www.sledgehokejzlin.cz/malmo-open-2017/

05.02.2017 19:24

Zlínští sledge hokejisté se začátkem února vydají do švédského Malmö na mezinárodní turnaj Malmö Open 2017. V rámci této akce se uskuteční i sledge hokejový turnaj, kterého se účastní sedm tým ze čtyř evropských zemí. Do Malmö míří Lappáci po osmé, poprvé to bylo v roce 2001, naposledy v roce 2012.

 

V úterý 7. února, po odehrání prvního semifinálového zápasu, se úřadující mistři české ligy vydají na sever, kde postupně v základní části vyzvou švédské týmy FIFH Sledgehammers a Nacka HI, norské celky Oslo Tigers, Mjosa Kjelkehockey, I.L. Kraakene Moss Hockey a slovenský tým Dolný Kubín. Následovat budou vyřazovací boje. Celkově tak Lappáci mohou sehrát až devět zápasů ve čtyřech dnech.

 

„Bude to samozřejmě fyzicky velmi náročné, ale podmínky budou stejné pro všechny. Každopádně nejedeme na výlet, pokusíme se urvat co nejlepší výsledek. Těžko se ale říká, co by bylo úspěchem, jelikož některé týmy neznáme vůbec a u jiných nevíme, v jaké sestavě budou,“ říká trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. Jeho kádr však doznal změn, dlouhodobě nemocný je Kamil Šnajdar, vzhledem k účasti na turnaji i slovenského týmu přijde o Martina Joppu, Mariána Ligdu a Aleše Rauše.

 

LAPP tak musel hledat adekvátní posily. „Nakonec s námi pojede kapitán Sparty ZDENĚK KRUPIČKA i kapitán Pardubic PAVEL KUBEŠ. Třetím nominovaným je taktéž hráč Mustangů Pavel Doležal,“ odtajňuje informace kouč zlínských hokejistů na sáňkách.

 

Sestava SHK LAPP Zlín na Malmö Open 2017:
 

Brankáři: Jan MATOUŠEK, Stanislav MOLEK
Hráči do pole: Pavel JULINA, Zdeněk HÁBL, Pavel KUBEŠ, Zdeněk ŠAFRÁNEK, David HÁBL, David PALÁT, Petr STODŮLKA, Pavel DOLEŽAL, Zdeněk KRUPIČKA, Daniel SLOVÁČEK

 

Informace z turnaje naleznete zdewww.sledgehokejzlin.cz/malmo-open-2017/

 

04.02.2017 23:02

Skvěle! Zlínští sledge hokejisté zaznamenali v semifinálové sérii se Spartou na jejím ledě první vítězství. V sérii hrané na dvě výhry se ujali proti Pražanům vedení 1:0 ve 29. minutě, přičemž stav už se do závěrečné sirény nezměnil. V příštím týdnu čeká LAPP turnaj ve Švédsku, druhé utkání semifinále je na programu v sobotu 18. února ve Zlíně, kde se odehraje o den později případný třetí rozhodující duel.

 

 

SPARTA – ZLÍN 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

 
 

Sestava Sparty: Vápenka – Z. Krupička, Raul, Zapletal, J. Krupička, Novotný, Frolík, Mekleš, Nachtigalová

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Šafránek, Hábl Z., Stodůlka, Palát, Ligda, Hábl D., Rauš, Joppa

 

Branky a nahrávky: 29. Stodůlka (Šafránek, Palát)

 

Statistiky: Vyloučení: Bez Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 12:24 (3:11, 3:4, 6:9). Vyhraná buly: 5:24.

 

Zlínští dle očekávání začali aktivně a dostali hned zkraje soupeře pod tlak. Dobré šance měl Zdeněk Hábl, kterému puk při koncovce uskočil, Palát, jenž zblízka netrefil poloprázdnou branku či svou tvrdou ránou Joppa, ani jeden z těchto pokusů ale za zády Vápenky neskončil. Pražané poprvé ohrozili branku Matouška až v samém závěru první třetiny, kdy jim k tomu napomohli Lappáci chybou v obraně. Sparta vyprodukovala tři solidní střely, gólman Zlína ale byl jednou hokejkou a dvakrát ramenem na místě.

 

Oproti první třetině, kde hosté vyslali na branku Sparty jedenáct střel, pálili hráči LAPPu v prostředním dějství méně. Sice pouze čtyřikrát, za to se ale dočkali vedoucího gólu. Pojďme ale popořadě… Emoce vzbudil únik Šafránka, který skončil hákováním na hranici pravidel. Nevylučovalo se ani při následném tvrdém ataku v gólové šanci postaveného Joppy. I tak se ale dokázali Moravané dostat do vedení. Ve 29. minutě parádní kombinaci po ose Palát, Šafránek, zakončoval do prázdné branky nejstarší hráč ligy sedmapadesátiletý Petr Stodůlka – 0:1.

 

Hned po úvodním buly třetí části mohl zvýšit vedení Zdeněk Hábl, sám před Vápenkou ale neuspěl. Ve 35. minutě se Pražané dostali do útočné třetiny a hned z toho byl mejdan… Během minuty vyslali pět střel na Matouška, jemuž obrana moc nepomáhala, brankář úřadujících mistrů si ale vedl bravurně! „Však jsem tam od toho, aby mě ty puky trefovaly,“ prohodil s úsměvem skromně Matoušek.

 
Závěr duelu už si Zlínští pohlídali a nedovolili soupeři zkusit ani power-play. LAPP tak zvítězil na ledě Sparty nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, stejným poměrem vede i v sérii.
 

Onlajn přenos naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-02-04/id/200262

 

30.01.2017 22:20

Boj o titul začíná. Semifinálová série mezi Zlínem a Spartou odstartuje již v sobotu, a to na ledě Sparty. V Neratovicích se hraje od 13 hodin.

 

LAPP sice ovládl základní část, každopádně vzhledem k systému vyřazovacích bojů začíná venku. Hraje se totiž na dva vítězné zápasy, přičemž lépe postavený tým má výhodu domácího prostřední při druhém a případném třetím rozhodujícím duelu. „Samozřejmě je to sporné, zda - li je výhoda končit doma a začínat venku. Zase ano, máte případně o jeden zápas navíc doma, ale zase ten podstatný první zápas, který dostane poražený tým pod tlak, hrajete venku,“ uvažuje trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

Jeho tým v Neratovicích v základní části padl 2:3, doma ale vyhrál 3:1. „Musíme hrát minimálně tak dobře jako doma, kdy jsme vyhráli. Zřejmě to budou utkání o jednom gólu, takže ho musíme vstřelit my,“ usmívá se Sedláček.

 

Jak už bylo zmínění, Zlínští by v případném třetím rozhodujícím zápase měli výhodu domácího ledu. Tam už více než dva roky neprohráli. Náhoda? „Těžko říct, jestli je to náhoda nebo ne. Každopádně statistiku neoklamete,“ dodává trenér úřadujících šampiónů.

30.01.2017 00:14

Zlínští sledge hokejisté se začátkem února vydají do švédského Malmö na mezinárodní turnaj Malmö Open 2017. V rámci této akce se uskuteční i sledge hokejový turnaj, kterého se účastní sedm tým ze čtyř evropských zemí. Do Malmö míří Lappáci po osmé, poprvé to bylo v roce 2001, naposledy v roce 2012.

 

V úterý 7. února, po odehrání prvního semifinálového zápasu, se úřadující mistři české ligy vydají na sever, kde postupně v základní části vyzvou švédské týmy FIFH Sledgehammers a Nacka HI, norské celky Oslo Tigers, Mjosa Kjelkehockey, I.L. Kraakene Moss Hockey a slovenský tým Dolný Kubín. Následovat budou vyřazovací boje. Celkově tak Lappáci mohou sehrát až devět zápasů ve čtyřech dnech.

 

„Bude to samozřejmě fyzicky velmi náročné, ale podmínky budou stejné pro všechny. Každopádně nejedeme na výlet, pokusíme se urvat co nejlepší výsledek. Těžko se ale říká, co by bylo úspěchem, jelikož některé týmy neznáme vůbec a u jiných nevíme, v jaké sestavě budou,“ říká trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. Jeho kádr však doznal změn, dlouhodobě nemocný je Kamil Šnajdar, vzhledem k účasti na turnaji i slovenského týmu přijde o Martina Joppu, Mariána Ligdu a Aleše Rauše.

 

LAPP tak musel hledat adekvátní posily. „Nakonec s námi pojede kapitán Sparty ZDENĚK KRUPIČKA i kapitán Pardubic PAVEL KUBEŠ. Třetím nominovaným je taktéž hráč Mustangů Pavel Doležal,“ odtajňuje informace kouč zlínských hokejistů na sáňkách.

 

Sestava SHK LAPP Zlín na Malmö Open 2017:
 

Brankáři: Jan MATOUŠEK, Stanislav MOLEK
Hráči do pole: Pavel JULINA, Zdeněk HÁBL, Pavel KUBEŠ, Zdeněk ŠAFRÁNEK, David HÁBL, David PALÁT, Petr STODŮLKA, Pavel DOLEŽAL, Zdeněk KRUPIČKA, Daniel SLOVÁČEK

 

Informace z turnaje naleznete zdewww.sledgehokejzlin.cz/malmo-open-2017/

 

23.01.2017 11:36

Zlínští sledge hokejisté si díky mocnému finiši vybojovali nejen účast v elitní společnosti ligy, která si zahraje o medaile, ale shodou ostatních výsledků i pohár pro vítěze základní části. LAPP v semifinále narazí na čtvrtou Spartu, která v nesmírně vyrovnané tabulce v posledním kole výhrou 1:0 proti Studénce odsunula právě tento Slezský klub na nepostupovou pozici. Ta se stala černým koněm soutěže a několikrát potrápila favority ligy, nakonec ale těsná prohra v posledním kole dala do ruky nepostupového černého Petra právě Studénce. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Karlovy Vary a Pardubice.

 

 

S pražským týmem má LAPP v sezóně jednu výhru a jednu prohru. Venku prohrál 2:3, doma tuto sobotu v předposledním kole základní části zvítězil 3:1. „Musíme se na to připravit podobně, jako když jsme je porazili doma. Samozřejmě jedno utkání odehrajeme i venku, což bude značně těžší,“ říká Tomáš Sedláček, kouč SHK LAPP Zlín.

 

Zlínští hráči k začátku sezóny nebyli zrovna v optimální formě, a to když v první polovině základní části měli na kontě dvě porážky ve Varech (2:3) a na Spartě (2:3). Naopak doma smetli Pardubice 9:2 a Studénku 3:1. Mimo jiné vyhráli vysoko v Litvínově a v Českých Budějovicích, doma zase rozprášili Olomouc a výše zmiňované Mustangy.

 

Druhou polovinu ligy začali Lappáci ve Studénce, kde padli 1:3. To byla ale poslední porážka. Zlín na domácím ledě neprohrál už více než dva roky, a jde to poznat. Neuspěly zde Vary (4:1), nevedlo se ani Spartě (3:1). Budějovice v posledním kole dostali od domácích pět gólů a žádný nedali, Litvínov zase inkasoval od LAPPu dvanáctkrát. Jediné klopýtnutí v mocném finiši přišlo v Pardubicích, kde Zlín vyhrál až po nájezdech. Mustangové od toho zápasu nabrali nevídanou formu a porazili Studénku, Vary i Spartu.

 

Suma sumárum, úřadující mistři ze Zlína byli ve všech zápasech až na výjimku v Pardubicích lepším týmem, v prohraných duelech je ale vždy trápila koncovka. „My jsme vždycky lepší, ale neumíme proměnit šance,“ prohodil Sedláček, jehož tým podruhé za sebou ovládl základní část. „Nebyl to hlavní cíl, ten byl postoupit do play off a bylo jedno, z které že to pozice bude. Samozřejmě je lepší pro divácký zájem končit doma, na druhou stranu jakožto první tým vás každý pasuje do určité role, což není příjemné,“ brání se horkým spekulacím o zlatém hattricku trenér Tomáš Sedláček. „Hezké by to bylo, ale to jsou potřeba ještě čtyři výhry,“ dodává.

 

Program play off/out, konečnou tabulku, rozlosování a další věci naleznete zde a v podkategoriích: www.sledgehokejzlin.cz/cshl-2016-2017/

 

22.01.2017 13:55

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín na závěr základní části porazili českobudějovický Motor 5:0. Úřadující mistři z Baťova města sice měli šancí na několik zápasů dopředu, jejich koncovka ale byla velmi chabá. Například David Hábl silně ohrožoval Šafránkovu pozici největšího paliče šancí v týmu. První semifinálový zápas je na programu první únorový víkend.

 

ZLÍN – ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Šafránek, Hábl Z., Stodůlka, Palát, Ligda, Hábl D., Rauš

 

Sestava Českých Budějovic: Ossmitz – Rumplík, Ebendorfer, Klíma, David, Habeler, Dvořák, Schichler

 

Branky a nahrávky: 7. Šafránek (Z. Hábl, Stodůlka), 14. D. Hábl (Stodůlka, Z. Hábl), 21. Z. Hábl (Palát), 33. Rauš (Palát), 38. Ligda (Z. Hábl)

 

Statistiky: Vyloučení: Bez Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 38:5 (10:0, 12:3, 16:2). Vyhraná buly: 20:0.

 

 

Lappáci svého soupeře jasně přestříleli 38:5, tvořili si množství šancí. Skóre 5:0 je tedy málo. Omluvou však je, že v zápase už o skóre nešlo, Zlín si totiž pojistil play off sobotní výhrou nad Spartou.

 

Aleš Rauš: Věděl jsem, že dám gól! Nikdo mi ale negratuloval…

 

Čtvrtou branku domácích vstřelil Aleš Rauš, pro kterého to byl první gól ve zlínském dresu. A že byl ukázkový, z úhlu přesně pod břevno. „Ani jsem si neuvědomil, že to je první gól ve Zlíně. Navíc když jsme dojeli na střídačku, všichni si mysleli, že ho dal David Hábl, všichni gratulovali mu, mě nikdo,“ popisoval Rauš, který věděl, že gól dá. „Hned jak puk dosedl na hokejku, věděl jsem, že dám gól. To je ten pocit, když seš si úplně jistý,“ pověděl zlínský forward.

 

Onlajn přenos včetně videí z gólů naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-01-22/id/188969

 

21.01.2017 21:07

Zlínští sledge hokejisté podnikli podstatný krok k obhajobě titulu, a to když v předposledním kole ligy porazili na domácím ledě Spartu 3:1 a zajistili si postup do play off. Pražané sice ve Zlíně vedli, LAPP však otočil průběh zápasu a mohl si oddechnout, černý Petr v podobě nepostupu do vyřazovacích bojů se jich již netýká. Poslední utkání základní části čeká LAPP v neděli od 10 hodin doma proti Českým Budějovicím.

 

                                                 

 

ZLÍN – SPARTA 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Šafránek, Hábl Z., Stodůlka, Palát, Ligda, Hábl D., Joppa.

 

Sestava Sparty: Vápenka – Z. Krupička, Raul, Zapletal, J. Krupička, Novotný, Frolík, Mekleš, Nachtigalová.

 

Branky a nahrávky: 19. Joppa (Ligda), 26. Z. Hábl, 36. Stodůlka (Palát) – 7. Zapletal (Frolík)

 

Statistiky: Vyloučení: 0:3 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 24:5 (9:2, 8:1, 7:2). Vyhraná buly: 19:11.

 

Úvod zápasu začal dobře pro LAPP, jelikož hrál téměř hned po úvodním buly přesilovou hru. Tu však nevyužil, a například i proto, že Háblovu dělovku zblokoval Zapletal. Když zlínský kapitán pálil podruhé, trefil pro změnu Raula. Šance střídala šanci, v páté minutě Šafránek vyslal do úniku Joppu, ten ale skóre taky neotevřel.

 

V 7. minutě Pražané vystřelili poprvé na bránu a hned dali branku. Jan Zapletal hned po buly střílel z mezikruží a jeho skrytá rána k tyči zaznamenala úspěch. Poté hosté docílili dalšího gólu, ten ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyl uznán. Právem, zlínskému brankáři bylo zcela znemožněno chytat. Následně Moravané zase začali svého soupeře přehrávat, jenomže Joppova střela i další pokusy do přestávky končily u Vápenky.

 

Prostřední dějství zlínským vyšlo na jedničku. V 19. minutě vyrovnal ránou pod břevno Martin Joppa, o sedm minut později překlopil vedení na stranu domácích dělovkou o horní tyč Zdeněk Hábl – 2:1. Do pauzy ještě vedení na dva góly mohl navýšit Ligda, kotouč se mu ale neodrazil příhodně.

 

Ve třetí části domácí nadále měli navrch. „Na soupeři se asi projevil i nedávný turnaj v Rusku, ke konci už mu docházely síly. Nestíhal, což nám výrazně ulehčilo držení vedení,“ řekl trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. „Dostali jsme v zápase bohužel gól z první střely, každopádně před druhou třetinou jsme si něco řekli a šlo to vidět. Proměnili jsme nějaké šance a vyhráli,“ dodal své hodnocení zápasu.

 

Ve 36. minutě navýšil vedení Zlína na rozdíl dvou branek Petr Stodůlka, který zachoval klidnou hlavu ve skrumáži a dopravil puk do sítě – 3:1. Závěr zápasu už si Lappáci bez potíží pohlídali, navíc si mohli dovolit ke konci promrhat dlouhou početní výhodu pět na tři.

 

Onlajn přenos včetně videí z gólů naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-01-21/id/199840

Fotogalerii naleznete zde: www.facebook.com/pg/Sledge-hokej-Zl%C3%ADn-180789641950963/photos/?tab=album&album_id=1571596519536928

 

16.01.2017 20:18

Nejen zlínští sledge hokejisté mají před sebou víkend pravdy. Hned pětice týmů se rve o čtyři postupová místa do play off, to historie ligy nepamatuje. Pátá Studénka nasbírala zatím 25 bodů, první Karlovy Vary ale jenom o dva víc! Tým SHK LAPP Zlín taky nemá z druhé pozice nic jistého, o víkendu by měl porazit Spartu a České Budějovice. Poslední dvě kola základní části E. P. C. Management ligy je zde. Vážení, držte si klobouky, toto bude jízda na všech zimácích…

 

Někdo z těch pěti prostě nepostoupí no… Hlavně, ať toho černého Petra nemáme my,“ říká s nervózním úsměvem Tomáš Sedláček, trenér zlínských borců. „Samozřejmě na play off pomýšlíme, ještě aby ne. Měli bychom oba zápasy vyhrát, abychom nemuseli spoléhat na ostatní výsledky,“ ví Sedláček.

 

Nejdříve Lappáci v sobotu od 15 hodin na PSG Aréně přivítají pražskou Spartu. S tou na jejím ledě prohráli vinou několika okolností 2:3. „Pochopitelně se před tímto utkáním bude spát těžko, do poslední chvíle budu přemýšlet, co zlepšit. Myslím si ale, že když budeme hrát tak, jako poslední vítězný zápas s Karlovými Vary, kde jsme především proměňovali šance, a taktéž si dáme pozor na brejky soupeře, měli bychom slavit úspěch,“ říká kouč, který na lavičce Moravanů tráví již sedmou sezónu.

 

O den později, tj. v neděli od 10:00 do Zlína zavítá českobudějovický Motor. „S každým se dá vyhrát, zároveň ale s každým prohrát. Nesmíme soupeře podcenit, taky dokáže zahrát dobře,“ naráží Sedláček například na zápas ve Varech, kde Žraloci vyhráli s problémy nad Budějovicemi 5:4. „Třeba Kalegaris s Klímou dokáží zahrát velmi dobře, s našimi zkušenostmi bychom ale snad měli zvítězit větším rozdílem, i když neříkám, že třeba desetibrankovým,“ pověděl Sedláček.

 

Tomu bude v posledních zápasech základní části chybět útočník Kamil Šnajdar. „Je to ztráta, Kamil dokáže být velmi platným hráčem,“ prohodil trenér LAPPu. A jaké by byly oslavy v případě postupu do semifinále? „Asi by byly předčasné, nebudeme si nic nalhávat, máme prostě vyšší cíle, než postup do play off. Jsme přeci jenom dvojnásobní úřadující mistři,“ zakončil rozhovor před neskutečně zajímavým víkendem pro celou ligu Tomáš Sedláček. 

 

Celé 13. a 14. kolo E. P C. Management ligy sledujte zde: www.sledgehokejzlin.cz/cshl-2016-2017/

 

08.01.2017 23:59

Parádní neděli prožili zlínští sledge hokejisté SHK LAPP Zlín, a to když dokázali ve velmi důležitém zápase v boji o play off porazit lídra tabulky z Karlových Varů 4:1. Lappáci se trhli do dvoubrankového vedení již v první třetině, načež pozornou hrou dokráčeli k tříbodovému vítězství. Mimo jiné se dokázalo, že azyl v Uherském Hradišti byl dokonce malou výhodou…

 

ZLÍN – KARLOVY VARY 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Šafránek, Hábl Z., Stodůlka, Palát, Ligda, Hábl D., Joppa.

 

Sestava K. Varů: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas.

 

Branky a nahrávky: 2. Joppa (Ligda), 8. Šafránek (Z. Hábl), 11. Ligda (Z. Hábl, Joppa), 25. Palát (Z. Hábl, Šafránek) – 7. Geier (Berger).

 

Statistiky: Vyloučení: 2:2 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 Střely na branku: 24:4 (7:2, 7:1, 10:1). Vyhraná buly: 25:15.

 

Zlínští hráči šli do zápasu s vědomým, že případná porážka je pošle mimo pozice zaručující play off. Dle toho se tým na utkání připravil a parádně do něj i vstoupil. Již ve druhé minutě přesnou nahrávkou vyslal Ligda do úniku Martina Joppu, jehož rána zapadla pod horní tyč – 1:0.

 

Zanedlouho tato dvojka zahrozila znovu, slavit ale nemohla. Naopak v 7. minutě Vary udeřily z první šance. Do úniku se dostal Michal Geier a srovnal stav duelu na 1:1. Hned na to však putoval na trestnou lavici David Hábl, což znamenalo, že čas domácích hráčů přichází… Zdeněk Hábl vyhodil puk z obranné třetiny, načež se kotouč zcela netypicky odrazil z rohu před bránu, kde stál připravený Zdeněk Šafránek. Mach na tuto lest mantinelů nedokázal zareagovat – 2:1.

 

„V pátek jsme to tady trénovali, zkoušely jsme si ty odrazy. Už když Zdenál vyhazoval, věděl jsem, že musím jít před bránu, že ten puk tam přijde,“ mluvil spokojeně Šafránek. Jeho trefa však nebyla poslední v první třetině, na 3:1 ještě dokázal parádním projektilem zvýšit Marián Ligda. A když Joppův pokus skončil na tyčce, platilo toto skóre po první třetině.

 

Zlínští hráči za tohoto stavu neměli kam spěchat a hráli zodpovědnou hru. Nadále měli více ze hry, vždyť to dokazuje počet střel, kdy Žraloci vystřelili pouze čtyřikrát na branku. LAPP tak po zásluze vedení navýšil, čtvrtou branku Zlína přidal David Palát, když jeho tečovaná střela obloučkem přeletěla gólmana hostí.

 

Domácí borci si nadále tvořili dobré šance a soupeře drželi zkrátka, další gól už však nepadl. „4:1 stačí, ke konci už nebylo kam spěchat. Musím kluky pochválit za týmový výkon, konečně jsme začali proměňovat šance. Všichni si zaslouží pochvalu, dnes mám jenom slova chvály,“ neskrýval nadšení trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. Jeho tým je nyní na druhém místě, bod ztrácí na vedoucí Vary. Dívat se ale musí i pod sebe, dvě kola před koncem základní části má náskok na pátou nepostupují Studénku jen dva body. „Neskutečně našlapané, nikdy v historii to tak nebylo,“ říká Sedláček.

 

Onlajn přenos naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2017-01-08/id/198829


  

08.01.2017 00:36

Dvanácti gólovou povánoční nadílku si odvezli sledge hokejisté Litvínova z Uherského Hradiště, kde Zlín tento víkend hraje své domácí dvojzápasy. Lappáci si vytvořili přesně dle plánu pohodový pětigólový náskok již v první třetině a poté už vedení jenom navyšovali na konečných 12:0. Od nedělních 10:30 hodin se však dá očekávat absolutně jiný zápas, v repríze loňského finále do Hradiště přijedou Karlovy Vary. Zlín je i díky prohře Spartě s Pardubicemi nyní na druhé pozici s bodovým náskokem na páté Mustangy a čtyřbodovou ztrátou na Žraloky.

 

ZLÍN – LITVÍNOV 12:0 (5:0, 3:0, 4:0)

 

Sestava Zlína: Molek, (Matoušek) – Julina, Šafránek, Hábl Z., Stodůlka, Palát, Ligda, Hábl D., Slováček, Joppa.

 

Sestava Litvínova: Kokeny – Kasselhut, Záluský, Veselý, Žižka, Jaster, Zikmund, Resch.

 

Branky a nahrávky: 2. Joppa, 5. Z. Hábl (Stodůlka), 8. D. Hábl (Joppa), 10. Julina (Z. Hábl), 12. Šafránek (Z. Hábl), 17. Ligda (Joppa), 21. Joppa (Z. Hábl), 28. Šafránek, 33. Slováček (Z. Hábl), 33. Ligda (Joppa), 35. Palát (Z. Hábl), 37. Šafránek (Palát).

 

Statistiky: Vyloučení: 0:3 Využití: 3:0 V oslabení: Bez Střely na branku: 37:2 (15:1, 10:1, 12:0).

 

03.01.2017 01:39

První novoroční víkend bude patřit v Uherském Hradišti sledge hokeji. Zlínští úřadující mistři SHK LAPP Zlín kvůli konání Mistrovství světa žen do 18 let ve Zlíně a Přerově přišli o svou domovskou PSG Arénu, a tak se zakládající tým českého sledge hokeje představí v azylu v Uherském Hradišti.

 

V posledních dvou kolech získali zlínští sledge hokejisté dohromady na zápasech v Pardubicích a Olomouci pět bodů. „To je dobrý výsledek, s Pardubicemi jsme na jednu stranu mohli získat tři body, na druhou ale taky žádný,“ připomenul výhru 4:3 po samostatných nájezdech trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

V Uherském Hradišti se v sobotu od 15:30 Lappákům postaví poslední tým tabulky z Litvínova. „Nechci se soupeře nijak dotknout, ale nemá zatím potřebnou kvalitu, tudíž doufám, že hned v úvodu si vytvoříme pohodový náskok a pošetříme síly na další den,“ pověděl Sedláček.

 

Na druhý den v neděli od 10:30 se uskuteční repríza loňského finále mezi Zlínem a Karlovými Vary. „Samozřejmě budeme chtít oplatit soupeři porážku ze září, kde jsme shodou několika okolností prohráli o gól. Vary jsme tenkrát přestříleli 22:8, ale nedokázali jsme proměňovat šance a prohráli jsme 2:3. Hrajeme o důležité body, musíme bojovat,“ je si vědom trenér šampiónů z let 2012, 2015 a 2016.

 

LAPP má aktuálně čtyři kola před koncem základní části čtvrté pozici, která jako poslední zaručuje postup do play off, bodový náskok na Pardubice. Naopak na první Vary ztrácí Zlín body čtyři. „Je dobře, že je liga vyrovnaná, na druhou stranu týmy mají nůž na krku. Pod tímto tlakem se může stát fatální chyba, která pokazí celou sezónu. My tedy budeme hrát bez respektu,“ řekl Sedláček.

 

Že Zlínští nebudou hrát v domácím prostřední nýbrž v Hradišti, to lodivod Zlína nevidí za problém. „Doma je samozřejmě doma, ale myslím si, že by to neměla být komplikace. Kluci jsou tak zkušení matadoři, že věřím, že jim to nebude dělat potíže. Nejsme Leška, abychom používaly odrazy speciálních mantinelů. Navíc budeme na ledě před zápasy trénovat,“ nastínil Sedláček, jenž by měl mít k ruce plný kádr.

 

Vstup na zápasy jsou zdarma, odkazy na onlajn přenosy naleznete na pravé straně webu.

 

18.12.2016 20:03

Snad ještě horší podmínky než při sobotní cestě z Pardubic museli přestát zlínští sledge hokejisté na nedělním utkání ve Šternberku, kde Lappáky hostila Olomouc. Komfort místního stadionu a topení v zázemí se zde zastavilo před pěknou řádkou let, i tak ale hráči Zlína především díky skvělému konci první třetiny zvítězili přesvědčivě 7:1. O čtyři góly se postaral Zdeněk Hábl.

 

OLOMOUC – ZLÍN 1:7 (1:5, 0:1, 0:1)

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Šafránek, Hábl Zdeněk, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Hábl David, Slováček, Joppa, Rauš

 

Branky a nahrávky: 8. Pabst (Novák) – 6. Zdeněk Hábl (Palát, Joppa), 12. Zdeněk Hábl, 13. Ligda (Zdeněk Hábl, Joppa), 14. Zdeněk Hábl (Rauš), 15. Slováček (Ligda), 16. Zdeněk Hábl (Šafránek), 38. Palát (Julina)

 

Statistiky: Vyloučení: 3:3 Využití: 0:2 V oslabení: 0:1 Střely na branku: 9:35 (4:15, 3:11, 2:9) Vyhraná vhazování: 3:27.

 

Hostující hráči začali dle očekávání aktivně a také se jako první gólově prosadili. V šesté minutě se dostal do dobré palebné pozice Zdeněk Hábl a za pomocí břevna otevřel skóre – 0:1.

 

I Kohouti ale občas zahrozili a jedna taková akce skončila vyrovnáním. Do úniku se dostal Pabst a střelou k tyči vyzrál na Molka – 1:1. Za dvě minuty se na zlínského brankáře řítil další brejk Olomouce, domácí se ale do vedení dostat nedokázali.

 

A tak zase udeřili Zlínští, a to dost jednoduše. Nahození Zdeňka Hábla od vlastní modré čáry skončilo v čase 11:32 překvapivě za zády Lepáčka – 1:2. Tato branka domácí značně nalomila, jelikož ještě do pauzy se Zlínští prosadili hned třikrát. Po krásné kombinaci zakončoval do prázdné branky Marián Ligda, následně hattrick dokonal Zdeněk Hábl. No a na 5:1 upravil krátce před první sirénou svou první trefou v sezóně Daniel Slováček.

 

Ani přestávka ale nezastavila čtyřminutovou palbu Lappáků. Již půl minutu po ní totiž svou čtvrtou branku v utkání přidal kapitán Zdeněk Hábl. Za stavu 6:1 už se hrál poklidný hokej, kdy si dobré zásahy připisoval o gólman Molek. Na konečných 7:1 pro Zlín upravil v osmatřicáté minutě David Palát.

 

Zlínští sledge hokejisté jsou tak čtyři kola před koncem základní části na čtvrtém místě bod před Pardubicemi, které dnes porazily lídra tabulky ze Studénky 5:1. Situace se hezky zamotala, jelikož Lappáci jsou na hraně postupu do play off, na druhou stranu mají „pouze“ čtyřbodový ztrátu na první Karlovy Vary. Ty naopak dnes až nečekaně moc zápolily s Českými Budějovicemi, až v poslední třetině dokázaly otočit nepříznivý vývoj utkání a vyhrát 5:4.

 

17.12.2016 23:32

Velmi vyrovnaný a zajímavý duel sehráli sledge hokejisté Pardubic a Zlína. Oba celky se střídaly ve vedení a nakonec i v infarktových momentech. Utkání po zásluze dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých bod navíc vystřelil Lappákům Šafránek. Moravané si tak utvořili na čtvrté pozici bodový náskok před svým dnešním soupeřem. Nedělní duel čeká Zlínské v na ledě Olomouce s úvodním buly ve 12 hodin.

 

PARDUBICE – ZLÍN 3:4sn (1:2, 2:1, 0:0 – 1:2)

 

Sestava Pardubic: Boček – Kolek, Štěpják, Hýbner, Kvoch, Kubeš Jiří, Michalec, Horníček, Kubeš Pavel, Buhr Vojtěch, Hering, Doležal, Kořínek, Buhr Richard, Chudomský

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Šafránek, Hábl Zdeněk, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Hábl David, Slováček, Joppa, Rauš

Branky a nahrávky: 4. P. Kubeš (Hering, Doležal), 17. Hering (P. Kubeš), 23. P. Kubeš (Štěpják, Hering) – 9. Šafránek (Palát), 14. Joppa (D. Hábl, Z. Hábl), 24. Ligda, rozh. náj. Šafránek

Statistiky: Vyloučení: 1:2 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 19:19 (6:8, 6:8, 7:3) Vyhraná vhazování: 15:31.

 

Úvod utkání nebyl pro hosty nejlepší, jelikož již v prvních sekundách se museli bránit ve čtyřech po faulu Šafránka. Mustangové si vytvořili jednu slibnou šanci, skóre ale zůstalo bezbrankové. To však jenom do čtvrté minuty, kdy parádní ránou pod břevno otevřel skóre Pavel Kubeš – 1:0.

 

Zlínští mohli mluvit o štěstí, že neinkasovali podruhé. Ještě další minuty jejich hru doprovázelo mnoho nepřesností a chybných rozehrávek. Vše se otočilo až v osmé minutě, kdy nejprve v tutové šanci Šafránkovi přeskočil puk hůl, o minutu později už ale tentýž hráč uspěl. Palát krásnou nahrávkou skrze brankoviště připravil Šafránkovi zakončení do prázdné branky – 1:1.

 

Závěr třetiny ještě přinesl překlopení vedení na stranu Zlína. David Hábl zachoval mezi kruhy chladnou hlavu a výstavně předložil puk skórujícímu Martinu Joppovi – 1:2. Ještě do pauzy se mohl prosadit Zdeněk Hábl, únik ale v gól neproměnil.

 

Začátek druhé části zase vyšel Pardubicím. Hering se dostal do brejkové situace a byl neomylný – 2:2. A když nevyšla hezká kombinace dvojici Zdeněk Hábl a Šafránek, pláchli zase Mustangové do přečíslení. To zakončil gólem Pavel Kubeš – 3:2.

 

Následně se často vhazovalo před brankou Bočka, což vyhovovalo hostujícímu Ligdovi. Tomu na potřetí vyšla střela ihned po vhazování – 3:3.

 

Ve třetím dějství již Zlínští tahali za kratší konec. Dobré možnosti měl sice Zdeněk Hábl, zůstaly ale nevyužity. Oproti tomu domácí celek zvyšoval svou aktivitu a několikrát byl blízko k výhře. Heringovi ve skórování zabránilo břevno, při přesilové hře v posledních minutách už mohou mluvit hosté o velké dávce štěstí. Paní štěstina nakonec nezůstala nikomu nic dlužna, protože ani poslední akce základní hrací doby v podobě úniku Paláta gólem neskončila.

 

V samostatných nájezdech nakonec rozhodovala až čtvrtá série, ve které zasadil rozhodující úder Zdeněk Šafránek – 3:4.

Samostatné nájezdy: I. série: Hering nedal, Palát dal. II. série: Kvoch dal, Joppa nedal. III. série: Pavel Kubeš nedal, Ligda nedal. IV. série: Kvoch nedal, Šafránek dal.

 

13.12.2016 01:06

Základní část E. P. C. Management sledge hokejové ligy se překlopila do své druhé poloviny. Zlínští sledge hokejisté po reprezentační přestávce, ve které Česko vybojovalo na Mistrovství světa skupiny B v Japonsku postup do elitní skupiny, zamíří na led Pardubic a Olomouce. Cíl Lappáků, kteří se momentálně pohybují na hraně postupu do play off, mají cíl jednoznačný – oba zápasy vyhrát za plný počet bodů!

 

Šest bodů z výjezdu je jednoznačný cíl,“ potvrzuje nutnost bodů trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. Zlíňáci po prohrách na ledě Karlových Varů, Sparty a Studénky se dostali do nepříjemné situace, kdy nesmí nic podcenit.

 

Se svým sobotním soupeřem z Pardubic, kde se hraje od 19 hodin, mají totiž shodně 15 bodů. Případný výhra by tak Mustangy poslala nad Zlín. To Olomouc, kde se na Zimním stadionu ve Šternberku hraje v neděli od 12 hodin, má bodů pouze šest. „To ale nic neznamená. Doufám, že kluci k tomu přistoupí zodpovědně a ty body dovezeme, jinak bychom měli dost neklidné Vánoce,“ ví Sedláček. Co by se dělo v případě bodové ztráty nechce ani pomyslet. „Na to teď nebudu ani myslet, tato situace snad nenastane,“ řekl lodivod úřadujících mistrů.

 

Soupiska by měla být ze strany Zlína stoprocentní. „V tomto chřipkovém období se ale může stát cokoli,“ prohodil Sedláček. Podstatné je, že všichni se mu vrátili ze šampionátu v Japonsku zdraví. A alespoň byli na ledě. Dva tréninky Lappáků totiž v reprezentační pauze byli z důvodu uzavřené PSG arény zrušeny. „Promítnout se to určitě nějak do hry může, ale snad ne. Kluci na Mistrovství na ledě byli, ostatní na něm budou před zápasy dvakrát,“ uzavírá Tomáš Sedláček.

 

Aktuální dění celého 9. a 10. kola E. P. C. Management ligy můžete sledovat zde: www.sledgehokejzlin.cz/cshl-2016-2017/

 

08.12.2016 01:09

Úřadující sledge hokejoví šampióni odehrají dvě domácí utkání v rámci 11. a 12. kola ligy v Uherském Hradišti. První lednový víkend se ve slovácké metropoli představí celek Litvínova a v repríze loňského finále Karlovy Vary. Důvodem přeložení duelů do Hradiště je pořádání ženského juniorského Mistrovství světa ve Zlíně.

 

Trojnásobní mistři české sledge hokejové ligy stráví v azylu v Uherském Hradišti několik dní. Nejdříve je budou moci fanoušci spatřit v pátek 6. ledna od 21 do 22:30 hodin v rámci tréninku. Následující den od 15:30 hodin v zápase s Litvínovem. Vrcholem třídenního sledge hokejového maratónu v Hradišti bude nedělní repríza loňského úspěšného finále s Karlovými Vary, které startuje v 10:15 hodin.

 

V sestavě Lappáků by se měli představit i čtyři novopečení mistři světa skupiny B v Japonsku.

 

Tým SHK LAPP Zlín pevně doufá, že uherskohradišťští fandové využijí této jedinečné možnosti vidět zlaté hochy ve svém městě a vytvoří bouřlivou atmosféru při důležitých zápasech v boji o zlatý hattrick! Vstup je ZDARMA! Těšíme se na vás.

 

05.12.2016 14:15

Nakupujete vánoční dárky přes internet a zároveň byste rádi podpořili náš tým? Tak právě projekt Givt je pro určen pro vás, neutratíte ani korunu navíc a pomůžete nám. Akce samozřejmě platí po celý rok.

 

Už více jak 600 e-shopů je zapojených do této akce, která podporuje neziskové organizace a sportovní kluby.

 

Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál givt.cz/. Část peněz z vaší útraty bude darována nám! Takový nákup nevyžaduje žádnou registraci, nezaplatíte ani korunu navíc!

 

Stačí pouze zadat do prohlížeče adresu givt.cz/sledge-hokej-zlin, kliknout na tlačítko podpořit, zvolit obchod, ve kterém chcete nakupovat a dále organizaci, na kterou chcete přispět (Sledge hokej Zlín). Poté již budete přesměrováni na stránku vašeho internetového obchodu a nakupujete přesně tak, jak jste zvyklí.

 

Jeden váš klik navíc má smysl! Děkujeme!

 

Návod, jak funguje GIVT, naleznete zde: https://givt.cz/aplikace

 

29.11.2016 00:01

Přesně dva roky… 29. listopadu 2014 se na zlínském ledě odehrál velmi defenzivní boj, ve kterém si hostující Sparta odvezla tři body za nejtěsnější možnou výhru 1:0. Od té doby však Lappáci začarovali parkoviště pro hosty a ligovým soupeřům už nedali ani bod.

 

Byla sobota, něco krátce po jedné hodině odpolední. Akorát začínala sedmá minuta hry, když Zapletal našel před brankou volného Jiřího Krupičku. Ten prostřelil brankáře Matouška, načež na druhé straně svou svatyni zavřel gólman Vápenka. Jednobrankové vedení Pražanů už se nezměnilo.

 

Následovaly tuhé boje, dvakrát v posledních dvou letech došli zlínští sledge hokejisté až k titulu. Ani však to, že se v PSG aréně hrály ty nejtěžší duely o ty nejvyšší pozice, nedokázalo přetrhnout domácí suverenitu. Posledním celkem, který mohl jubileu zabránit, byla v úvodu listopadu Studénka, sledge hokejový hrad ale zůstal nedobyt. Ani lídr tabulky zde nedokázal bodovat, padl se Zlínem 1:3.

 

Zkrátka a jasně, ve Zlíně se vyplatí na sledge hokej chodit!

 

15.11.2016 13:10

Více než polovina zlínských sledge hokejistů se závěrem listopadu vydá na Mistrovství světa skupiny B do Japonska. Před fanoušky z Baťova města se tak staví dotaz – komu fandit?

 

Brankář Jan Matoušek a hráči Zdeněk Hábl, David Palát a Zdeněk Šafránek na straně českého výběru, za Slovensko zase nastoupí zlínští útočníci Martin Joppa, Marián Ligda, Aleš Rauš a bek Peter Štít. Díky šikovnému formátu šampionátu je však možnost fandit oběma zemím, obě totiž mohou do elitní skupiny Mistrovství světa postoupit.

 

„Kluci, ať se daří a hlavně se nezranit!“ říká po tréninku reprezentantům vedoucí týmu Petr Julina, přičemž se všichni odlétající loučí na měsíc s ostatníma. „S tebou se loučit nebudu, my se uvidíme v Japonsku,“ padne věta, která pobaví celou kabinu. „Keď spadnú obe lietadlá, môžete to tu zabaliť,“ prohodí slovenský koutek. Zkrátka, nálada je dobrá u obou zemí. Je však jasné, že na ledě už to bude jiné…

 

Informace ze šampionátu můžete sledovat zde: www.sledgehokejzlin.cz/ms-b-tomakomai-japonsko-2016/

 

06.11.2016 13:27

Šest minut v průběhu druhé třetiny stačilo sledge hokejistům Studénky k tomu, aby se třemi vstřelenými góly trhli k vítěznému vedení. Hráči SHK LAPP Zlín sice většinu času svého soupeře svírali v tlaku, více než jednu branku z toho ale nevytěžili. Zápas tak dopadl stejně jako včera na ledě Zlína - 3:1 pro domácí tým. Zajímavostí zápasu je, že rozhodčím byl trenér reprezentace Jiří Bříza.

 

STUDÉNKA – ZLÍN 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

 

Sestava Zlína: Molek (od 31. Matoušek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Palát, Ligda, Šnajdar, D. Hábl, Joppa

Sestava Studénky: Kudela – Hornich, Lundgren, Flis, Fojtík, Rennhack, Kudrna, Mlčák, Kartosz, Chodurek

Branky a nahrávky: 23. Fojtík (Lundgren), 25. Flis (Fojtík), 29. Flis (Fojtík, Rennhack) - 13. Šafránek (Palát, Šnajdar)

Statistiky: Vyloučení: 2:2 Využití: 1:0 V oslabení: Bez Střely na branku: 14:21 (2:6, 11:10, 1:5) Vyhraná vhazování: 11:34. Nejlepší hráči: Martin Kudela – David Palát

 

Začátek zápasu vycházel více domácímu celku, vše navíc posílila přesilová hra po faulu Kudrny. V ní se málem prosadil Julina, ale do vlastní sítě. Jeho nešťastnou teč však Molek se štěstím chytl.

 

I po zbytek první části Zlínští obléhali svatyni Kudely, domácí hrozili jen velmi ojediněle. A tak se Lappáci dostali ve 13. minutě do vedení. Šnajdar ve středu hřiště vybojoval puk na Paláta, jenž vyslal do brejku skórujícího Zdeňka Šafránka – 0:1.

 

V prostředním dějství Slezané přitlačili na pilu, Molek si však připisoval skvělé zásahy. Vyrovnat se Studénce podařilo ve 23. minutě, kdy Erik Fojtík byl důrazný na brankovišti. Ihned z následující akce mohl vrátit vedení Zlínu, ve více než stoprocentní šanci ale Ligda selhal.

 

Kdo ale neselhal na druhé straně, to byl Sylvester Flis, jenž dostal svůj tým do vedení přízemní ránou. A dílo zkázy bylo dokonáno v minutě 28., to opět Flis propasíroval puk mezi rukou a tělem Molka – 3:1.

 

Do třetí periody nastoupili Zlínští s brankářem Matouškem. Ten ale moc práce neměl, Studénka totiž vsadila na obranu. Jedinou střelu vyslala od červené čáry, i ta ale byla relativně nebezpečná. Zlín bohužel doplatil opět na neproměňování šancí a i smůlu, kdy například rána Ligdy skončila na břevně. Reprezentační pauzu tak svěřenci trenéra Sedláčka přečkají na čtvrté pozici.

 

Bohužel jsme dnes opět neproměňovali šance. Nedokázali jsme navázat na výkon ze včerejšího vítězného zápasu. Dva góly jsme navíc inkasovali po našich chybách, no a tyto branky byly rozdílové,“ mrzelo trenéra SHK LAPP Zlín Tomáše Sedláčka. Trochu pozitivní zprávou do zlínského tábora je fakt, že oba zápasy skončily shodně 3:1 -  v případné minitabulce jsou tak oba celky na nule.

 

05.11.2016 20:47

O tom, že ve Zlíně se vyhrává jen ve zcela výjimečných případech, se přesvědčili sledge hokejisté Studénky. Na horkém zlínském ledě Slezané utrpěli první tříbodovou porážku v sezóně a opustili tak čelo tabulky. Lappáci silnou Studénku porazili především díky skvělému týmovému výkonu. Další duel se hraje již zítra, tj. v neděli na Ostravsku.

 

ZLÍN – STUDÉNKA 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

 

Sestava Zlína: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, D. Hábl, Joppa

 

Sestava Studénky: Kudela – Hornich, Lundgren, Flis, Fojtík, Rennhack, Kudrna, Mlčák, Kartosz

 

Branky a nahrávky: 2. D. Hábl (Ligda), 24. Z. Hábl (Šafránek, Palát), 45. Palát (Joppa, Šafránek) – 28. Lundgren (Rennhack)

 

Statistiky: Vyloučení: 1:1, navíc Ligda (Zlín) 10. min Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 19:14 (7:5, 7:5, 5:4) Vyhraná vhazování: 21:14. Nejlepší hráči: Jan Matoušek – Erik Fojtík

 

Domácí začali zápas aktivně a byli odměněni velmi brzy gólem. V čase 1:06 Lappáci předvedli ukázkový tlak do brankoviště a David Hábl uklidil kotouč do branky. „Přesně takový tlak si představuji, ukázkový gól,“ poznamenal kouč SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

Následně sice na trestnou lavici putoval Zdeněk Hábl, Zlínští se však bez potíží ubránili. Po skončení trestu se navíc domácí kapitán dostal do brejku, zvýšit se mu ale nepovedlo. Studénka v úvodní části moc nehrozila, nebezpečnější byla jedovka Kudrny od červené, s tou si ale Matoušek poradil. Ještě před pauzou mohl dát druhou branku David Hábl, na kotouč před prázdnou brankou ale nedosáhl.

 

Na začátku prostředního dějství si hosté vytvořili tlak, zlínská obrana ale odolala. V další velké šanci se zjevil opět David Hábl, po teči Joppy se k němu příhodně odrazil puk, zlínský forward ale minul svatyni Kudely. Kdo ji už ale neminul, to byl ve 24. minutě Zdeněk Hábl, jenž v úniku mířil přesně na milimetry.

 

Za čtyři minuty se ale prosadili i hosté, Rasmum Lundgren propasíroval kotouč pod rukou Matouška.

 

V úvodu třetí periody zatrnulo vše přítomným fanouškům Zlína. Rána o modré čáry propadla gólmanovi LAPPu za záda a zastavila se na brankové čáře, stav se však neměnil. Na druhé straně se dostal Ligda s Palátem do brejku dva na nikoho, zvýšit se ale domácím nepodařilo.

 

V okolí čtyřicáté minuty měli domácí potíž s vyhozením puku, čehož málem využil Rennhack, zblízka ale Matouška neprostřelil. Závěr zápasu byl v podání Zlína excelentní. Nejen, že domácí soupeři nepůjčili vůbec puk, ještě ale David Palát po parádní kombinaci skóroval na konečných 3:1.

 

Hráli jsme fantasticky a hlavně týmově. Eliminovali jsme šance soupeře a po zásluze jsme zvítězili,“ mluvil po skalpu dosavadního lídra tabulky nadšeně kouč Tomáš Sedláček.

 

Video záznam zápasu naleznete zde: www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Sledge-hockey/142544-SHK-LAPP-Zlin-vs-HC-KES-StudenkaEPC-Management-Ceska-sledge-hokejova-liga-2016-2017.htm

 

Onlajn přenos včetně videí z gólů naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-11-05/id/194714

 

31.10.2016 21:13

Zástupci Česka, Německa, Polska a Švédska, to je letošní sestava Studénky, která je tedy skutečným výběrem Evropy. Není tak divu, že se Slezané drží po šesti kolech ligy v jejím čele. Do cesty se však ve víkendu 5. a 6. listopadu tomuto celku postaví úřadující mistři ze Zlína. Na domácí půdě hrají v sobotu od 15:30 hodin, následující den na ledě Studénky od desíti dopoledne.

 

Zlínští sledge hokejisté zatím nehrají výsledkově dle svých představ, na kontě mají již dvě porážky 2:3, a to s Karlovými Vary a Spartou. Oba zápasy spojovalo jedno; Zlín tvořil a soupeř vyhrával. „Je to furt jedna a ta samá písnička. Máme šancí, ze kterých by jiné týmy daly deset branek, nám se ale podaří dát jenom dvě,“ upozorňuje kouč SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček na fakt, že Vary Zlín přestřílel 22:8, Spartu zase 31:10. „K čemu to ale je, když nemáme ani bod,“ posteskl si Sedláček.

 

Studénka vede tabulku i díky tomu, že letos ještě neměla zápas, kdy by nebodovala. Se Žraloky padla po nájezdech, poté vše vyhrála. „Počítalo se s nimi jako s černým koněm soutěže, ti nasbíraní hráči z Evropy totiž samozřejmě nějakou kvalitu mají. Nikdo nevěděl, co od nich čekat, a tak využili momentu překvapení a prodrali se do čela. Doufám, že po víkendu už tam nebudou,“ pousmál se zlínský trenér.

 

Tento dvojzápas ukončí první polovinu soutěže, LAPP tak cítí, že by měl proti Studénce bodovat, aby se nedostal mimo pozice zaručující play off. „Nesmíme se tím ale nijak svazovat. Samozřejmě v případě proher by to byly už větší potíže, protože bychom poté museli vyhrávat. Nyní ale máme vše stále ve svých rukou, body se Spartou a Vary si můžeme doma vzít zpět,“ počítá Sedláček.

 

Ten si je také vědom toho, že jeho mužstvo to jakožto dvojnásobný úřadující mistr nemá nikde lehké. „Máme to o něco těžší než ostatní soupeři, každý se chce na Zlín vytáhnout. Tak to ale je a my s tím musíme počítat. Myslím si, že náš klíč k výhře není až tak těžké najít. Každého soupeře přehráváme, jenom už musíme začít využívat tu hromadu šancí,“ ví lodivod Lappáků.

 

Aktuální dění celého 7. a 8. kola E. P. C. Management ligy můžete sledovat zde: www.sledgehokejzlin.cz/cshl-2016-2017/

 

 

23.10.2016 15:10

Povinná výhra v Českých Budějovicích je na světě. Sledge hokejisté Zlína v pohodlném tempu zvítězili na ledě Budvar arény 11:0 a berou tak tři body. Pět gólů vsítil Martin Joppa. SHK LAPP zároveň skóroval v obou oslabeních, které hrál. Trip Sparta, České Budějovice však jako úspěšný považován není, Lappáci totiž tratili v sobotu na ledě Sparty poměrem 2:3. Celku okolo trenéra Tomáše Sedláčka tak po šestém kole patří čtvrtá pozice. Další zápasy se hrají 5 a 6 listopadu, Zlíňané sehrají dvojzápas s celkem Studénky.

 

ČESKÉ BUDĚJOVICE – ZLÍN 0:11 (0:5, 0:3, 0:3)

 

Sestava Č. Budějovic: Švec – Klíma, Ebendorfer, Schichler, Kalina, David, Burtscher, Haindl, Dvořák

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Palát, Ligda, D. Hábl, Slováček, Joppa, Rauš

 

Branky a nahrávky: 4. Z. Hábl (Palát), 5. Joppa (Z. Hábl, Rauš), 10. Joppa (Z. Hábl), 13. Joppa (Ligda, Z. Hábl), 14. Palát (Z. Hábl), 17. Joppa (Ligda), 24. Šafránek (Ligda), 27. Šafránek (Z. Hábl), 40. Joppa (Šafránek), 43. Ligda (Slováček, Joppa), 45. Ligda (Joppa).

 

Statistiky: Vyloučení: 1:2 Využití: Bez V oslabení: 0:2 Střely na branku: 3:40 (1:14, 0:16, 2:10) Vyhraná vhazování: 6:38

 

Fotogalerii ze zápasu naleznete zde: www.facebook.com/Sledge-hokej-Zl%C3%ADn-180789641950963/photos/?tab=album&album_id=1462197023810212

 

22.10.2016 17:59

Zase lepší, zase nelehké podmínky a zase prohra o gól. Zlínští sledge hokejisté padli na ledě pražské Sparty 2:3, stejně jako v Karlových Varech. Lappáci tak utrpěli v pátém utkání sezóny již druhou porážku.

 

SPARTA – ZLÍN 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

 

Sestava Sparty: Vápenka – Z. Krupička, Zapletal, Raul, J. Krupička, Novotný, Frolík, Mekleš, Nachtigalová

Sestava Zlína: Molek – Julina, Šafránek, Z. Hábl – Palát, Ligda, D. Hábl., Slováček, Joppa, Rauš

Branky a nahrávky: 4. Z. Krupička (Raul), 7. Raul (Z. Krupička, J. Krupička), 36. Z. Krupička (Raul, J. Krupička) – 7. Palát (Šafránek, Julina), 21. Palát (Ligda)

Statistiky: Vyloučení: 1:1, navíc Z. Hábl (Zlín) 10. min, Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 10:31 (6:12, 0:10, 4:9) Vyhraná vhazování: 17:37

 

Úvod duelu hostujícím hráčům nevyšel. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Zdeněk Krupička, jenž překvapil Molka lobovanou střelou od modré čáry přesně pod břevno. Neuběhla ani minuta a Zlíňáci dokázali vstřelit taktéž branku. Prosadil se kapitán Zdeněk Hábl. Jenomže místo oslav a uznání trefy dostal kapitán Zlína desetiminutový osobní trest. Vysvětlení se střídačka hostů nedočkala. Byl to druhý duel v řadě, kdy Háblovi nebyla uznána regulérní trefa.

 

A tak když ne Zlín, tak se radovali hráči s S na hrudi. Čas 6:31 a Jiří Raul zblízka zvyšuje na 2:0. Oddechový čas kouče Sedláčka měl účinek, již za půl minuty skóroval David Palát – 2:1. Vyrovnat mohli hosté při vyloučení Frolíka, ale nestalo se tak.

 

Velká škoda začátku zápasu, prostě to rázem bylo o dva góly. Myslím si, že první třetinu hodně ovlivnilo i to, že jsme hráli bez vyloučeného kapitána,“ pověděl po utkání útočník SHK LAPP Zlín David Palát.

 

Druhá třetina, to byla jednostranná záležitost. Pražané ani jednou nevystřelili na branku, navíc i při vlastní přesilovce opakovaně vyhazovali na zakázané uvolnění. Vyrovnáno bylo v minutě 21., a to když hned po buly pálil přesně opět David Palát.Dle mého gólman Vápenka ani jednu střelu neviděl,“ řekl dvougólový střelec.

 

Tlak Moravanů stupňoval, jenomže dát vedoucí branku nebylo pro dnešek Zlíňanům od hokejového boha dáno. A nepovedlo se to ani Zdeňkovi Háblovi, který v oslabení předvedl nádherné sólo přes celé kluziště.

 

Třetí perioda byla podobná. Zlín hrál a Pražané dali gól. Ve 36. minutě se povedlo brejkovou situaci využít Zdeňkovi Krupičkovi. Šance střídala šanci, fauly domácích se pouštěly. Zlínu ale prostě nebylo přáno. Hattrick mohl dokonat například Palát, chyběly centimetry, zvonila tyč. „První třetinu jsme hráli katastrofálně, a i když v těch dalších to byl typický scénář, tudíž že máme kupu šancí, hokejový bůh nám to prostě sečetl,“ mrzelo kouče SHK LAPP Zlín Tomáše Sedláčka.

 

K dalšímu zápasu se přesunují Lappáci do Českých Budějovic, kde v neděli 23. října od 11:30 nastoupí proti domácímu Motoru.

 

Foto z utkání, v pozadí hráči Sparty a Zlína, v popředí hlavní rozhodčí utkání Jana Hollerová

 

Fotogalerii ze zápasu naleznete zde: www.facebook.com/Sledge-hokej-Zl%C3%ADn-180789641950963/photos/?tab=album&album_id=1461304727232775

 

17.10.2016 22:46

Podruhé v sezóně míří zlínští sledge hokejisté na trip do Čech. Tentokrát se představí na ledě silné Sparty a posílených Českých Budějovic. Lappáci mají cíl nejvyšší – a to zisk šesti bodů.

 

V sobotu je na neratovickém zimním stadiónu, kde sídlí pražské S, úvodní buly ve 13 hodin. „Sparta je nepříjemný a těžký soupeř, pro nás to bude určitě těžký duel. Měli bychom však zvítězit, toto jsou totiž zápasy, které rozhodují o nasazení do play off,“ je si vědom kouč SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

V zápasech se Spartou moc branek nepadá, o to podstatnější bude hrát zodpovědně. „Nesmíme chybovat, i když poslední sezónu už hráli Sparťané více otevřeně. S tou strategií „zvolání a čekání“ to nebylo moc lehké, stačilo jednou chybovat a bylo po zápase,“ řekl Sedláček na adresu loňského čtvrtého týmu ligy.

 

O den později, tedy v neděli, se parta okolo kapitána Zdeňka Hábla představí v Budvar aréně v Českých Budějovicích, začátek je naplánován na 11:30 hodin. „Motor posílil o nějaké Rakušáky, takže ačkoli jsme papírový favorit, nesmíme nic podcenit,“ varuje zlínský stratég.

 

V úvodních kolech na ledě Karlových Varů a Litvínova měli jeho svěřenci potíže s koncovkou, to se ale zlepšilo v domácích duelech, kdy Pardubicím a Olomouci nasázeli úřadující mistři celkem šestnáct branek. „Koncovka už byla lepší, ale jedna vlaštovka jaro nedělá,“ pověděl Sedláček.

 

Ten však bude postrádat dva forwardy, po zranění na ledě Žraloků je již čtvrtým týdnem na seznamu zraněných Kamil Šnajdar, do Čech neodcestuje ani zkušený útočník Petr Stodůlka.

 

09.10.2016 14:59

Zlínští sledge hokejisté ve 4. kole E. P. C. Management ligy zvítězili nad Olomoucí 7:2 a dovršili tak stoprocentní hrací víkend, v sobotu totiž uspěli proti Pardubicím 9:2. Lappákům se opět povedl úvod duelu, kdy již v 5. minutě vedli 2:0. Svěřencům Tomáše Sedláčka aktuálně patří třetí příčka.

 

ZLÍN – OLOMOUC 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, Palát, Ligda, D. Hábl, Slováček, Joppa, Rauš.

 

Sestava Olomouce: Černoch – Večerek, Gergely, Veselý, Novák, Stašák, Ferenčík, Prášil, Radek Mikuš, Pabst, Jedlička, Radim Mikuš.

 

Branky a nahrávky: 1. Stodůlka (Julina), 5. Zdeněk Hábl (Šafránek), 17. Ligda (Zdeněk Hábl, David Hábl), 24. Šafránek (Ligda), 27. Palát (Šafránek), 28. Joppa (Zdeněk Hábl), 31. Šafránek – 9. Stašák (Novák), 24. Pabst (Večeřek, Ferenčík).

 

Statistiky: Vyloučení: 1:1 Využití: 1:0 V oslabení: Bez Střely na branku: 25:5 (9:3, 8:2, 8:0) Vyhraná vhazování: 23:16 Nejlepší hráči: Zdeněk Šafránek – Miloš Večeřek.

 

Úvod duelu vyšel zlínským hráčů výtečně. Hned v první minutě pohotově dorazil za Černocha pokus Juliny Petr Stodůlka. Následně mohl zvýšit Šafránek, jeho pokus ale orazítkoval jen tyč. V čase 4:31 putoval na trestnou lavici Gergely a vydržel na ní jen 16 vteřin, to totiž poslal puk pod břevno Zdeněk Hábl.

 

Poté se však začala hra domácím komplikovat. „Uspokojili jsme se brzkým vedením. Jakmile soupeř snížil na rozdíl jedné trefy, vycítil šanci a dotíral,“ řekl kapitán SHK LAPP Zlín Zdeněk Hábl. Únik Radima Mikuše ještě gólem neskončil, přečíslení Nováka se zakončujícím Miroslavem Stašákem už ale ano – 2:1.

 

Čas 10:31 a Zlín dává branku, ránou z mezikruží uspěl právě kapitán Zlína. Rozhodčí jej ale po krátké poradě odvolali pro postavení mimo hru. „Nevím, jestli to byl ofsajd, to už ale pro situaci nebylo směrodatné. My jsme dali gól a rozhodčí ho uznali, pak jej ale rázem zrušili. Vyřešili to zvláštně, přechod přes modrou čáru už byl dávno pasé, branka padla dlouho po onom údajném ofsajdu, měli jej tedy písknout hned,“ zlobil se Zdeněk Hábl. „Ani mě jakožto kapitánovi nic neřekli. Oba víkendové zápasy pískané jimi byly zvláštní. Ale jsou to páni na ledě a mohou si dělat, co chtějí,“ pokrčil rameny Hábl a upozornil na situaci ze sobotního zápasu s Pardubicemi. „První gól soupeře padl také z ofsajdu, sudí to i přiznali, ale gól na rozdíl ode dneška neodvolali,“ divil se.

 

V prostředním dějství ale domácí strhli zápas na svou stranu. Tečí uspěl Marián Ligda, následně z mezikruží pálil přesně Zdeněk Šafránek – 4:1. Kohouti zvládli snížit zásluhou Roberta Pabsta, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Matouškem. Ještě do pauzy však uspěl David Palát Martinem Joppou a do kabin se tak šlo za stavu 6:2.

 

Hned v první minutě závěrečné periody uzavřel gólový účet zápasu Zdeněk Šafránek.  Následně si domácí vytvořili ještě mnoho dalších šancí, skóre už se ale nezměnilo.

 

Další výsledky 4. kola:

Studénka – Pardubice 4:3

Sparta – Litvínov 3:0

České Budějovice – Karlovy Vary 0:3

 

Onlajny přenos v textové podobě zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-10-09/id/193514

Záznam TV přenosu zde: www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Sledge-hockey/141726-SHK-LAPP-ZLIN-vsSOHO-Kohouti-Olomouc-Sledge-hokejova-liga-2016-2017.htm

 

08.10.2016 22:42

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín ve třetím kole E. P. C. Management ligy rozstříleli vysoce 9:2 Pardubice. V repríze finále z roku 2014 si domácí počínali až nečekaně snadně a od prvních minut střetnutí dominovali. Další duel čeká Lappáky již v neděli proti Olomouci.

 

Zlín – Pardubice 9:2 (4:1, 3:0, 2:1)

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, Palát, Ligda, D. Hábl, Slováček, Joppa, Rauš.

 

Sestava Pardubic: Boček – Kolek, Štěpják, P. Kubeš, Michalec, Horníček, J. Kubeš, V. Buhr, Hering, Doležal, Kořínek, R. Buhr, Chudomský.

 

Branky a nahrávky: 3. Joppa (Zdeněk Hábl), 6. Julina (Šafránek), 10. Ligda (Šafránek), 11. Joppa (Zdeněk Hábl), 22. Palát (Joppa), 29. Julina (Šafránek), 30. Palát (Slováček), 35. Joppa (Šafránek), 37. Ligda (David Hábl) – 11. Pavel Kubeš, 45. Pavel Kubeš (Hering).

 

Statistiky: Vyloučení: Bez V oslabení: Bez Využití: Bez Střely na branku: 27:19 (10:6, 13:8, 4:5) Vyhraná vhazování: 19:12 Nejlepší hráči: Martin Joppa – Pavel Kubeš.

 

Již první minuty ukázaly, jakým směrem se bude zápas odvíjet. Mustangové byli neškodní a LAPP toho využíval. Ve třetí minutě uspěl z předbrankového prostoru Martin Joppa, za tři minuty jej následoval ránou od modré čáry Pavel Julina. Na 3:0 zvýšil za pomocí tyčky Marián Ligda, jehož gól následovala další trefa Martina Joppy.

 

Na soupeře jsme hned od začátku vyběhli a on tempo nestačil zachytit,“ pochvaloval si po zápase Martin Joppa. Mustangové do pauzy zvládli alespoň snížit zásluhou Pavla Kubeše, jehož gólu však bylo docíleno z ofsajdu. Branka ale platila.

 

Úvod prostředního dějství byl klidnější, a to až do 22. minuty. To nejprve netrefili poloprázdnou branku Zdeněk Hábl s Palátem, načež však pátý gól Zlína vsítil právě David Palát. Poté ve velkých šancích selhali oba Háblové i Joppa.

 

Ve 25. minutě hry přišel podstatný okamžik. Pardubický gól nebyl uznán pro posunutou branku, načež o minutu později Molka zachránilo břevno. A tak místo stavu 5:3 to bylo 6:1, uspěl podruhé v zápase Pavel Julina. A ještě před přestávkou uspěl taktéž podruhé v duelu David Palát – 7:1.

 

Ve třetí patnáctiminutovce bylo mnoho šancí, jenom zlomek z nich ale skončil gólově. Za Zlín dokonal hattrick Martin Joppa a podruhé v zápase skóroval také Marián Ligda, na konečných 9:2 snížil Pavel Kubeš.

 

My jsme byli na zápas dobře připraveni, soupeř nám navíc dovolil hrát naši hru, takže jsme si tvořili šance a skórovali,“ těšilo Martina Joppu, jenž si v zápase připsal hattrick a jednu asistenci. „Hattrick samozřejmě potěší, ale je to podíl celé pětky,“ dodal skromně Joppa.

 

Textový přenos ze zápasu naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-10-08/id/193510

 

04.10.2016 15:35

Poprvé na svém ledě se v sezóně 2016/2017 představí úřadující dvojnásobní sledge hokejoví šampióni ze Zlína. Ti na úvodním tripu byli úspěšní jen na půl, před domácí kulisou tak věří v navýšení bodového zisku.

 

Měli bychom bodovat, to je jasné,“ konstatuje na úvod kouč SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček. Jeho celek čeká v sobotu od 17:30 hodin na PSG Aréně repríza dva roky starého finále s Pardubicemi. „S nimi je to vždy těžké, podcenit ale nesmíme ani nevyzpytatelnou Olomouc,“ pověděl Sedláček. Duel s Hanáky je na programu v nedělním dopoledni, úvodní buly v 10:30.

 

Na úvod ligy Zlínští vyhráli v Litvínově 8:0 a v Karlových Varech padli 2:3, oba duely ale měly jednu spojitost. „Neproměňovali jsme šance. Myslím, že pokud budeme hrát stejně dobře jako ve Varech, akorát proměníme více šancí, nemáme se čeho bát,“ tuší dlouholetý trenér. „Obhajujeme titul, takže musíme něco předvést,“ dodal s úsměvem.

 

Že liga bude vyrovnanější než předchozí roky se tak nějak tuší, proto je potřeba nezaspat. „Body je potřeba sbírat od začátku, ono honit to na poslední chvíli by se nemuselo vyplatit,“ upozorňuje Sedláček. Ten má k dispozici na víkend plnou sestavu, jediný otazník visí nad startem forwarda Kamila Šnajdara, jenž v půli utkání ve Varech odcestoval do nemocnice.

 

Obě utkání budete opět moci sledovat na webu onlajny.com či tvcom.cz

 

25.09.2016 15:53

Pouhých osm střel stačilo Žralokům na to, aby na domácím ledě zvítězili nad úřadujícími šampióny ze Zlína poměrem 3:2. LAPPáci se trápili v koncovce a ačkoli tedy byli lepším týmem, domů se vrací bez bodů. Útěchou jim je sobotní vítězství v Litvínově 8:0.

 

Karlovy Vary – Zlín 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

 

Sestava Karlových Varů: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Forgo, Berger, Janko, Kovářík, Haas.

 

Sestava Zlína: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, D. Hábl, Joppa.

 

Branky a nahrávky: 6. Forgo (Geier), 15. Forgo, 24. Geier – 18. D. Hábl (Joppa), 19. Z. Hábl (Šafránek, Palát).

 

Statistiky: Vyloučení: 2:1, navíc TS pro SKV (provinil se Palát) – TS proměněno. Využití: 1:0 V oslabení: Bez. Střely na branku: 8:22 (3:8, 4:7, 1:7) Vyhraná vhazování: 19:32.

 

Úvod zápasu patřil Zlínu. Ten obléhal branku Macha dlouhé minuty, ale marně. Žraloci se dostali k prvnímu střeleckému pokusu až v šesté minutě, za to ale slavili úspěch. Geier našel zpoza branky v předbrankovém prostoru Jiřího Forga, který z první poslal puk za záda Matouška.

 

Moravané byli nadále aktivnějším celkem, ovšem měli potíže v koncovce. Naopak lekci z produktivity dávali Karlovarští Zlínu nadále, vteřinu před koncem první patnáctiminutovky Joppa prohrál souboj s Jiřím Forgem, jenž zvýšil na 2:0. Byla to teprve třetí střela Varů…

 

Do prostředního dějství vstoupil LAPP s vervou, hned po buly se prosmýkl kupředu Šafránek, snížit ale nedokázal. V čase 17:48 už však Zlín skóroval. Joppa nalezl při přečíslení pod břevno střílejícího Davida Hábla. Uběhla minuta a druhý z bratrů Háblů srovnal. Dalšího brejku využil Zdeněk Hábl.

 

Hosté si následně vybrali oddechový čas. Ani to ale hosty nezastavilo v náporu, ti však místo obratu inkasovali. Při nepřehledné situaci v brankovišti Palát zalehl puk a sudí nařídil trestné střílení. To Michal Geier proměnil kličkou a zakončením pod přesunujícího se Matouška.

 

Ve třetí periodě se hrálo jen a zase u branky Macha. Zlín sice pokračoval už bez zraněného Šnajdara, jenž o přestávce odcestoval do nemocnice, i tak ale měl jasnou převahu. Střelecká potence LAPPu ovšem pokračovala a Žraloci tak i s osmi střelami za zápas zvítězili 3:2.

 

„Rozhodla naše střelecká nemohoucnost. Šancí na to, abychom vyhráli, jsme měli dost. Ve třetí třetině jsme soupeře nepustili z pásma, ale na to se bohužel nehraje. Prohra mě mrzí o to víc, že jsme byli prostě lepším celkem,“ mluvil po utkání zklamaně trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

Onlajn přenos naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-09-25/id/192841

 

24.09.2016 23:50

Zlínští sledge hokejisté vstoupili do E.P.C. Management České sledge hokejové ligy úspěšně. V Litvínově sice první dvě třetiny nedokázali svou jasnou převahu proměnit ve vícebrankový náskok, zápas však měli ve svých rukou neustále a nakonec berou tři body za výhru 8:0. Brankář Molek si tak na úvod připsal čisté konto.

 

Litvínov – Zlín 0:8 (0:1, 0:1, 0:6)

 

Sestava Litvínova: Kokeny (40. Weser) – Štiber, Záluský, Ulmann – Veselý, Žižka, Bláha, Očenášek (C), Synek, Resch, Matthes.

 

Sestava Zlína: Molek (Matoušek) – Julina, Šafránek, Hábl Z. (C) – Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Hábl D., Slováček, Joppa, Rauš.

 

Branky a nahrávky: 15. Julina (Z. Hábl, Ligda), 30. Joppa (Julina, Ligda), 33. Hábl Z. (Joppa, Ligda), 36. Šafránek, 37. Palát (Rauš), 40. Julina (Šafránek), 44. Julina (Palát), 45. Palát.

 

Statistika: Vyloučení: 0:2 Využití: Bez V oslabení: Bez. Střely: 2:48 (0:16, 2:15, 0:17) Vyhraná buly: 14:42.

 

Hráči SHK LAPP Zlín na ledě dominovali od úvodního buly, pouze však chyběly góly. Ten první vsítil pět sekund před první sirénou služebně nejstarší hráč ligy Pavel Julina. Po úvodních patnácti minutách byl počet střel 16:0 pro Zlín, na branky ale jen 1:0.

 

Prostřední dějství se neslo ve stejném duchu. Jediná šance domácích skončila střelou nad branku. Celkově ve druhé části LAPPáci vypálili patnáctkrát oproti dvěma pokusům soupeře, prosadili se však jen jednou. Opět v posledních vteřinách periody uspěl Martin Joppa.

 

Zvonily tyče, břevna… A až ve třetí třetině to tam konečně začalo Moravanům pořádně padat. Postupně se prosadil Zdeněk Hábl, Zdeněk Šafránek, dvakrát David Palát a hattrick dokonal Pavel Julina. Zlín tedy poklidně před jedenácti zlínskými fanoušky, kteří vážili tuto cestu, zvítězil 8:0.

 

První dvě třetiny byly katastrofické, přizpůsobili jsme se totiž soupeřově laxní hře. Nikam jsme nespěchali, útok byl strašný,“ upozornil Pavel Julina na to, že pět gólů obstarali obránci. „Litvínovu navíc zachytal parádně brankář. Až ve třetí třetině se hrálo úplně jinak, zrychlili jsme hru a začali kombinovat. Zkrátka jsme se odpoutali od jejich hry a začali hrát svůj hokej,“ řekl tříbrankový Pavel Julina.

 

Zlínští hráči se na zítřejší duel přesunují do Karlových Varů, kde bude od 11:30 k vidění repríza loňského finále. 

 

Ostatní výsledky 1. kola E.P.C. Management ligy:
Karlovy Vary - Studénka 4:3 sn.
Olomouc - Sparta 2:5
Pardubice - České Budějovice 11:1

 

24.09.2016 09:59

V nadcházející sezóně se facebookovým mediálním partnerem stane pro tým SHK LAPP Zlín stránka Hokej je kus našeho života. Ta s více než 17 tisíci označení „To se mi líbí“ resp. „Like“ má široký záběr své působnosti napříč všemožnými hokejovými ligami. Doplní tak mediální trio, kdy tištěným mediálním partnerem LAPPáků je Deník, rádiovým zase Kiss Publikum.

 

S touto stránkou jsme spolupracovali již během letošního LAPP Cupu a nakonec jsme se dohodli i na sezónu. Slibujeme si od toho větší povědomí o sledge hokeji mezi hokejovými fanoušky,“ řekl mediálně-marketingový manažer SHK LAPP Zlín Jakub Kudláč.

 

Stránku HOKEJ JE KUS NAŠEHO ŽIVOTA naleznete zde: www.facebook.com/kusnasehozivota/?fref=ts

 

20.09.2016 16:57

Moc, moc by chtěli jako první v historii České sledge hokejové ligy dokonat zlatý hattrick a natrvalo tak získat Putovní pohár. Zlínští sledge hokejisté jdou do 14. sezóny opět v silné sestavě a věří, že v březnu potřetí za sebou a celkově počtvrté v historii dobyjí republiku.

 

Obhájit titul a získat pohár natrvalo by bylo samozřejmě krásné, ale sezóna je dlouhá,“ je si vědom hlavní trenér SHK LAPP Tomáše Sedláček. „Určitě ale máme ty nejvyšší cíle,“ ujistil kouč, pro něj to bude na střídačce nejstaršího českého sledge hokejového klubu již sedmá sezóna. Úspěšný trenér hned po svém nástupu v sezóně 2010/2011 dotáhl LAPPáky ke stříbru, o rok později za prvním zlatem v historii. Následovaly dva ročníky bronzové a dva mistrovské.

 

Uvědomuje si však, že cesta bude zase náročná. „Je to daleko a moc práce. Také nemusíme být všichni zdraví a podobně,“ je opatrný lodivod Zlína.

 

Jeho celek před sezónou připravil již tradiční domácí turnaj LAPP Cup, kam se každoročně sjíždí to nejlepší z celé Evropy. Zlín obsadil nakonec čtvrté místo, ačkoli byl pár minut od stříbra. „Až na poslední zápas s norským týmem Oslo Tigers jsme nehráli špatně. Ukázaly se nám naše mezery, na jejichž odstranění pracujeme. Výborný zápas jsme odehráli například i s Ruskem. Prostě to byla velmi kvalitní příprava proti výborným týmům, které se sice tváří jako kluby, ale defakto to jsou reprezentace a výběry,“ pověděl Sedláček, jehož tým zaznamenal o pauze změny.

 

Po hostování z Dolného Kubína se vrátil Martin Joppa s Peterem Štítem, dále se k týmu připojil taktéž z tohoto slovenského týmu na přestup Aleš Rauš, naopak do Studénky odešel hostovat Erik Fojtík.

 

Sedláček zároveň vítá nový formát soutěže, kdy odpadla rakouská Vídeň a slovenský Kubín a obnovilo se tak klasické play off. „Liga se zkvalitní, třeba České Budějovice posílí o Rakušáky. Tradičně budou silné týmy Karlovy Vary, Pardubice a Sparta, která poslední roky už hraje více dopředu. Posílila ale i Olomouc a černým koněm soutěže může být Studénka, kde se proslýchají různé věci. Těžko říct, co od ní čekat, vše ukáží první kola,“ řekl Sedláček. „Letos prostě budou rozhodovat maličkosti a každý bod bude důležitý,“ dodal.

 

Liga začíná již o tomto víkendu, úřadující dvojnásobní mistři nejprve zajíždí na led Litvínova (sobota 24. 9, malá hala Zimního Stadionu Ivana Hlinky, úvodní buly v 17 hodin), o den později se představí v repríze Superfinále na půdě Karlových Varů (25. 9, Zimní stadion Ostrov, úvodní buly v 11:30 hodin).

 

Kompletní rozlosování úvodních dvou kol naleznete ZDE.

 

Sestava SHK LAPP Zlín na sezónu 2016/2017: Matoušek, Molek – Pavel Julina, Z. Hábl, D. Hábl, Palát, Šafránek, Stodůlka, Ligda, Joppa, Šnajdar, Slováček, Rauš, Štít.

 

Realizační tým: Tomáš Sedláček (trenér), Karel Oháňka (trenér brankářů), Petr Julina, Barbora Štáblová (vedoucí mužstva), Jaroslav Mikulka (kustod), Marek Bis (doktor), Jakub Kudláč (mediálně-marketingový manažer), Stanislav Náčin (technické zázemí), Zdeněk Hábl st. (mobilní zabezpečení zásobování), Petr Krystýn (statistik).

 

04.09.2016 23:07

Zlínský sledge hokejový turnaj LAPP Cup 2016 je definitivně za námi. Na závěrečném slavnostním ceremoniálu v hotelu Baltaci Atrium byli vyhlášeni nejlepší hráči turnaje a předány další ceny. Na vyhlášení se dostavil i primátor města Zlína Miroslav Adámek, člen Rady Zlínského kraje v oblasti školství, mládeže a sportu Petr Navrátil a obchodní ředitel společnosti LAPP Kabel Petr Čevela.

Ředitel LAPP Cupu Petr Julina slíbil, že se pokusí o to, aby se za rok již sedmý ročník tohoto nejkvalitnějšího klubového turnaje v Evropě konal. „Pokud nám budou i nadále nakloněni sponzoři a týmy budou mít zájem o účast, další ročník uspořádáme. Chvílemi už jsme sice měli chuť se na všechno vykašlat, ale neuděláme to,“ řekl Julina s poděkováním organizátorům. „Moc děkuji všem, kteří se podílejí na organizaci a chodu turnaje. Kdyby nebylo jich, LAPP Cup by nebyl,“ upozornil Petr Julina.

 

Do All stars týmu byli vybráni:

Brankář: Michael Ossimitz (Carinthian Steelers). Gólman nejhoršího týmu turnaje podával skvělé výkony a nebýt jeho, porážky by byly o mnoho vyšší.

Obránci: Gianluigi Rosa (South Tyrols Eagles), Rolf Einár Pedersen (Oslo Tygers)

Útočníci: Martin Joppa (SHK LAPP Zlín), Bas Disveld (Weserstars Bremen), Dmitrij Lisov (Fenix Moscow)

 

Cenu pro nejslušnější tým dostali hráči Carinthian Steelers.

 

Nejproduktivnější hráč turnaje:
Sergej Panfilov (Fenix Moscow) 20 bodů,  9 + 11

 

Statistika turnaje:
Celkem padlo za 21 zápasů 105 gólů, vyloučeno bylo 56 hráčů s celkem 120 trestnými minutami.

 

Konečné pořadí: (Všechny týmy sehrály šest zápasů)

1. Fenix Moscow – 18 bodů, skóre 31:4
2. South Tyrols Eagles – 12 bodů, skóre 21:11
3. Weserstars Bremen – 11 bodů, skóre 14:10
4. SHK LAPP Zlín – 9 bodů, skóre 15:12
5. Oslo Tygers – 7 bodů, skóre 18:17
6. FIFH Malmö – 6 bodů, skóre 8:17
7. Carinthian Steelers – 0 bodů, skóre 1:37

 

03.09.2016 17:11

 

Zase brambora. Stejně jako loni zlínští sledge hokejisté v posledním utkání nedokázali vybojovat cenný kov. Nad norským Oslem potřebovali vyhrát za tři body a měli k tomu nakročeno skvěle. Ještě deset minut před koncem vedli 3:1, nakonec ale nestačili poměrem 3:4.

 

Branky a nahrávky: 2. Kubeš, 11. Palát (Hábl Z.), 20. Kubeš (Palát, Julina) – 8. Oeiseth, 20. Hamre (Soerheim), 21. Bakke, 26. Oeiseth.

Vyloučení: 1:2, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

 

ZLÍN – OSLO 3:4 (2:1)

 

Domácí si hned z úvodu vytvořili tlak a hned se gólově prosadili. Už ve druhé minutě objel bránu Pavel Kubeš a zasunul kotouč do brány.

 

Na první šanci Norů se čekalo do páté minuty, ale Soerheimovu střelu Matoušek ramenem vytěsnil. Zanedlouho se do brejku dostal Avdal, ale jeho střelu zlínský gólman opět kontroloval.

 

Z další akce už ale bylo vyrovnáno. Ola Bye Oiseth vypálil, Matoušek puk jen ztlumil a kus černé gumy následně zlínského gólmana přeskočil a zamířil do sítě.

 

Za dvě minuty se však domácí dostali opět do vedení. Po vyloučení jednoho z Norů rozjeli domácí kombinaci, na jejímž konci byl David Palát.

 

Poločasový stav 2:1 byl příznivý a pět minut po pauze bylo ještě veseleji. Do úniku se dostal Pavel Kubeš a dal Zlínu dvougólového vedení.

 

V ten moment jsme si začali prohrávat zápas. My jsme vedli a nemuseli jsme nikam spěchat, ale takticky jsme to absolutně nezvládli a zápas i tak prohráli. Jak je možné, že při našem vedení o dvě branky ujede chlap sám na branku? A ještě jeden hráč doráží,“ nechápal trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

 

Právě ve 21. minutě ujel domácí obraně Soerheim. Toho však dokázal Matoušek parádně vychytat. Na dorážku Martina Hamreho však už byl zlínský gólman krátký a Norové se tak dočkali snížení.

 

Minutu poté Tigers dokonce skóre srovnali. Před Matouškem se objevil Bakke a střelou k tyči poslal puk za brankovou čáru.

 

Ani time-out ztrátu stříbra v živém přenosu nezastavil. Ve 26. minutě si vybral zlínský muž v masce slabší chvilku a propustil za svá záda pokus Oeisetha z nulového úhlu.

 

V tu chvíli už LAPPáci potřebovali k vítězství dva góly a čas běžel proti nim…

03.09.2016 13:22

 

Branky a nahrávky: 16. Kubeš (Hábl Z., Palát), 20. Kubeš (Palát, Hábl Z.), 21. Zapletal (Kubeš, Julina) – 25. Ingvarsson (Eklund)
Vyloučení: 2:3, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

Nejlepší hráči: Mikael Eklund (MAL), Pavel Kubeš (ZLN)

 

ZLÍN – MALMÖ 3:1 (0:0)

 

Sestavy: Molek (Matoušek) - Julina, Zapletal, Hábl Z., Kubeš, Rauš, Palát, Stodůlka, Šnajdar, Ligda, Hábl D., Joppa

 

Nilsson U. (Nilsson A.) - Ingvarsson, Nilsson H., Lindstrom, Flomén, Rakos, Jonsson, Hedberg, Strandmark, Eklund

 

Zlínští sledge hokejisté dokázali přerušit dlouhou sérii těsných porážek se švédským týmem FIFH Malmö, když jej na LAPP Cupu v sobotním dopoledni porazili 3:1. První půle byla bezbranková, poté ale domácí využili početní výhodu a nastartovali k cestě za třemi body. V případě, že stejný počet bodů získají i odpoledne s Oslem, budou na turnaji druzí.

 

Zlínští začali aktivně, v prvním poločase to ke gólu ale nevedlo. A to ani na jedné straně, protože v sedmé minutě Nilson na poslední chvíli zastavil střelu Joppy směřující do branky. Na druhé straně zase parádně chytal Molek. Svou největší šanci v podobě 100 sekundové dvojnásobné početní výhody LAPPáci také nevyužili.

 

V úvodu druhé půle měl obrovskou šanci Hampus Nilsson, ale Molek se dokázal přesunout a kotouč vytěsnit na tyčku.

 

Domácí otevřeli skóre v 17. minutě, kdy Zdeněk Hábl poslal přihrávku zpoza brány na Pavla Kubeše, který překonal dezorientovaného Nilssona.

 

Ze strany Kubeše to však nebylo všechno. O čtyři minuty později si dokázal najít kotouč v předbrankovém prostoru a z otočky poslat puk až do sítě.

 

V jednadvacáté minutě byl vyloučen Eklund. Po vyhraném vhazování posunul Kubeš kotouč na modrou, kde byl Jan Zapletal, jenž od modré čáry překonal Nilssona potřetí.

 

Zlínští dále už kontrolovali hru, ale přeci jenom se chybička vyskytla. Do samostatného úniku se dostal Niklas Ingvarsson, přičemž švédský kanonýr Molkovi povedenou střelou pod víko nedal žádnou šanci.

 

Domácí mohli opět odskočit na rozdíl tří branek, ale Pavel Kubeš před zcela odkrytou bránou selhal a poslal kotouč mimo. Druhý hattrick na turnaji tak nedokončil.

 

03.09.2016 09:54

Druhá účast a podruhé první. Ruský tým Fenix Moskva na letošním LAPP Cupu obhájil předčasně titul z loňska, když vyhrál všech prozatimních pět duelů v základní části. Prvenství stvrdil vysokou výhrou 8:0 nad rakouskými Oceláři.

 

Rusové v prvním utkání nadělili pět gólů italským South Tyrols Eagles. V následujícím zápase deklasovali Malmo, které porazili 6:0. V následujícím dni porazili o jeden gól norské Oslo a další tři body získali Rusové i proti domácímu týmu, který porazili 4:1. Den poté ještě parta kolem kapitána Seljukina smetla Carinthian Steelers 8:0, čímž dala razítko na vítězství v 6. ročníku zlínského LAPP Cupu.

02.09.2016 23:28

Po dvou hracích dnech LAPP Cupu má plný počet bodů už jen Moskva. Naopak na první bod čeká rakouský tým Carinthian Steelers. Souhra okolností dala esa do ruky domácím hráčům, kteří v případě, že zítra vyhrají své obě utkání za tři body (Oslo, Malmö), umístí se na parádní druhé příčce.

 

Výsledky, statistiky a tabulka zde: www.sledgehokejzlin.cz/lapp-cup-zlin-2016/

 

FIFH Malmo – South Tyrols Eagles 0:3 (0:1)

Branky a nahrávky: 15. Rosa, 19. Larch, 22. Depaoli (Rosa)

 

Italové byli v tomto zápase dominantním týmem a zaslouženě brali tři body.

 

 

SHK LAPP Zlín – Weserstars Bremen 0:2 (0:2)

Branky a nahrávky: 9. Wedde (Hering), 11. Hering (Rennback)

 

Více info zde: www.sledgehokejzlin.cz/news/tym-shk-lapp-zlin-poprve-na-turnaji-padl-k-vyhre-nad-nemeckym-bremenem-ho-nedohnala-ani-vyprodana-psg-arena/

 

 

Fénix Moskva – South Tyrols Eagles 3:0 (2:0)

Branky a nahrávky: 14. Panfilov (Pimenov), 15. Pimenov (Barykin), 17. Seljukin

 

Italové se v tomto utkání prezentovali opět nebojácným a bojovným výkonem. Nicméně hráči Fénixu dvěma slepenými góly na konci prvního poločasu jejich počáteční odpor zlomili. Poté ještě přidal jednu branku navrch Seljukin a Rusové si připsali další vítězství.

 

 

Carinthian Steelers – FIFH Malmo 0:2 (0:1)

Branky a nahrávky: 6. Ingvarsson (Rakos), 25. Ingvarsson (Nillson H.)

 

Zpočátku vyrovnané utkání nakonec rozhodl dvěma brankami Ingvarsson. Rakušanům na turnaji zatím není gólově přáno.

 

 

Weserstars Bremen – South Tyrols Eagles 3:4 (2:2)

Branky a nahrávky: 3. Hering, 3. Hering (Wedde), 30. Hering (Wedde) – 8. Depaoli (Rosa), 14. Winkler (Planker, Rosa), 18. Larch (Rosa), 26. Winkler (Larch)

 

South Tyrols Eagles nastoupili ke svému třetímu zápasu a v pro diváky atraktivní přestřelce nakonec Eagles získali všechny body. Weserstars nepomohl ani hattrick Heringa.

 

 

SHK LAPP Zlín – Fénix Moscow 1:4 (1:2)

Branky a nahrávky: 3.Ligda (Joppa) / 4. Lisov (Seljukin), 9. Berdnik (Lisov, Seljukin), 23. Panfilov (Berdnik, Lisov), 23. Pimenov (Lamakin)

 

Více zde: http://www.sledgehokejzlin.cz/news/ve-druhem-hracim-dni-zlin-nebodoval-odpoledne-podlehl-i-favorizovane-moskve/

 

 

Weserstars Bremen - FIFH Malmő 2:1sn (0:0)
Branky a nahrávky: 17. Wedde (Hering, Disveld), vítězný nájezd Lundgren - 26. Eklund (Ingvarsson)

Bylo k vidění velmi vyrovnané utkání a mnoho šancí na obou stranách kluziště. Skóre otevřel Wedde a čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Eklund střelou z úctivé vzdálenosti. Ke smůle gólmana Weserstars se kotouč odrazil od jeho betonu a zaplul do sítě. V nájezdech předvedl několik skvělých zákroků jak Brzoska, tak Nilsson. Nicméně šťastnější byli v této loterii Němci a brali bonusový bod. South Tyrols Eagles - Oslo Tigers 4:0 (1:0)
 15. Planker (Winkler), 20. Depaoli (Planker), 20. Larch, 26. Torella (Winkler)

Zpočátku vyrovnané utkání rozsekli Italové dvěma slepenými brankami ve dvacáté minutě. Následně přidali ještě další dva a debakl norský debakl byl dokonán.

02.09.2016 17:05

Vyloučení: 1:0 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Branky a nahrávky: 4 – Ligda (Joppa) – 4. Lisov (Seljukin), 9. Berdnik (Lisov, Seljukin), 23. Panfilov (Berdnik, Lisov), 23. Pimenov (Lamakin).

 

ZLÍN – MOSKVA 1:4 (1:2)

 

Zlínští sledge hokejisté ve druhém dni LAPP Cupu nebodovali. Po ranní porážce 0:2 s Weserstars nestačili ani na favorizovanou Moskvu, které po bojovném výkony podlehli 1:4. Nyní je na čase odpočinout si před zítřejším závěrečným dnem, kdy LAPPáky čeká v boji o medaile norské Oslo a švédské Malmö.

 

Gólman Matoušek se musel hned v první minutě pořádně ohánět, a to když po vyloučení Pavla Juliny několikrát ohrozil domácí svatyni Panfilov.

 

První šance Zlína přišla ve čtvrté minutě a hned z ní padl gól. Martin Joppa přihrál Mariánu Ligdovi, který střelou po ledě z bezprostřední blízkosti překonal Kozlovského.

 

Po dvaceti sekundách však Rusové dokázali vyrovnat. Seljukin vyslal na zteč Dmitrije Lisova, a ten v samostatném úniku uspěl a prostřelil Matouška.

 

Ruský Fénix měl další šance, ale narážel na skvělého Matouška. V sedmé minutě z hranice levého kruhu vypálil Dmitrij Lisov, který nastřelil břevno.

 

Tlak Fénixu sílil a hosté nakonec skóre dokázali otočit. V deváté minutě vypálil Ivan Berdnik. Při pokusu o zblokování střely si ale nešťastně někdo ze zlínských beků srazil puk do vlastní brány.

 

Do druhého poločasu nastoupili lépe domácí, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí. Udeřit však mohli Rusové. V devatenácté minutě se u pravé tyčky zjevil zcela osamocený Ivan Berdnik, ale Matoušek utěsnil všechny mezery a podržel svůj tým.

 

Ve třiadvacáté minutě zlínští zaváhali ve středním pásmu a Rusové z toho vytěžili třetí branku v Matouškově síti. Berdnik předložil kotouč Sergeji Panfilovovi, proti jehož střele byl už Matoušek bezmocný.

 

A aby toho nebylo málo, v té samé minutě se Rusové prokombinovaliaž ke střele do prázdné brány. Lamakin naservíroval kotouč Vasiliji Pimenovovi doslova na zlatém podnose a byl z toho čtvrtý gól Fénixu.

02.09.2016 13:34

Branky a nahrávky: 8. Wedde (Hering),10. Hering (Rennhack)
Vyloučení: 1:3, využití: 0:1, v oslabení: 0:0.

Nejlepší hráči: Stanislav Molek (ZLN), Rasmus Lundgren (WES)


ZLÍN – BREMEN 0:2 (0:2)

 

Ve svém třetím představení na turnaji zlínští sledge hokejisté nestačili na německý tým Weserstars Bremen 0:2. První porážka na LAPP Cupu mrzí o to víc, že zápas sledovala zcela zaplněná PSG Aréna. "V závěru jsme tak moc chtěli, až to nešlo," mrzelo po duelu kouče Tomáše Sedláčka.

 

Utkání začalo ve velmi rychlém a bojovném tempu. Do úvodních šancí se tlačili domácí, ale Brzoska v bráně Weserstars úvodní šance eliminoval.

 

Na první větší šanci se čekalo až do páté minuty, kdy kombinoval Pavel Kubeš s Martinem Joppou. Druhý jmenovaný však z hranice pravého kruhu trefil jen německého muže v masce.


 

 V sedmé minutě byl vyloučen Marián Ligda a Weserstars hned z úvodu přesilové hry zahrozili, a to, když se do šance dostal Bernhard Hering. Molek se však vyznamenal a perfektním zákrokem kotouč vytěsnil.

 

Hosté však početní výhodu přece jen využili. Po přihrávce od Heringa si vzal kotouč Jorg Wedde a nechytatelnou střelou překonal Molka.


 

Domácí měli poté šanci na snížení, avšak Marián Ligda si se samostatným únikem neporadil zrovna ideálně a nakonec se nedostal ani ke střele.


 

Opět platilo známé rčení, které platí snad ve všech sportovních odvětvích. Nedáš, dostaneš. V desáté minutě poslal Rennhack kotouč Bernhardu Heringovi, který dodal svému týmu klid. „To byla velká chyba. Nechali jsme si dát dva góly hned v úvodu a poté byl soupeř klidný. Inkasovali jsme po našich chybách, kdy jsme si špatně hlídali střední pásmo. Sice jsme se o tom před zápasem bavili, ale stejně se to stalo,“ řekl kouč Tomáše Sedláček.

 

Ve třetí minutě se před brankovištěm ocitl Palát, ale z bezprostřední blízkosti neprotlačil kotouč přes ležícího brankáře Weserstars. Německý tým si tak z první půle odnesl náskok o dvě branky.

 

Ve druhém poločase zaplněná aréna sledovala dobývání hráze Brémů. „Naši hráči odehráli maximum, snažili se. Ve druhé půli už jsme ale neměli klid na hokejkách. Kluci kazili šance, které normálně končí gólem,“ pověděl Sedláček.

 

Měl pravdu, LAPPáci kazili i ty největší šance, a ačkoli tedy ve druhé půli ostřelovali Brzosku ze všech stran, stovky diváků si gól zařvat nemohlo.

 

01.09.2016 21:14

Po prvním dnu LAPP Cupu jsou zatím stoprocentí tři týmy, Moskva Zlín a Bremen. Tři zápasy dnes sehrálo Oslo a Carithian, první jmenovaní mají čtyři body, druzí nula. Pátí jsou s dvěma body hráči Malmö, šestí právě hráči z Rakouska.

 

Oslo Tigers – Weserstars Bremen – 0:2 (0:1)
Branky a nahrávky: 15. Hering (Lundgren), 28. Disveld (Jaster)

 

Do zahajovacího utkání lépe vstoupili sledge hokejisté Weserstars. Po přihrávce Lungrena se dokázal deset vteřin před koncem prvního poločasu prosadit Hering. 
V polovině druhé půle mohl vyrovnat Martin Hamre, který puk tečoval helmou. I po této povedené hlavičce se však stav neměnil.


Oslo se dostalo do závěrečného tlaku, ve kterém měl obrovskou šanci Martin Hamre a po něm také Audun Bakke. Ani jeden však Klause Brzosku v bráně Weserstars nepřekonal, a tak udeřily Brémy. Disveld Bas si najel podél pravého mantinelu a poté rozvlnil síťku. 

 

SHK LAPP Zlín – Carinthian Steelers – 5:0 (3:0)

Branky a nahrávky:  4. Kubeš (Joppa), 12. Kubeš (Palát), 15. Kubeš (Palát), 30. Joppa (Ligda), 30. D. Hábl (Joppa)

 

Zlínský celek měl od začátku značně navrch a svého soupeře jasně přehrával. Sympatickým výkonem se blýskla dvojice Palát – Kubeš, z níž druhý jmenovaný zaznamenal hattrick. 
Více zde: http://www.sledgehokejzlin.cz/news/zlin-si-na-uvod-lapp-cupu-pripsal-jednoznacnou-vyhru-nad-rakouskym-tymem-carinthians-steelers/

 

 

Fénix Moskva – South Tyrols Eagles – 5:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 5. Panfilov (Lysov, Seljukin), 8. Lisov (Panfilov),19. Lysov (Panfilov), 27. Panfilov (Lisov, Berdnik), 30. Lisov (Panfilov, Berdnik) - 22. Planker (Winkler).

 

Italové do tohoto utkání vstoupili velmi bojovně a po celý zápas se prezentovali sympatickým výkonem. Kvalita však byla na straně Rusů, kteří svému soupeři nadělili „bůra“.

 

 

FIFH Malmő – Oslo Tigers – 4:3sn

Branky a nahrávky: 8. Ingvarsson (Rakos), 24. Eklund (Rakos), 28. Lindstrőm (Eklund), vítězný nájezd Ingvarsson (MAL) - 1. Pedersen (Oeiseth), 16. Bakke (Pedersen), 27. Bakke (Pedersen).

 

Severské derby začalo pěkně zostra, a to když se už zkraje první minuty dokázal prosadit Pedersen. Švédský celek poté působil poněkud zaskočeně, ale podařilo se mu dostat zpět do hry díky Niklasi Ingvarssonovi, který v osmé minutě vyrovnal stav utkání. V jedenácté minutě mohl Ingvarsson přidat další branku, ale Hamar Kjell se zaskvěl perfektním zákrokem lapačkou.


Do druhého poločasu vstoupil lépe norský celek a již po první minutě náramně vymetl šibenici Audun Bakke a poslal svůj tým do vedení. Vyrovnání se Malmő dočkalo ve 24. minutě, když Mikael Eklund dokázal protlačit kotouč o sítě, a vyrovnal tak na 2:2. Oslo se však tři minuty před koncem opět dokázalo dostat do hry zásluhou Bakkeho, který z mezikruží dokázal rozvlnit síťku. O minutu později však Švédové dokázali srovnat znovu, postaral se o to Lindstrőm, kterému nahrával Eklund.
V nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Niklas Ingvarsson.

 

 

Weserstars Bremen - Carinthian Steelers 5:0 (2:0)
Branky a nahrávky: 6. Rennhack (Disveld), 6. Lundgren (bez asistence), 19. Hering (Jaster), 23. Hering (bez asistence), 28. Disveld (Hering)

 

V německo-rakouském duelu měli zpočátku územní převahu sledge hokejisté Weserstars, kteří svého soupeře předčili ve všech ohledech a zaslouženě zvítězili o pět branek.

 

SHK LAPP Zlín – South Tyrols Eagles – 3:1 (2:1)

Branky a nahrávky: 8. Z.Hábl, 10. Kubeš (Joppa), 30. Z.Hábl - 9. Rosa.

 

Mezi třemi tyčemi se na rozdíl od předchozího duelu objevil Jan Matoušek. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a nasazení obou celků bylo maximální. Skóre otevřel nahozením odčervené čáry Zdeněk Hábl. Poté se však Italům povedlo vyrovnat, nicméně brankou Kubeše a druhým gólem Zdeňka Hábla si sledge hokejisté z města obuvi zajistili další tři body.


Více zde: http://www.sledgehokejzlin.cz/news/prvni-den-bez-ztraty-bodu-lapp-porazil-italsky-celek-south-tyrols-eagles-i-diky-golu-od-cervene-cary/

 

 

Fénix Moskva – FIFH Malmő – 6:0 (4:0)

Branky a nahrávky: 5. Panfilov (Lisov), 8. Panfilov (Lisov), 10. Pimenov (Panfilov), 11. Lisov (Berdnik), 21. Lamakin (Lysov), 23. Molokoedov (Panfilov, Lisov)

 

Toto utkání bylo zcela v režii ruského Fénixu, jehož hráči na ledě značně dominovali.

 

 

Oslo Tigers – Carinthian Steelers 9:1 – (3:0)

Branky a nahrávky: 3. Oiseth (Pedersen), 5. Bakke (Hamre), 6. Pedersen (Bakke, Auran), 12. Oiseth (Pedersen), 18. Bakke (Pedersen, Groesfjeld ), 25.Pedersen, 26. Avdal (Pedersen), 29. Bakke (Toerring) – 20. Klíma (Fojtík)

 

V utkání zcela opanovali norští tygři, kteří měli již od začátku navrch. Svou gólovou znělku si poprvé na turnaji poslechli Rakušané, jejichž první gól v jejich třetím zápase vstřelil Klíma.

 

Tabulka zde: www.sledgehokejzlin.cz/lapp-cup-zlin-2016/

01.09.2016 17:33

Sledge hokejisté Zlína mají dva úvodní duely LAPP Cupu za sebou. Spát se jim bude klidně, obě utkání totiž zvládli a mají tak za první den plný počet bodů - šest. Po Carintianh Steelers (5:0) porazili svěřenci Tomáše Sedláčka také italský tým South Tyrols Eagles, a to 3:1. Zítra hrají zlínští první zápas v 9:25 hodin s německým týmem Weserstars Bremen.

 

Branky a nahrávky: 8. Z.Hábl, 10. Kubeš (Joppa), 30. Z.Hábl - 9. Rosa. Vyloučení: 3:2, využití: 0:0, v oslabení: 1:0. Nejlepší hráči: Rupert Kanestrin (STE), Martin Joppa (ZLN).

 

Na rozdíl od prvního zápasu se mezi třemi tyčemi objevil Jan Matoušek. Začátek zápasu byl aktivní a druhé přerušení přišlo až v osmé minutě, když střelu z půlky hřiště dostal do sítě Zdeněk Hábl. Nutno ale podotknout, že pokus to byl dobře umístěný.

 

Z vedení se však domácí dlouho neradovali. O minutu později se totiž do samostatného úniku dostal Gianluigi Rosa, který svou povedenou střelou nedal Matouškovi šanci. V desáté minutě to však byli opět domácí, kdo udeřil. Před bránou se zjevil osamocený Pavel Kubeš, kterého našel Martin Joppa. O minutu později se dokázal před Matouška prokličkovat Nils Larch, ale brankář domácího celku svůj tým podržel.

 

V závěru první půle nahazoval Zdeněk Hábl kotouč na bránu. Kus černé gumy se poté odrazil k Mariánu Ligdovi, který číhal před brankou, brankáře Kanestrina však ani on překonat nedokázal.

 

Druhý poločas byl spíše bránění ze strany LAPPu. Italové značně přidali, ale zlínští zdatně odolávali. A to i se štěstím, po závaru v brankovišti Matoušek zastavil puk doslova na brankové čáře.

 

Když v závěrečné minutě putoval na trestnou lavici Pavel Julina, šance Eagles k vyrovnání se zvyšovali, avšak nikoli o odvolání brankáře. Domácí ale z ojedinělé šance, a to i v oslabení, dokázali pár sekund před závěrečnou sirénou zvýšit na 3:1. Pod víko zavěsil od modré čáry podruhé v duelu Zdeněk Hábl.

01.09.2016 12:46

Zlínští sledge hokejisté ve svém úvodním utkání na LAPP Cupu porazili rakouský tým Carinthian Steelers jednoznačně 5:0. Domácím dělal velké potíže gólman Ossimitz, jenž chytal parádně. Hattrick vstřelil za Zlín Pavel Kubeš, který jinak ligu hraje za Pardubice. Další utkání hrají Lappáci od 16:05 proti italskému týmu South Tyrols Eagles.

 

Branky a nahrávky: 4. Kubeš (Joppa), 12. Kubeš (Palát), 15. Kubeš (Palát), 30. Joppa (Ligda), 30. D. Hábl (Joppa). Vyloučení: 0:3, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, nejlepší hráči: Michael Ossimitz (CAS), David Palát (ZLN).

 

Utkání začalo od domácích aktivně. První větší šanci měl ve třetí minutě Pavel Julina, ale jeho povedenou střelu Ossimmitz zneškodnil. Obrovskou šanci si poté vypracoval Palát a následně dorážející Kubeš, který však trefil jen boční síťku. Domácí však stále pokračovali v tlaku a Pavel Kubeš se přece jen dočkal a po přihrávce Martina Joppy otevřel skóre tohoto utkání. 

 

Aktivní Kubeš poté zakončoval přečíslení tří proti dvěma, ale brankář Carinthians předvedl perfektní zákrok. Tlak domácích pokračoval, ba dokonce i sílil a málem přišel další úder. Před Ossimitzem se v sedmé minutě zjevil Marian Ligda, ale lapačka rakouského gólmana byla na svém místě.

 

Tři minuty před koncem první půle si domácí vytvořili několik slibných šancí. Po šanci Paláta puk projel brankovištěm, ale z další šance už domácí gól vytěžili. A byl to opět Pavel Kubeš, jenž po přihrávce právě Paláta zvyšoval na 2:0.

 

V režii těchto dvou borců byla i třetí trefa. Palát zpoza brány našel Pavla Kubeše, který už si věděl rady a zaznamenal tak hattrick.

 

Ve druhém poločase tlak domácích přece jen trochu opadl. Přesto však dokázali mnohokrát nebezpečně zahrozit. Ve 21. minutě si před brankáře najel Martin Joppa, jehož zblokovanou střelu se do sítě pokoušel vrátit Kubeš, ale Ossimmitz jeho projektil zneškodnil lapačkou. 

 

Ve 25. minutě chyboval Schiller a nabídl kotouč Palátovi, který se společně s Kubešem pokoušeli protlačit puk až za Ossmitze, bohužel však neúspěšně. V té samé minutě dostal přihrávku mezi kruhy Marian Ligda, ale jeho střela orazítkovala jen tyč. Následná dorážka Hábla byla rovněž neúspěšná. 

 

Čtvrtou branku poté přidal v poslední minutě Martin Joppa, který se po pasu od Ligdy drze natlačil před brankáře Carinthians a dostal kotouč až za brankovou čáru. Pátou a zároveň poslední branku poté přidal David Hábl a udělal závěrečnou tečku za tímto zápasem.

 

31.08.2016 22:25
Organizátoři turnaje LAPP Cup dávají možnost k zakoupení suvenýrů z turnaje. Zakoupit si můžete věci buď na přímo na PSG Aréně během celého dne, nebo piště na mejl jakub.kudlac(a)sledgehokejzlin.cz, kde si dohodnete místo předání, popř. dodávku.
 
 
Černé triko s logem LAPP Cupu na hrudi a nápisem "Sledge hockey LAPP CUP ZLÍN 2016 Tournament" - 200,-
 
Bílý náramek s nápisem "LAPP Cup Zlín 2016" - 30,-
 
Samolepka s logem turnaje - 10,-
 
 
31.08.2016 22:24

LAPP Cup Tournament organizers offer a possibility to purchase some souvenirs from the tournament. You can purchase the souvenirs in place inside the PSG Arena during the whole day or you can e-mail to: jakub.kudlac(a)sledgehokejzlin.cz where you can settle a place and time of delivery.

 

We offer:

A black T-Shirt with the LAPP Cup logo on the chest, labeled: "Sledge Hockey LAPP CUP ZLÍN 2016 Tournament" - CZK 200

A white wristband  labeled: "LAPP CUP ZLÍN 2016" - CZK 30

 

A sticker with the Tournament logo - CZK 10

 

30.08.2016 20:57

I letošní ročník LAPP Cupu budou všechny zápasy živě vysílány na tvcom.cz do celého světa. Na webu tvcom.cz začne vysílání daného zápasu již pět minut před úvodním buly. K dispozici bude po utkání i záznam daného duelu. Nově bude přenos běžet také na hlavní webu www. sledgehokejzlin.cz, kde pži zapnutí stránky naběhne aktuální přenos.

 

Textové informace o zápasech a jejich výsledcích naleznete na facebooku zde: www.facebook.com/Sledge-hockey-club-LAPP-Zl%C3%ADn-180789641950963/?fref=ts

30.08.2016 20:54
All LAPP Cup games will be streamed live and worldwide on tvcom.cz this year. A live stream starts 5 minutes before the first face-off of the particular game. A recorded playback of a game match will be available after the particular game ends, as well. The live stream will also be newly available on the tournament's main webpage sledgehockejzlin.cz, where a current game is streamed after the main webpage has been accessed.
 
 
Text information about the games and results are to be found on Facebook here: www.facebook.com/Sledge-hockey-club-LAPP-Zl%C3%ADn-180789641950963/?fref=ts
28.08.2016 22:20

Mediálním partnerem 6. ročníku mezinárodního sledge hokejového turnaje LAPP Cup 2016 se stává facebooková stránka Hokej je kus našeho života. Na stránce, která má více než 17 tisíc označení „To se mi líbí,“ naleznete před každým dnem informace, co nás onen den čeká a po každém hracím dni souhrn. Případně i nějaké bonusy během dne. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo navázat spolupráci a propagaci turnaje na tak silné stránce, kterou Hokej je kus našeho života určitě je,“ pověděl za marketingově-mediální oddělení Jakub Kudláč s dodatkem, že facebookem se informace o sledge hokeji bohužel moc nešíří. „Přitom nejvíce lidí se dozvídá o nejrůznějších novinkách na něm,“ vysvětlil Kudláč.

 

Odkaz na stránky Hokej je kus našeho života naleznete zde! www.facebook.com/kusnasehozivota/?fref=ts

28.08.2016 22:19

A Facebook page Hokej je kus našeho života (Hockey is a part of our lives) has become a media partner the 6th annual International Sledge Hockey Tournament. This page has already received over 17,000 likes. On this page you can find information about every particular event in the incoming day as well as a summary after every tournament's day. Some bonuses during a particular day are not excluded, either. "We are wery glad to have agreed upon a cooperation and promotion on a webpage as significant as the Hokej je kus našeho života," says the LAPP Cup Marketing Dept. spokesman Jakub Kudláč. He added however that information about sledge hokey in particular does not share much in general throughout the Facebook. "And yet, most people get the various news on Facebook respectively," explains Kudláč.The link to the Hokej je kus našeho života webpage is here! www.facebook.com/kusnasehozivota/?fref=ts

24.08.2016 16:55

Nepříjemné starosti v posledních dnech musí řešit ředitelství LAPP Cupu. Celý ruský paralympijský tým byl včera kompletně vyloučen z akcí v kalendáři IPC, mezi něž se mimo Paralympiády a Mistrovství světa řadí také zlínský sledge hokejový turnaj. Důvodem je státem řízený doping. Tým Perspektiva Russia, jenž je juniorkou ruské reprezentace, tedy začátkem září do Baťova města nepřijede.

 

Už když přišly první náznaky, že by mohlo být Rusko diskvalifikované, oslovili jsme některé týmy, které se nám hlásily na turnaj a pro málo startovních pozic jsme je nemohli přijmout. Bohužel pro tyto celky už bylo pozdě a nemohly tak nahradit Perspektivu, pro kterou dnešním dnem předčasně turnaj skončil,“ řekl ředitel LAPP Cupu Petr Julina.

 

Na turnaji tak bude startovat pouze sedm celků, přičemž systém turnaje bude tvz. „každý s každým.“ Hrací doba všech zápasů bude 2 x 15 minut.

 

Seznam účastníků:

 

Oslo Tigers (Norsko)
Weserstars Bremer (Německo)
Carinthian Steelers (Rakousko)
FIFH Malmö (Švédsko)
Fenix Moscow (Rusko)
South Tyrols Eagles (Itálie)
SHK LAPP Zlín (Česko)

 

24.08.2016 16:49

The LAPP Cup directory is to solve an uncomfortable matter these days. The Russian Paralympics Committee has been completely expelled from events scheduled by the IPC. Except the Olympics, those events involve also the sledge hockey tournament in Zlín. The reason for their expelling is the state-controlled doping.  Therefore, Russian junior representatives from the team Perspektiva Russia will not come to Zlín in September.

 

“As soon as there were the first signs of the Russian team about going to be disqualified, we addressed some of those teams that we previously could not accept to the tournament due to insufficient free positions in the tournament’s roster. Unfortunately, it was too late for those teams and they could not replace the Perspektiva team, for which the tournament has prematurely ended as of today,”says the LAPP Cup’s CEO Petr Julina.

 

Thus, only seven teams shall start on the tournament whereas the tournament system will be the so called “each against everyone”. The playing match time of all the games will be 2 x 15 minutes.


List of contestants:


Oslo Tigers (Norway)
Weserstars Bremer (Germany)
Carinthian Steelers (Austria)
FIFH Malmö (Sweden)
Fenix Moscow (Russia)
South Tyrols Eagles (Italy)
SHK LAPP Zlín (Czechia)

 

11.08.2016 17:04

Dvojnásobní úřadující šampióni sledge hokejové ligy ve středu 10. srpna vyjeli na ledovou plochu. Trenér Sedláček přivítal celkem deset tváří, dva gólmany a sedm hráčů do pole.

 

Gólmanskou dvojici bude stejně jako loni obstarávat Stanislav Molek s Janem Matoušek, dále se na prvním tréninku představili: Marián Ligda, David Palát, Daniel Slováček, David a Zdeněk Háblovi, Petr Stodůlka a Pavel Julina.

 

Dále v sezóně počítáme s momentálně zraněným Zdeňkem Šafránkem. Martin Joppa a Peter Štít by se k nám měli vrátit z ročního angažmá v Dolném Kubíně. Na zkoušku také přijdou další dva hráči,“ pověděl vedoucí mužstva Petr Julina s tím, že tým opustil pouze Erik Fojtík. „Rozhodl se jít do Studénky, bránit mu samozřejmě nebudeme,“ okomentoval situaci Julina.

 

Před mezinárodním klubovým turnajem LAPP Cup, jenž se bude pořádat ve Zlíně první tři zářijové dny, budou svěřenci Tomáše Sedláčka ladit formu na týmovém soustředění. „Od čtvrtka 18. srpna do neděle 21. srpna budeme absolvovat každý den dvakrát tréninky na ledě promíchané s fyzickým cvičením ve fitness centru Vita Sana,“ řekl Julina.

21.06.2016 18:39

Kalendář SHK LAPP Zlín na sezónu 2016/2017 ZDE (pdf). upraveno 09.12.2016

Celkové rozlosování  základní části ČSHL 2016/2017 ZDE (pdf).

Celkové rozlosování Play-off/out 2016/2017   ZDE   (pdf). upraveno 09.12.2016

Celkový kalendář Českého Sledge hokej 2016/2017  ZDE (pdf) upraveno 09.12.2016

 

 

 

 

17.06.2016 11:39

 

Roční experiment je u konce. Na valné hromadě České sledge hokejové asociace (ČSHA) se odhlasovala staronová pravidla, kterými se bude v příští sezóně liga řídit. Reprezentace zase nepřijde o Mistrovství světa, tento turnaj I. B divize se uskuteční v Japonsku.

 

Česká sledge hokejová liga bude opět jen česká. Červenou pro start v příštím ročníku dostaly zahraniční týmy z Dolného Kubína a Vídně, vinou čeho se v loňském ročníku uspořádalo místo klasického play off pouze Superfinále. Zlínu to však nijak extra nevadilo, titul slavil i tak.

 

Nyní se tedy vrací varianta osmi českých celků s klasickým play off, kdy se bude hrát semifinále a finále na dvě vítězná utkání. Mistr ligy by měl být znám krátce po polovině března. Nevynechá se ani play out, kde se bude hrát skupina o 5. – 8. místo.

 

Sezóna by měla začít koncem září, SHK LAPP Zlín ale k zápasům vyjede již na začátku devátého měsíce. Jak již je zvykem, bude pořádat prestižní LAPP Cup.

 

Liga se zhruba na měsíc zastaví na přelomu listopadu a prosince. Toho data se v Japonsku uskuteční již zmiňované divizní Mistrovství světa, které by mělo být na programu od 27. listopadu do 5. prosince.

 

22.04.2016 00:02

Čtvrteční večer patřil v otrokovické Besedě slavnostní akci, kdy byli ocenění nejlepší sportovci a sportovní týmy Zlínského kraje za uplynulý rok 2015. Tým SHK LAPP Zlín, jenž v roce 2015 stejně jako letos v březnu vybojoval titul České sledge hokejové ligy, byl po právu oceněn jako nejúspěšnější sportovní kolektiv Zlínského Kraje. Nechal za sebou i fotbalisty FC Fastav Zlín, kteří vybojovali postup do nejvyšší ligy, či zlínské volejbalisty. Pro zlínské sledge hokejisty je to už druhé ocenění, to první dostali jakožto nejúspěšnější zdravotně postižený kolektiv města Zlína.

 

Složení týmu SHK LAPP Zlín v mistrovské sezóně 2014/2015:

Brankáři: Stanislav Molek, Jan Matoušek

Hráči v poli: Pavel Julina, Zdeněk Hábl, Petr Štít, Erik Fojtík, David Palát, Petr Stodůlka, Zdeněk Šafránek, Marian Ligda, Martin Joppa, Petr Kudrna, Kamil Šnajdar, David Hábl, Daniel Slováček

Trenér: Tomáš Sedláček

Kustod: Jaroslav Mikulka

Vedoucí mužstva: Petr Julina a Barbora Štáblová

 

foto od autora: Jaroslava Kvapila

10.04.2016 19:40

Díky této výhře bereme bramborovou medaili na turnaji. Kdo se díval na utkání, udělá si obrázek o našem vítězství sám....Soupeř promarnil několik příležitostí nájezdů na samotného Vápenku. Hlavně díky jemu jsme dnes vyhráli. Za náš tým se trefili Hábl a Geier.

Zdroj: https://www.facebook.com/Czech-sled-lions-482216851925852/?fref=ts

09.04.2016 19:18

První bezbranková třetina byla vyrovnaná, rozhodovalo se až v druhé částí. V ní jsme nejdříve neproměnili dvouminutovou přesilovku pět na tři, a pak přišli o zkušeného Hábla, který společně s hráčem Norska byli vyloučeni do konce utkání. Norové pak při své výhodě pět na tři trestali a navýšili skóre.
Zítra nás čeká poslední zápas v turnaji proti Německu.

Zdroj: https://www.facebook.com/Czech-sled-lions-482216851925852/?fref=ts

08.04.2016 05:33

Konečně jsme dali na turnaji gól a hned vítězný. Bylo to z naší strany ubojované, vázla nám kombinační hra v pásmu soupeře a klid při zakončení. Jediný gól utkání po přihrávce Bergra vstřelil Krupička, který byl za český tým vyhlášen hráčem zápasu. Výborně nás podržel brankář Vápenka.
Zítra je na programu v turnaji volný den, čeká nás trénink a příprava na sobotní důležité utkání proti Norsku od 12 hodin...

Zdroj : https://www.facebook.com/Czech-sled-lions-482216851925852/?fref=ts

07.04.2016 05:47

Druhý zápas v turnaji je pro nás zklamáním. Soupeř byl svým výkonem lepší a aktivnějším pohybem v našem obraném pásmu si vynutil množství taktických chyb na naší straně. Byla znát lepší kondiční připravenost Italů, kteří zaslouženě vyhráli. Poměr střel na branku 20:12 pro Italy. Nejlepším hráčem utkání v českém týmu vyhlášen Pavel Kubeš.
Zítra nás čeká domácí Švédsko od 18 hodin, tak uděláme vše proto, abychom vstřelili první gól v turnaji....

zdroj: https://www.facebook.com/Czech-sled-lions-482216851925852/?fref=ts

06.04.2016 07:53

Soupeř nás předčil svým pohybem, přesto se nám dařilo dvě třetiny odolávat tlaku Rusů. Mrzí nás neproměněné dvě gólové šance. Ve třetí třetině nám docházeli síly, množily se taktické chyby v našem pásmu a tým Ruska trestal. Za náš tým nejlepším hráčem vyhlášen brankář Vápenka.
Zítra od 12 hodin nás čeká Itálie...

zdroj: https://www.facebook.com/Czech-sled-lions-482216851925852/?fref=ts

22.03.2016 23:25

Úterní večer patřil ve zlínském Kongresovém centru slavnostní akci, kdy byli ocenění nejlepší sportovci a sportovní týmy města Zlína za uplynulý rok 2015. Tým SHK LAPP Zlín, jenž v roce 2015 stejně jako minulý týden vybojoval titul České sledge hokejové ligy, byl po právu oceněn jako nejlepší nejúspěšnější zdravotně postižený kolektiv ve Zlíně v uplynulém roce.

 

Složení týmu SHK LAPP Zlín v mistrovské sezóně 2014/2015:

Brankáři: Stanislav Molek, Jan Matoušek

Hráči v poli: Pavel Julina, Zdeněk Hábl, Petr Štít, Erik Fojtík, David Palát, Petr Stodůlka, Zdeněk Šafránek, Marian Ligda, Martin Joppa, Petr Kudrna, Kamil Šnajdar, David Hábl, Daniel Slováček

Trenér: Tomáš Sedláček

Kustod: Jaroslav Mikulka

Vedoucí mužstva: Petr Julina a Barbora Štáblová

21.03.2016 16:15

Po dohrání Superfinále byly uděleny ceny za celou sezónu. Ceny předával člen asociace sledge hokeje Zdeněk Klíma, primátor Města Zlína MUDr. Miroslav Adámek a generální ředitel generálního partnera týmu SHK LAPP Zlín, společnosti LAPP KABEL, Ing. René Sedlák.

 

Vítěz ČSHL 2015/2016: Zlín

 

Vítěz základní části: Zlín


Cena fair play: Zlín (40 trestných minut)

 

All stars tým ČSHL 2015/2016: Jan Matoušek (Zlín) – Pavel Kubeš (Pardubice), Zdeněk Hábl (Zlín) – Michal Geier (Karlovy Vary), Martin Joppa (Dolný Kubín), Bendhard Hering (Pardubice)
 

Nejlepší hráči bez postižení: Jan Zapletal (Sparta), Pavel Julina (Zlín), Jiří Forgo (Karlovy Vary)
 

Nejproduktivnější hráč: Zdeněk Hábl, Zlín (16 zápasů, 59 bodů, 19 + 40)

 

Nejlepší střelec: Martin Joppa, Dolný Kubín (38 gólů)
 

Objev roku: Pavel Doležal (Pardubice)

 

20.03.2016 12:48

Parádní atmosféra, krásný zápas. Superfinále ročníku 2015/2016 nakonec dokázali vyhrát domácí sledgehokejisté Zlína, kteří tak podruhé za sebou a potřetí v historii dokázali získat titul Mistra České sledgehokejové ligy! Zápas s Karlovými Vary otočili a vyhráli 2:1, přičemž ve druhé třetině se v rozmezí 36 sekund prosadil Šafránek s Palátem.

 

Zlín – Karlovy Vary 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

 

Do zápasu vstupovali jako favorité domácí, byli to však hosté, kdo měl mírně navrch. Oba celky vstoupily do zápasu opatrně a velké šance tak k vidění nebyly. První větší možnost měli v 6. minutě Zlínští, ležícího Macha ale překonat nedokázali. Na druhé straně pálil ostrými Forgo, lapačka Matouška však byla připravena. Stejně to vypadalo i pří nebezpeční střele Geiera. 

 

Největší šanci doposudního průběhu měli Žraloci poté, co zaváhala obrana LAPPu při rozehrávce. Berger při momentálním přečíslení zvolil střelu z kruhu, nejlepší brankář ligy Matoušek byl ale znovu úspěšný. Když v čase 14:13 odjel na trestnou lavici Zdeněk Hábl, zcela jistě si nepřál, aby se do hry vrátil již po třech vteřinách! Ihned po buly vypálil Michal Geier a ačkoli si na jeho pokus Matoušek sáhl, inkasování již nezabránil. Zlínští mohli bleskově vyrovnat, ale jejich nebezpečné ostřelování Machovy branky zastavila siréna.

 

O přestávce si domácí zcela jistě něco řekli a zásadně změnili hru. Soupeře v prostřední části jasně přehráli a po zásluze zápas otočili. Palát ještě svou střelou zblízka neuspěl, špatné střídání hostů a následnou přesilovku také LAPP nepotrestal. Srovnat mohl Stodůlka, jehož střela propadla Machovi, ale prošla těsně kolem tyčky.

 

25. minuta hry a přišel nejzásadnější okamžik letošní sezóny.  Nejprve při přesilovce zmatek v brankovišti proměnil v gól Zdeněk Šafránek, za 36 sekund vstřelil vítězný gól střelou ihned po buly David Palát.

 

Žraloci potřebovali vyrovnat, proti dobře organizované hře ševců to ale bylo těžké. Ve třetí periodě vystřelili stejně jako v té druhé jenom dvakrát. Když měli domácí ve 37. minutě přesilovku, mohla být z toho málem pohroma. Do samostatného úniku se dostal Geier, Zdeněk Hábl ale předvedl svou rychlost a znemožnil soupeři dobře zakončit.

 

I závěr utkání stál za to. Karlovarští při závěrečné power-play dřeli, ale domácí nechybovali. 17 sekund před koncem zápasu to vřelo ještě víc. Erik Fojtík jel sám na prázdnou branku, a to poblíž střídačky Západočechů, kde někdo z hostí zasáhl do hry a hra tak byla přerušena. Domácí zřejmě měli nárok na technický gól, ten jim ale sudí nepřiznali. I tak ale LAPP závěr zvládl a mohl slavit.

 

Tým SHK LAPP Zlín chce ještě závěrem poděkovat fanouškům, kteří na utkání dorazili, primátorovi Města Zlína MUDr. Miroslavu Adámkovi za lékařský dozor a všem sponzorům za podporu. Jmenovitě pak generálnímu řediteli společnosti LAPP KABEL panu Ing. Renému Sedlákovi.

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Z. Hábl, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šafránek, D. Hábl, Slováček

 

Sestava Karlových Varů: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, M. Geier, Forgo, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider, Janko

 

Vyloučení: 1:3 Využití: 1:1 V oslabení: Bez Střely na branku: 18:13 (5:9, 8:2, 5:2) Vyhraná vhazování: 32:19

 

Góly a asistence: 25. Šafránek (Z.Hábl, Fojtík), 26. Palát (Fojtík) – 15. Geier (Wágner)

 

Nejlepší hráči utkání: Jan Matoušek (Zlín), 12 zásahů, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 92,3% – Michal Geier (Karlovy Vary), 1+0

 

Onlajny přenos včetěn gifů z velkých šancí a gólů naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-03-20/id/172193

 

Komentovaný přenos na tvcom.cz zdeostatni.tvcom.cz/Zapas/Sport-Sledge-hockey/131315--SHK-LAPP-ZLIN-vs-SKV-SHARKS-KVARY-SUPERFINALE-Sledge-hokejova-liga-2015-2016.htm

 

Fotogalerie zdewww.facebook.com/media/set/?set=a.1271030749593508.1073741856.180789641950963&type=3

 

17.03.2016 01:12

Vinou nedělního večerního čtvrtfinálového utkání Česká pojišťovna play off mezi PSG Zlín a HC Sparta Praha bude již od brzkých ranních hodin uzavřen příjezd k PSG aréně pro vozidla. Pěší a vozidla s kartičkou invalidy budou puštěna až na parkoviště k aréně. Pro ostatní motorizované návštěvníky doporučujeme parkoviště pod nebo nad točnou MHD Sportovní hala.

 

Dále žádáme zástupce médií či ostatní návštěvníky, kteří budou z nutného důvodu potřebovat příjezd až k PSG aréně, aby kontaktovali následující osoby:
Petr Julina, vedoucí týmu: 603 904 063
Jakub Kudláč, mediální zástupce: 731 009 297

 

Věříme, že ani tato skutečnost Vás neodradí od návštěvy!

 

16.03.2016 14:33

Pozvánka na FINÁLE

 

Vrchol sezóny se pro zlínské sledge hokejisty blíží. Již v neděli 20. března od 10 hodin přivítají LAPPáci na svém ledě Karlovy Vary. Jeden jediný zápas, a možná i jedna chybka, rozhodne o tom, kdo se stane mistrem pro ročník 2015/2016. Přijďte na PSG Arénu podpořit naše borce i Vy!

 

Setkávají se dva nejlepší týmy, které v letošní sezóně do Superfinále dokráčely po právu. Žraloci ztratili pouze sedm bodů, Zlínští pouze čtyři. „Karlovy Vary jsou v našich očích letos ze všech soupeřů nejlepší, a ačkoli první čtyřka tabulky je velice silná, letos jsou v rozhodujícím duelu sezóny asi po právu,“ sdělil na adresu soupeře zlínský kouč Tomáš Sedláček.

 

Poslední utkání základní části borci z Moravy zvládli poměrem 11:1 proti Dolnému Kubínu, který nakonec obsadil pátou příčku. Sedláček však varuje, že toto se nedá srovnávat. „Bude nás čekat kvalitnější soupeř, který bude hrát ve větším nasazení o všechno,“ upozornil s tím, že se dá očekávat krásná bitva. V sezóně Vary vzájemný duel vyhrály doma 2:1, LAPP zase v domácím prostředí zvítězil 4:0. „Oba týmy v sezóně využily domácího prostředí, které teď máme v zádech my. Bude to velká řežba,“ je si vědom lodivod loňským mistrů.

 

Mrzí ho, že se vinou přistoupení nových týmů výrazně zkrátilo play off, a to z klasické sériové bitvy na jednu jedinou, zvanou Superfinále. „Klasické play off bylo lepší, Superfinále je krokem zpátky,“ myslí si Sedláček.

 

Hráči z Baťova města však nic extra před tímto utkáním nepřipravují, sejdou se klasicky ve čtvrtek na tréninku a poté až v neděli.

 

PRO FANOUŠKY

 

Naopak zajímavé věci se chystají pro fanoušky. Jsou připraveny slosovatelné LAPPENKY, které jsou stejně jako vstup na utkání ZDARMA. Hráči se těší na parádní atmosféru. „Budeme se snažit z této události udělat zábavnou show, také věříme v parádní atmosféru, která byla loni na finále. Po ukončení zápasu bude vyhlašování týmových a individuálních ocenění za uplynulou sezónu,“ sdělil vedoucí mužstva Petr Julina. Loňský mistrovský titul na PSG Aréně oslavovalo 529 diváků, čímž byl vytvořen divácký rekord ligy.

 

STATISTIKA

 

Jeden z nejúspěšnějších sledgehokejových klubů v Česku bude bojovat o svůj třetí triumf, celkově má doposud na kontě deset medailí za dvanáct sezón, a to dvě zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové. „Na vrchol sezóny se moc těšíme a pro třetí titul v historii klubu uděláme maximum,“ slíbil Tomáš Sedláček. Proti nim budou stát Západočeši, kteří za jedenáct sezón vybojovali taktéž deset medailí, a to čtyři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové.

 

Ve finále se oba celky za celé roky potkaly jen jednou, a to v sezóně 2011/2012. Tehdy slavil svůj historicky první titul Zlín.

 

Onlajn přenos na onlajny.com zde: www.onlajny.com/match/index/id/172193

Komentovaný přenos na tvcom.cz zde: ostatni.tvcom.cz/Zapas/Sport-Sledge-hockey/131315--SHK-LAPP-ZLIN-vs-SKV-SHARKS-KVARY-SUPERFINALE-Sledge-hokejova-liga-2015-2016.htm

 

Věcné ceny věnovaly tito partneři:


   

   

 

13.03.2016 14:43

Úřadující mistr SHK LAPP Zlín zvládl v letošní sezóně odehrát velkou porci 18 zápasů základní části s bilancí 16 výher po základní hrací době, 1 výhry po samostatných nájezdech a 1 prohry. S 50 získanými body obsadil suverénně 1. místo v tabulce po základní části a zajistil si tak účast v Superfinále a pořádání události na domácím ledě. Nejdůležitější zápas v sezóně však zlínské borce teprve čeká…

 

Již v neděli 20. března bude PSG Aréna ve Zlíně svědkem souboje o titul Mistra České sledge hokejové ligy 2015/2016. Utkání, které určí vládce sledge hokeje v Česku na následující rok, začne v 10 hodin. Soupeřem Zlína bude celek SKV Sharks Karlovy Vary, jenž v základní části obsadil druhou příčku se ztrátou tří bodů na ševce.

 

I v letošním roce si pořadatelé připravili pro diváky doprovodný program k utkání v podobě slosovatelných LAPPENEK (vstupenek), díky kterým mohou diváci získat zajímavé věcné ceny od partnerů zlínského sledge hokejového týmu. Vstup na utkání je pro všechny diváky ZDARMA.

 

Přijďte podpořit zlínské sledge hokejisty v nejdůležitějším utkání sezóny, ve kterém se budou rvát o zisk svého třetího Mistrovského titulu!

 

Výsledku vzájemných zápasů v sezóně s Karlovými Vary:
Vary – Zlín 2:1
Zlín – Vary 4:0

 

Věcné ceny věnovaly tito partneři:


   

   

 

09.03.2016 22:35

Poslední zápas základní části, tudíž generálka před Superfinále, které se odehraje ve Zlíně v neděli 20. března v 10 hodin, LAPP uspěl proti Dolnému Kubínu 11:1. Vyvedla se mu zejména první třetina, kterou vyhrál 6:0 a vyhnal z branky gólmana Lepáčka. Zlínští byli jasně lepší, skóre odpovídá průběhu hry, a to dokládá i počet střel – 28:8. Tým se nyní dává zdravotně do kupy a připravuje se na Superfinále, ke kterému přineseme později bližší informace. Když jsme u toho zdraví, nad dnešním utkáním z tohoto hlediska vykonával dohled primátor města Zlína Miroslav Adámek, naštěstí však zasahovat nemusel.

 

Zlín – Dolný Kubín 11:1 (6:0, 2:1, 3:0)

 

V průběhu utkání byly zaznamenány potíže s přenosem na tvcom.cz, kdy byla chyba na straně tvcomu. Utkání je možno zhlédnout ze záznamu zde: ostatni.tvcom.cz/Zapas/Sport-Sledge-hockey/131350-SHK-LAPP-ZLIN-vs-Bencont-D-Kubin-Sledge-hokejova-liga-2015-2016.htm

Popřípadě podrobná onlajn reportáž je k nalezení zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-03-09/id/171359

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Z.Hábl, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šnajdar, D.Hábl, Slováček

 

 

Sestava Dolného Kubína: Lepáček (16. Pastucha) – Štít, Zanovit, Ferenčík, Joppa, Rauš, Stašák, Večerek

 

 

Vyloučení: Bez Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 28:8 (13:4, 6:3, 9:1) Vyhraná vhazování: 23:13

 

 

Góly a asistence: 2. Z.Hábl (Julina), 5. Fojtík (Palát), 9. Z.Hábl (Fojtík, Palát), 9. Palát (Fojtík, Stodůlka), 12. Fojtík (Z.Hábl, Palát), 15. Fojtík (Z.Hábl), 17. Julina (Stodůlka, Z.Hábl), 23. Palát (Z.Hábl), 35. Palát (Z.Hábl), 42. Fojtík (Z.Hábl), 43. Julina (Fojtík) – 20. Joppa (Večerek)

 

 

Nejlepší hráči utkání: Zdeněk Hábl (Zlín), 2+6 – Miloš Večerek (Dolný Kubín), 0+1

 

04.03.2016 09:05

Vrchol letošní sledge hokejové ligy, tudíž Superfinále, kdy jeden jediný zápas rozhodne o mistrovi pro ročník 2015/2016, se odehraje na zlínské PSG Aréně v neděli 20. března v 10 hodin. Lepší termíny bohužel vzhledem k soupeři a případné účasti zlínských hokejistů ve čtvrtfinále play off nepřišly v úvahu. LAPP bude s největší pravděbonobností hostit Karlovy Vary. Další informace budou včas sděleny.

01.03.2016 21:22

Do konce základní části zbývá sledge hokejistům LAPP Zlín odehrát ještě jeden zápas, který se koná zcela výjimečně ve středu 9. 3. 2016 od 18 hodin v PSG aréně ve Zlíně, kde Zlín přivítá slovenský Bencont Dolný Kubín (Utkání bylo přesunuto na základě žádosti hostujícího týmu).
Bodový náskok zlínských sledge hokejistů je před druhými Karlovými Vary rovných 6 bodů a Zlín má tak už nyní jisté vítězství po základní části soutěže se kterým souvisí i výhoda domácího prostředí při Superfinále v boji o celkové prvenství v sezóně 2015/2016! Toto utkání se odehraje v neděli 20. března od 10 hodin na PSG Aréně. Soupeř bude známy v neděli 13. března.

 

Přijďte ve středeční podvečer povzbudit zlínské sledge hokejisty v posledním zápase základní části, který bude poslední prověrkou před očekávaným Superfinále!!!

 

29.02.2016 00:01

Také poslední kolo letošní sledge hokejové ligy dozná změn v rozlosování. Na žádost Dolného Kubína s odůvodněním, že tým se potřebuje připravovat na reprezentační akci, se zápas mezi SHK LAPP Zlín a BENCONT Dolný Kubín, hráno na PSG Aréně ve Zlíně, přesouvá ze soboty 12. března na středeční večer 9. března s úvodním buly v 18. hodin.

28.02.2016 18:14

Souhra výsledků, kdy vyhráli zlínští sledge hokejisti na ledě Českých Budějovice 6:1 a Karlovy Vary prohrály doma se Spartou 0:2, již s předstihem určily, že LAPPáci vyhrají základní část a Superfinále tak budou pořádat na svém ledě. Podrobnosti budou ještě upřesněny. Svěřenci Tomáše Sedláčka i v okleštěné sestavě naplno bodovali na tripu Vídeň – Budějovice, přičemž ve druhém utkání byly zaznamenány dva hattricky, a to Erika Fojtíka a Pavla Juliny. Poslední kolo základní části odehrají Zlínští ve středu 9. března od 18 hodin s Dolným Kubínem.

 

České Budějovice – Zlín 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

 

 

Sestava Českých Budějovic: Švec – Paclík, Havelka, Klíma, Kalina, Rumplík, David, Kočnar, Dvořák

 

 

Sestava Zlína: Molek – Pavel Julina, Z.Hábl, Fojtík, Stodůlka, D.Hábl, Slováček, Petr Julina

 

 

Vyloučení: 1:1 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 3:34 (1:7, 0:16, 2:11) Vyhraná vhazování: 12:42

 

 

Góly a asistence: 35. Klíma – 10. Pavel Julina (Fojtík), 21. Pavel Julina, 25. Fojtík (Pavel Julina), 28. Fojtík, 36. Fojtík (Z.Hábl), 43. Pavel Julina.

 

27.02.2016 23:33

S velikou marodkou zavítali na poslední dvojzápas na venkovní kluziště zlínští sledge hokejisté. V první utkání ve Vídni sice nastoupili ve velice okleštěné sestavě, kdy se do hry zapojilo jenom šest hráčů v poli, i tak ale dokázali svého soupeře přestřílet poměrem 42:2 a vyhrát 6:0. V utkání, kde se rozdalo celkově osmnáct trestných minut, padaly branky hlavně ke konci třetin. Do vedení 1:0 šel LAPP v poslední sekundě první části, tři ze čtyř gólů druhé periody padly v posledních minutách. U všech gólů bylo jméno Hábl. Svěřenci Tomáše Sedláčka se k dalšímu utkání přesunou do Českých Budějovic, kde v neděli od 11:45 rozehrají předposlední kolo základní části.

 

Vídeň – Zlín 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

 

Sestava Vídně: Ossimitz – Eberdorfer, Jung, Schilcher, Wliszczak, Reininger, Kalegaris, Burtscher

 

Sestava Zlína: Molek – Pavel Julina, Z.Hábl, Fojtík, Stodůlka, D.Hábl, Slováček, Petr Julina

 

Vyloučení: 5:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Střely na branku: 2:42 (2:13, 0:22, 0:7) Vyhraná vhazování: 16:34

 

Góly a asistence: 15. Julina (Z.Hábl, D.Hábl), 18. D.Hábl (Fojtík), 29. Z.Hábl (Julina), 29. Fojtík (Julina, D.Hábl), 30. Z.Hábl (D.Hábl), 42. Z.Hábl (D.Hábl).

 

22.02.2016 08:09

Po úspěšném minulém víkendu, kdy hráči LAPP Zlín získali ve dvou zápasech celkem 5 bodů, je čekají další utkání České sledge hokejové ligy. V rámci 17. kola zavítají do města St. Pölten, kde se v sobotu 27. února odehraje od 13.30 hodin utkání s týmem Warriors Vídeň. Poté čeká naše hráče přejezd autobusem do Českých Budějovic, kde sehrají předposlední utkání (18. kolo) základní části s domácím týmem z Budějovic.

V obou případech hovoří tabulka jasně; Warriors Vídeň (6. místo, 18 bodů) i Kings České Budějovice (8. místo, 12 bodů) ztrácí na čelo tabulky velké množství bodů a SHK LAPP Zlín bude v obou utkáních favoritem. Do konce základní části zbývají již jen poslední 3 zápasy a Zlín tak bude chtít 100% bodovat.  Jakékoliv zaváhání by totiž mohlo hráče Zlína připravit o průběžné 1. místo a to by znamenalo, že Superfinále by hráli na ledě soupeře a ne na vlastním ve Zlíně.

Textové online přenosy nejen ze zlínských utkání naleznete na tomto  webu v sekci ČSHL 2015/2016

 

autor: Kamil Šnajdar

21.02.2016 20:20

Skoro po roce se opět na zlínském ledě sešly celky Zlína a Pardubic. V repríze loňského finále byli znovu úspěšnější domácí, kteří zvítězili 5:1. Po celou dobu utkání byli hráči LAPPu jasně lepší, tři body do tabulky si tak zasloužili. Stále tak platí, že Zlínští mají své postavení v tabulce ve svých rukou, k prvenství jim stačí neztratit ve zbylých třech kolech ani bod. Pardubice byly oslabeny, v sestavě jim totiž chyběl tahoun Hering. Další utkání čeká svěřence Tomáše Sedláčka v příštím víkendu, v sobotu na ledě Vídně, v neděli zase v Českých Budějovicích.

 

Zlín – Pardubice 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

 

V první třetině měli domácí jasně navrch, jenomže využít toho nedokázali. Například Šafránkova střela skončila za zády brankáře Drahého, ovšem nikoli za brankovou čárou. Na co hosté vedli, tak to byla zakázaná uvolnění, čímž řešili nejčastěji tlak soupeře. K první střele se Pardubice dostaly až v 8. minutě, ale že to byl nebezpečný pokus. Pavel Kubeš přestřelil svatyni Matouška těsně. Na druhé straně pálil na dezorientovaného Drahého Stodůlka, ale trefil jej jen do zad, z dorážky neuspěl ani Palát. Hostující muž v masce si poradil i s dvojitým pokusem Zdeňka Hábla, Šafránek v úniku zase trefil jen boční síť. Gólu se LAPP dočkal až sedm sekund před sirénou. Šafránek krásným pasem poslal do úniku Zdeňka Hábla, který uspěl forhendovým blafákem.

 

Prostřední dějství začalo opatrně z obou stran, hodně se přerušovalo. Až ve dvacáté třetí minutě dvakrát zahrozili Mustangové, poprvé však brejk soupeře dojel Zdeněk Hábl, podruhé zase zasáhl gólman Matoušek. Následně měli domácí po faulu Štěpjáka přesilovku, prosadili se ale až po jejím skončení. Kombinaci po ose Šafránek – Palát zakončil gólovou střelou Erik Fojtík. Snížit mohl vzápětí Pavel Kubeš, ale svůj únik ani nezakončil.

 

Jestli Pardubičtí něco o přestávce plánovali, zcela jistě to nebylo inkasování hned v začátku třetí části. Sám před Drahým se ocitl Petr Stodůlka, a nemýlil se. Zvýšit mohl při přečíslení Palát, ale přestřelil. Šafránek zase při svém úniku trefil pouze venkovní oblouk branky. A tak se prosadili i hosté. Ve 38. minutě pláchl domácí obraně Pavel Kubeš a uspěl. V ten moment si Mustangové vzali oddechový čas, nic už ale nevymysleli. Zlínští si vedení pohlídali, a navíc jej navýšili. Zdeněk Šafránek zblízka přehodil betony Drahého, Kamil Šnajdar se zase prosadil střelou nad vyrážečku.

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Z.Hábl, Šafránek, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šnajdar, D.Hábl

 

Sestava Pardubic: Drahý – Kolek, Štěpják, Hýbner, J.Kubeš, Michalec, Horníček, P.Kubeš, Buhr, Doležal, Kořínek

 

Vyloučení: 0:1 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 18:14 (7:3, 6:6, 5:5) Vyhraná vhazování: 30:12

 

Góly a asistence: 15. Z.Hábl (Šafránek, Julina), 26. Fojtík (Palát, Šafránek), 31. Stodůlka (Z.Hábl), 39. Šafránek (Palát, Z.Hábl), 43. Šnajdar (Z.Hábl, Šafránek) – 38. P.Kubeš (Doležal)

 

Onlajn přenos a animace z gólů naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-02-21/id/169071

 

20.02.2016 22:40

Utkání mezi Zlínem a Spartou slibovalo napínavou podívanou, a taky že tomu tak bylo. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec uspěli domácí, kteří tak i nadále mají svůj osud v tabulce ve vlastních rukou. V neděli od 11:30 hodin je čeká repríza loňského finále s Pardubicemi.

 

Zlín – Sparta 2:1 sn. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

 

Jako první měl dobrou možnost hostující Raul, zblízka ale pálil příliš vysoko. Na druhé straně ihned po buly střílel někdo z domácích, přičemž puk se zastavil na horní síťce. Nadále byli lepší Zlínští, což dokládá statistika, v první třetině LAPP přestřílel svého soupeře 9:1! Jenomže gól ne a ne přijít, Šafránkův únik skončil v lapačce Vápenky, stejně si vedl i pokus Juliny. Ve 13. minutě zase Šafránek osamocen před brankou Sparty nedokázal ideálně zakončit. Stav se ale přeci jen do konce první periody měnil, do vedení se dostali domácí. Erik Fojtík projel obranou soupeře a v samostatném úniku se prosadil bekhendovou kličkou.

 

Ve druhé patnáctiminutovce už se hra celkem srovnala, šancí přibylo. Například Fojtík neúspěšně hledal místo u levé tyčky sparťanské branky, Jiří Krupička při přesilovce zase sám před Matouškem neuspěl. A zlínského gólmana následně nadvakrát nepřekonal ani Raul. Do pauzy ještě měli dobré šance domácí Šnajdar se Stodůlkou, oběma se ale akce na konci nevyvedly.

 

Ve třetí části Pražané hráli trpělivě a vyčkávali na své šance. Dlouho to vypadalo, že se jim to nevyplatí, protože možnosti si tvořili převážně domácí, avšak v čase 41:50 rychlý kontr hostů znamenal vyrovnání. Raula sice domácí obrana odzbrojila, ovšem puk se dostal k Martinu Zikmundovi, jenž propálil Matouška střelou pod horní tyč. Když už zápas směřoval do nájezdů, měli LAPPáci na hokejkách vyrovnání. V doslova posledních sekundách Šafránek trefil břevno, načež odražený puk před prázdnou brankou nikdo do sítě neposlal, pouze mimo ni.

 

V nájezdech jel jako první Palát, svou střelou ale neuspěl. Stejně si vedl hostující Zapletal. Druhou sérii načal Erik Fojtík a krásnou prohazovačkou pod saněmi překonal Vápenku. Vím, že tyto věci na něho v reprezentaci už dříve platily. A jelikož tam už delší dobu nejsem, předpokládal jsem, že ho zmatu a zapomněl, co dělám. A asi jsem předpokládal dobře,“ usmíval se Fojtík. Následně neproměnil hostující Jiří Krupička, ani domácí Šafránek. A když Zdeněk Krupička trefil břevno, od něhož se puk se štěstím neodrazil za brankovou čáru, mohli Zlínští slavit výhru. „Ještě teď mě zvoní v uších,“ vtipkoval po zápase na adresu posledního nájezdu gólman Matoušek.

 

Dle dvougólového Fojtíka to opravdu nebylo zrovna ideální utkání. „Celému týmu se trošku nedařilo. Střelecky jsme měli navrch, šance jsme si taky měli, ale vinnou zmatku v obranném pásmu Sparta došla k vyrovnání těsně před koncem a museli jsme bojovat v nájezdech. A to je vždy ošemetná věc.“

 

Zítra do Zlína zajíždí Pardubice, která v sobotním utkání vyhrály v Dolném Kubíně 3:0. Avšak údajně by měly být oslabeny o tahouna Heringa. „Mám takové informace, že by neměl hrát. Určitě to ale bude těžký zápas, i když nemají tak kvalitního brankáře, jako byl tentokrát Vápenka. Nicméně je to i tak dobrá parta, která nám nedá kousek ledu zadarmo,“ je si jist Fojtík. Na PSG Aréně se hraje od 11:30 hodin.

 

Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Z.Hábl, Šafránek, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šnajdar, D.Hábl

 

Sestava Sparty: Vápenka – Z.Krupička, Raul, Zapletal, J.Krupička, Novotný, Frolík, Zikmund, Mekleš, Nachtigalová

 

Vyloučení: 3:2 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 18:9 (9:1, 5:3, 4:5) Vyhraná vhazování: 30:18

 

Góly a asistence: 14. Fojtík (Stodůlka, Z.Hábl), rozh. náj. Fojtík – 42. Zikmund (Raul)

 

Onlajn přenos včetně animací z důležitých situací naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-02-20/id/169070

 

14.02.2016 08:40

Základní část České sledge hokejové ligy se pomalu chýlí ke konci a zlínští sledge hokejisté se soustředí na posledních 5 zápasů, které je čekají. Situace na čele tabulky je velmi vyrovnaná a po 13 odehraných kolech vedou zlínští s 35 body před druhými Karlovými Vary a to o pouhý jeden bod! Na vedoucí dvojici se z 3. místa tlačí Pardubice s 29 body, avšak ty mají odehráno o jeden zápas méně. Čtvrtá příčka, která zaručuje účast v Superfinále o 3. - 4. místo, patří pražské Spartě s náskokem pouhých 2 bodů přes pátým týmem Bencont Dolný Kubín.

Zvýšit svůj náskok na čele tabulky budou moci sledge hokejisté SHK LAPP Zlín již v sobotu 20. února, kdy se utkají od 15.30 hodin na ledě PSG arény ve Zlíně s pražskou Spartou a o den později, v neděli, změří síly s Pardubicemi v utkání, které začíná v 11.30 hodin.

Přijďte o víkendu do PSG arény a podpořte zlínské sledge hokejisty na jejich cestě v bojích o finále České sledge hokejové ligy!

 

Pro ty, co se nemůžou zúčastnit utkání:

Oba tyto zápasy bude možné sledovat online jak TEXT, kde budou průběžně dávány gólové akce jako gifové animace a samozřejmě budeme vysílat i na TVCOM. Odkazy na online přenosy nejen ze zlínských utkání naleznete zde na webu v sekci ČSHL 2015/2016

 

autor: Kamil Šnajdar

24.01.2016 22:29

„Body jsou ale naštěstí všechny doma,“ oddychl si po zápase kouč Zlína Tomáš Sedláček. Jeho svěřenci nezačali vůbec dobře a prohrávali na ledě Studénky 0:2, nakonec ale duel zvládli za tři body poměrem 3:2. V čele tabulky si tak drží stále bodový náskok na Karlovy Vary, na pozice mimo finále náskok dělá již sedm bodů, ovšem Pardubice mají zápas k dobru. Další střetnutí čeká LAPP vinnou reprezentační pauzy až ve víkendu 20. a 21. února, kdy přivítají Pardubice a Spartu.

 

Studénka – Zlín 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

 

V první třetině se hrálo bez větších šancí, přičemž navrch měli trošku hosté. Jenomže jediné vítězství po první části měli na kontě pouze v tabulce střel, a to 4:3.

 

To prostřední dějství pokračovalo pro Zlín mnohem hůř. V 18. minutě se v rozmezí desíti sekund dvakrát prosadil Sylwester Flis a Studénka tak rázem vedla 2:0. „Nemohli jsme se herně najít, prostě každý den není posvícení. Celkově tento víkend byl herně trošku slabší. Ne, že by kluci nechtěli, ale prostě to nešlo,“ pověděl kouč LAPPu Sedláček, jenž za tohoto nepříznivého stavu sáhl k oddechovému času. „Chtělo to kluky uklidnit a říct si, že se musíme vrátit ke svojí hře,“ dodal Sedláček.

 

A čas na poradu pomohl, ve 20. minutě snižoval Marián Ligda poté, co jej při přečíslení našel Šafránek. A srovnáno bylo ani ne za dvě minuty, kdy svou střelu umístil do sítě David Palát. Oslabení v závěru třetiny Zlínští zvládli a do poslední třetiny se šlo za stavu 2:2.

 

Ten však vydržel jen do času 36:12, gólově se prosadil Zdeněk Šafránek. Zbytek duelu už si ševci pohlídali, navíc soupeře ve třetí části jasně přestříleli. „S bodovým ziskem jsme spokojeni, s herním projevem už moc ne,“ poukázal Sedláček na to, že v sobotním duelu v Olomouci (8:0 pro Zlín) se gólově začal jeho celek pořádně prosazovat až od 21. minuty.

 

Při pohledu na tabulku je vidět, že Superfinále je celkem blízko, není na čase však předcházet. „Musíme si všechny body uhrát sami a ne se dívat na to, že někdo někde klopýtl. Poté také nepodcenit slabší soupeře a pořádně se připravit na Pardubice a Spartu,“ nastínil Sedláček.

 

Sestava Studénky: Kudela M. – Kudrna P., Flis, Kudela V., Hornich, Staněk, Chodurek, Kartosz.

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Šafránek, Fojtík, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Slováček.

 

Vyloučení: 0:1 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 9:20 Vyhraná vhazování: 6:11.

 

Góly a asistence: 18. Flis (Hornich, P.Kudrna), 18. Flis – 20. Ligda (Šafránek, Julina), 22. Palát (Šafránek), 37. Šafránek (Fojtík).

 

Onlajn přenos z utkání naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/id/168333

 

23.01.2016 22:06

Dlouhých dvacet minut Olomouc dokázala držet nadějný výsledek, pak ale hráze povolily. Zlínští sledgehokejisté i bez bratří Háblů nasázeli do sítě Kohoutů osm branek a připisují si do tabulky další tři body. Čtyřikrát se navíc trefil na svůj svátek Zdeněk Šafránek. LAPP se tedy i nadále drží na čele tabulky s jednobodovým náskokem na Vary, čtyřbodový odstup je poté na třetí Pardubice. V nedělní dopoledne se od 10 hodin představí svěřenci Tomáše Sedláčka na ledě Studénky, která však v sobotu hodně potrápila Dolný Kubín – padla 4:5.

 

Olomouc – Zlín 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)

 

Už od úvodního buly byli Zlínští jasně lepším celkem, jenomže chyběla přesnost a také štěstí. Úvodní branka tak přišla až v 10. minutě, kdy početní výhodu zužitkoval Marián Ligda. Možnost srovnat stav při vyloučení Juliny Hanáci odmítli, do druhé třetiny se tak šlo za stavu 0:1.

 

Od té už hráli pouze hosté, Olomoučtí totiž nedokázali Molka zaměstnat v následující hře ani jednou střelou. A také se LAPPu začalo dařit v koncovce. Náskok na dvě trefy navýšil v čase 20:56 Zdeněk Šafránek, načež za čtyři minuty tentýž hráč po zaváhání domácí obrany poslal za Černocha další puk – 0:3. A když olomoucký muž v masce se vyznamenal proti tutovce Šnajnara, stav se před druhou sirénou už neměnil.

 

Až třetí třetina začala konečně i gólově ukazovat, proč že svěřenci Tomáše Sedláčka jsou na čele ligy. Kamil Šnajdar nahrávku od Šafránka proměnil v gól, následně ve 37. minutě na 5:0 pro ševce zvyšoval po spolupráci se Stodůlkou Marián Ligda. Čas 39:15 a skóre se znovu měnilo, to zamířil přesně Erik Fojtík. V samém závěru ještě další dvě branky přidal Zdeněk Šafránek a stanovil tak konečný stav zápasu na 8:0.

 

Sestava Olomouce: Černoch – Mikuš Radim, Mikuš Radek, Švrček, Prášil, Brix, Horký, Jedlička, Novák, Keller.

 

Sestava Zlína: Molek – Julina, Šafránek, Fojtík, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Slováček.

 

Vyloučení: 1:2 Využití: 0:1 V oslabení: Bez Střely na branku: 2:38 Vyhraná vhazování: 7:13

 

Góly a asistence: 10. Ligda (Palát), 21. Šafránek, 25. Šafránek (Julina), 35. Šnajdar (Šafránek), 37. Ligda (Stodůlka), 40. Fojtík, 44. Šafránek (Julina), 45. Šafránek (Julina, Šnajdar).

 

Podrobný onlajn přenos naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-01-23/id/168328

 

22.01.2016 09:15

Účast české reprezentace na turnaji v japonském Naganu v termínu 5 - 14 únor výrazně zasáhne do programu, kdy bude odehráno 15. a 16. kolo letošní sledgehokejové ligy. V původním datumu 6. a 7. února své deuly sehrají pouze celky Olomouce, Vídně, Českých Budějovic a Studénky. Ostatní týmy, včetně SHK LAPP Zlín, se na ledě představí až 20. a 21. února.

 

Zlín bude nejprve v sobotu 20. února od 15:30 hostit Spartu, o den později se na zlínském ledě od 11:30 odehraje repríza loňského finále s Pardubicemi.

 

Na reprezentační akci byli nominování také zlínští hráči, a to: Jan Matoušek (brankář), Zdeněk Hábl, David Palát, Zdeněk Šafránek (všichni tři hráči v poli).

 

Kompletní rozlosování naleznete zde: www.sledgehokejzlin.cz/cshl2015-2016/

 

18.01.2016 09:48

Po jedenácti odehraných kolech České sledge hokejové ligy se úřadující mistr ze Zlína zabydlel na průběžném prvním místě v tabulce a před druhými Karlovými Vary vede o jediný bod! V dalších zápasech tak bude důležité naplno bodovat ve snaze navýšit nebo alespoň udržet náskok na 2. místo. 

Další body by mohl SHK LAPP Zlín získat již tuto sobotu 23. ledna, kdy od 19:30 hodin odehraje utkání v Olomouci. O den později, tedy v neděli, čeká zlínské borce další zápas, tentokrát se Studénkou, který se odehraje v 10 hodin na tamní stadionu. Obě utkání odehrají zlínští na ledech soupeřů, avšak i bez podpory domácího prostředí budou sledge hokejisté ze Zlína favority, Studénka se totiž aktuálně drží na 7. místě s devíti body, Kohoutům z Olomouce patří až 9. příčka a zisk pouhých tří bodů. 


Textové online přenosy nejen zlínských utkání naleznete na tomto  webu v sekci ČSLH 2015/2016.

 

autor: Kamil Šnajdar

 

 

 

10.01.2016 19:45

Šlágrem 12. kola české sledge hokejové ligy byl bezpochyby přímý souboj o první místo mezi Zlínem a Karlovými Vary. Po první bezbrankové třetině už začaly padat góly, ovšem to jen do sítě Žraloků. LAPP si nakonec po výhře 4:0 připsal tři body a je na čele tabulky s bodovým náskokem právě na Vary. Další zápasy čekají svěřence Tomáše Sedláčka ve víkendu 23 a 24. ledna, kdy zavítají do Olomouce a Studénky.

 

Zlín – Karlovy Vary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

 

Samotný zápas začal dle očekávání opatrně, obě obrany byly bezchybné. Na jedné straně nebezpečně pálil Geier, na druhé zase Šafránek. Tento pokus Machovi vypadl za záda, hostující gólman to však včas zpozoroval. Ještě před první pauzou mohl otevřít skóre karlovarský Karafiát, ale zblízka přestřelil.

 

V prostředním dějství už bylo šancí podstatně více. Přečíslení Bergera a Geiera parádním obranným zákrokem vyřešil Zdeněk Hábl, Schneiderovu dorážku do prázdné branky zase výtečným zákrokem zhatil Matoušek. Následně dvě větší šance neproměnil domácí Zdeněk Šafránek, až na potřetí uspěl. Jeho střela sice skončila na brankové čáře, sám brankář Mach si ale kotouč srazil do vlastní sítě – 1:0.

 

Zvýšit mohl při přesilovce Zdeněk Hábl, jenomže skákavý kotouč neuklidil do poloprázdné branky. Do konce periody měli ještě tři veliké šance hosté, ovšem vyrovnat se jim nepodařilo.

 

I na začátku poslední části měli domácí štěstí, když střelu Geiera zastavila tyč. A tak už definitivně vzali otěže zápasu do svých rukou Zlínští. Petr Stodůlka ve 35. minutě pohotově dorazil střelu Juliny, o tři minuty později se zase prosadil z úhlu Zdeněk Šafránek3:0. V závěrečných minutách ještě hosté zkoušeli při přesilovce hru bez gólmana, avšak inkasovali ještě jednou. Odkrytou branku trefil Pavel Julina – 4:0.

 

„Proměňovali jsme dnes šance. Svůj den měl také náš brankář, což byl základní stavební kámen. Dnes nám přálo i štěstíčko, na rozdíl od zápasu u nich (1:2),“ pověděl po utkání trenér Tomáš Sedláček.

 

Jeho celek v případě, že už nezaváhá, má jistotu pořádání superfinále na domácím ledě. „Ale nebude to lehké. Sparta hraje svůj nepříjemný betonářský beton a nám se proti tomu špatně hraje. Pokud ale podáme výkon jako dnes, tak bychom to snad mohli zvládnout a pak už zbývá jen nepodcenit nějaké jiné týmy,“ je si vědom Sedláček.

 

Sestava Zlín: Matoušek – Julina, Z.Hábl, Šafránek – Fojtík, Palát, Stodůlka, Ligda, D.Hábl.

 

Sestava Karlových Varů: Mach – Hrbek, Wágner – Geier, Forgo, Berger, Karafiát, Kovařík, Haas, Schneider.

 

Vyloučení: 1:1 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0 Střely na branku: 16:13 Vyhraná vhazování: 24:19.

 

Góly a asistence: 21. Šafránek, 35. Stodůlka (Julina, Šafránek), 38. Šafránek (Palát), 45. Julina.

 

Podrobný onlajn přenos z utkání včetně animací ze vstřelených gólů naleznete zde: www.onlajny.com/match/index/date/2016-01-10/id/167003

 

Fotogalerii z utkání naleznete zde: www.facebook.com/media/set/?set=a.1225263027503614.1073741851.180789641950963&type=3

 

Záznamy: 201 - 300 ze 785
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Historické umístění v ČSHL

2011-2012, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019

2003-2004, 2004-2005, 2009-2010, 2010-2011

2005-2006, 2006-2007, 2012-2013, 2013-2014

 

Ostatní umístění

2007-2008 (4)

2008-2009 (5)